Sayfa 54/570 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 425 - 432 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. https://invst.ly/p30vq yatırım tavsiyesi değildir haftalıklarda golden cross olmak üzere yukarı biraz daha keserse çok güzel marjlar bırakacak gibi hayırlısı

2. iş yatırım

Yatırım Teması

Anadolu Efes bira üretiminde Avrupa’nın 6. Dünya’nın 16. büyük şirketidir. Aynı zamanda Coca Cola İçecek’in %50,3 oranında sahibidir. Şirket’in 2018 satış hacminin %70’i alkolsüz içecekler (Coca Cola İçecek), %25’si Rusya başta olmak üzere uluslararası bira satış hacminden ve %5’i Türkiye bira satış hacminden oluşmaktadır. Son yıllarda Şirket’in ana pazarları olan Türkiye ve Rusya’da alkol tüketimini azaltmak için uygulamaya konan regülasyonlar ve Şirket’in Türkiye’de pazar payı kaybetmesi büyümeyi baskılamış olsa da faaliyet gösterdiği ülkelerin hepsi kişi başı tüketimin düşük olması ve genç nüfusun yüksek olması nedeni ile güçlü hacim büyüme potansiyeline sahip pazarlardır. Ayrıca regülasyonlar ile ilgili olarak Rusya'da yeni bir düzenleme olmaması 2019 yılında Rusya bira pazarındaki büyümeyi hızlandırmıştır. 2020 yılının da büyüme açısından güçlü bir yıl olacağı beklenmektedir.

Anadolu Efes, AB InBev ile Rusya operasyonlarını birleştirerek Dünya’nın 5. büyük bira pazarı olan Rusya’da pazar payını güçlendirdi ve pazar liderinin hemen arkasında güçlü bir ikinci oyuncu haline geldi. Şirket'in birleşme sonrası öngördüğü 80-100mn dolarlık sinerjinin önemli bir kısmı 2019 yılında finansallarda görülürken tüm etkinin 2020 yılında görülmesi bekleniyor.

Katalizör

Şirket’in net işletme sermayesine ve yatırım harcamalarına odaklanarak serbest nakit akışını gözle görülür şekilde güçlendirmesi ve borçluluk rasyolarını iyileştirmesi hisse fiyatını desteklemeye devam edecektir. Ayrıca serbest nakit akışının güçlü olması, borçluluğun iyileşmesi ve karlılığın artması sayesinde temettü ödeme potansiyelinin de arttığını düşünüyoruz.

Riskler

Faaliyet gösterdiği ülkelerde yerel para birimlerinin değer kaybı, Türkiye’de pazar payı kaybının devam etmesi, Rusya’da beklenen sinerjinin yaratılamaması ve olası regülasyon değişiklikleri temel risk unsurları olarak öne çıkmaktadır.

3. sn el rey yine bir hissede buluştuk

4. https://invst.ly/p3cy- yatırım tavsiyesi değildir fikir amaçlıdır

5.  Alıntı Originally Posted by kaan28301 Yazıyı Oku
    sn el rey yine bir hissede buluştuk
    Ben de farkettim, çok ilginç, bizim tercihler aynı zamanda aynı yerde buluşuyor

Bol kazançlar.

6. çok samimi soruyorum..
    bu şirketin bu kadar ucuz olması için sebep ne? ciro ve favök 8-9 senede 4-5 kat arttı, ama hisse fiyatı sabit..
    üstelik yatırımların çoğu yurtdışındayken..
    ben olumsuz bir şey arıyorum ama bulamıyorum, varsa söylerseniz memnun olurum..

7.  Alıntı Originally Posted by DeğerYatırımcısı Yazıyı Oku
    çok samimi soruyorum..
    bu şirketin bu kadar ucuz olması için sebep ne? ciro ve favök 8-9 senede 4-5 kat arttı, ama hisse fiyatı sabit..
    üstelik yatırımların çoğu yurtdışındayken..
    ben olumsuz bir şey arıyorum ama bulamıyorum, varsa söylerseniz memnun olurum..
    vallahi vbizde bulamıyoruz diğer boş şirketlerin fiyatlarına bakınca bu bedavadan ucuz gibi geliyor hem teknik hme de temel olarak
    tabi sonuçta burası borsa çok acayip bir yer yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Ben de farkettim, çok ilginç, bizim tercihler aynı zamanda aynı yerde buluşuyor

Bol kazançlar.
    demek ki sizde benim gibi hem temel hem de tekniğe bakıyoruz galiba

Sayfa 54/570 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •