Sayfa 231/570 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Başta üzdü ama % 8 karla çıkmayı başardım.
    Bereket versin.
    Biraz dışarıdan takip edeyim.

Bazen çıktığım senetler uçup gidiyor.
    Bilginiz olsun.
    Erken davranmışsın 20 leri bari görseydin yarın da tahminim %5 atar ytd

2. 3 ayda 396 milyon zarar etmiş Pegasus tavan olmuş. Peh peh ne kadar meraklısı varmış bu şirketin, uçaklar halen yerde, ikinci çeyrek ise sadece 20 gün uçacak.

3. Bu garibim daha 10 yıldır tavan görmedi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Efeege Yazıyı Oku
    Erken davranmışsın 20 leri bari görseydin yarın da tahminim %5 atar ytd
    Bende bir uyuz senet daha var.
    Efesten de beter.
    Onda hala zarardayım. Biraz ona takviye yaptım.

Mira
    Merkel'in, batmakta olan Lufthansa'yı, AB'nin itirazlarına rağmen, rest çekip, 9 milyar euro verip kurtarması, havacıları uçurdu. Pegasus ile bir alakası yok ama işte spekülatör yakaladı mı affetmiyor.

meksa satiyor ama alicilar iştahli görünüyor bu sefer !

1 lot bile satmam bu seviyelerden !

6. bugün genel kurul toplanmış yönetim kurulu üyelerini seçmişler bunun haricinde bir konuda konuşmuşlar mıdır?

7.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bende bir uyuz senet daha var.
    Efesten de beter.
    Onda hala zarardayım. Biraz ona takviye yaptım.

Mira
    Merkel'in, batmakta olan Lufthansa'yı, AB'nin itirazlarına rağmen, rest çekip, 9 milyar euro verip kurtarması, havacıları uçurdu. Pegasus ile bir alakası yok ama işte spekülatör yakaladı mı affetmiyor.
    Valla o spek kusura bakmasın mazoist olmalı adamın eline verirler. Hele THY'de bir dünya yabancı malı bekliyor takasta. Şu garip kar payı dağıtmadı diye neler yapmadılar. Bu arada Lutfhansa batsaydı daha iyiydi THY için çünkü onun uzun yol hatlarında en büyük rakibi.
    Son düzenleme : Mira; 27-05-2020 saat: 17:38.

8.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Valla o spek kusura bakmasın mazoist olmalı adamın eline verirler. Hele THY'de bir dünya yabancı malı bekliyor takasta. Şu garip kar payı dağıtmadı diye neler yapmadılar.
    Ben inanıyorum ki yıl sonu gelmeden ilk açıklanandan bile daha yüksek kar payı dağıtılacak. Neden diye soracak olursan, şirketin elindeki nakit durumunun daha da iyileşeceğini düşünüyorum. Yarın CCI temettü dağıtacak ve bu temettünün 120 milyon TL'si AEFES'in kasasına girecek.

Bilmiyoruz ama AB Inbev Efes (rusya, ukraysa operasyonları)'de temettü dağıtabilir ve o şirketin dağıtacağı temettünün yarısı da AEFES'in kasasına girecek (EBI'den dolaylı olarak)

Ve bu "temettü kısıtlaması" er ya da geç yıl bitmeden kaldırılacak, o kaldırıldığında Anadolu Efes yeniden temettüyü görüşecek ve bu sefer kasasında çok daha iyi bir nakit olacak dağıtmak için. Belki bedelsiz bile gelebilir bu toplantıda.

Neden diye soracak olursan, Anadolu Holding çok ciddi solo borç altında. Migros'tan temettü alamadı, alamıyor ve daha vahimi Migros'u alırken borçlandığı para hem kur farkı zararı yazdı hem de finansman gideri yazdı. Ayrıca yine holding borç içindeki diğer iştiraklerinde bedelli sermaye artışları yaptı bu da holding solo finansman yapısını bozdu. Bitti mi? Hayır bitmedi. TOGG'a 650 milyon TL civarı bir sermaye artırımı yapması lazım holdingin devlet teşviklerinden yararlanabilmek için. Bu önümüzdeki 3 yıl içinde gerçekleşecek bir sermaye artışı peyder pey.

Özetle, holdingin çok ciddi nakit ihtiyacı var ve şu an Anadolu Efes dışında bu nakit ihtiyacını karşılayacak bir kaynak yok. Küçük iştiraklerin satışı merhem olmuyor, Migros kendi yağında kavruluyor. Ne kaldı geriye?

Sayfa 231/570 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •