Special Days Image
Sayfa 333/570 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Benim asıl kafama takılan şu an Rusya pazarındaki satış gelirlerinin ne aşamada olduğu. Anadolu Efes orta ve alt segment bira pazarında çok güçlüydü eskiden beri ki bunlar genelde birahane ve eğlence mekanlarında satılan biralar değil, ev tüketimine yönelik biralardı. AB Inbev Efes birleşmesi ile premium segmente de giriş yapıldı.

Ben düz mantıkla şu an Efes'in Rusya bira pazarında satışlarını artırdığını tahmin ediyorum çünkü kapanan mekanlardan dolayı insanlar evlerinde bira tüketmeye başladılar ve AB Inbev Efes elinde tuttuğu yerel markalarla çok başarılı satış rakamlarına ulaşmış olabilir.

Rusya'da yaşayan ya da oranın alışkanlıklarını bilen biri olsa da cevap verse.

2. Tuborgun halka açıklık oranına bak bir allah aşkına.Efes 4 katı kar açıklamış tuborgtan.Burayı okuyan arkadaşlar lütfen ne bana ne ona inanin.Açın okuyun bakın ne neymiş ne değilmiş.Serbest piyasada olacak şeyler bunlar.Bir şirket hep tekel kalamaz.Rakipleri illaki çıkacak.Ama benim tercihim her zaman yurdumun malı olur.Hadi iyisin senin yapamadığını merrill le yapıkredi yaptı 2 gündür.

3.  Alıntı Originally Posted by Kappatukka Yazıyı Oku
    Tuborgun halka açıklık oranına bak bir allah aşkına.Efes 4 katı kar açıklamış tuborgtan.Burayı okuyan arkadaşlar lütfen ne bana ne ona inanin.Açın okuyun bakın ne neymiş ne değilmiş.Serbest piyasada olacak şeyler bunlar.Bir şirket hep tekel kalamaz.Rakipleri illaki çıkacak.Ama benim tercihim her zaman yurdumun malı olur.Hadi iyisin senin yapamadığını merrill le yapıkredi yaptı 2 gündür.
    Efes finanslarına bak son 3 senede Efes Türkiye 120 milyon kar açıklamış tuborg 1250 milyon kar açıklamış arada 10 kat kadar küçük bir fark var peki bu farkın nedeni tuborgun halka açıklık oranının düşük olmasından mı geliyor 😅😅😅 yada yerli milli bira firması olmamızdanmı bu fark var 😅😅 tuborg Pınar grubu kendi sattı son kalan hisseleri de verdiler fakat tuborg yükselişi temel bazlı kar yükseliyor satış artıyor hisse değeri de arttıyor , olması gereken bu değilmi ? taraf tutar gibi hisse tutuyordunuz bu enerjinizi yatırımcı ilişkilerine yönlendirsen rakip nasıl bizden 10 kat kar yapıyor biz nasıl düşük kar yada zarar etmeyi başarıyoruz hissedarı olduğunuz şirketi arayın sorun

4. Yaptigi yatırımlar nedir tarık bey ,

Onuda karsilastirdinizmi tuborg size hayırlı olsun efeste bize

Yapılan yatırımların karşılığı bir günlük değildir vakit alır

Bilançolara yedirilir sonra sonuç

Alınır efesinn şuan yeni birası

Kokusuzdur lezzetlidir hangi alkollü içecekten alırsan al normalde bira kokuludur bizdeki

Efes +1 ;;uflesen 0.50 çıkarmaz

😁😁😁

5.  Alıntı Originally Posted by bora5922 Yazıyı Oku
    Yaptigi yatırımlar nedir tarık bey ,

Onuda karsilastirdinizmi tuborg size hayırlı olsun efeste bize

Yapılan yatırımların karşılığı bir günlük değildir vakit alır

Bilançolara yedirilir sonra sonuç

Alınır efesinn şuan yeni birası

Kokusuzdur lezzetlidir hangi alkollü içecekten alırsan al normalde bira kokuludur bizdeki

Efes +1 ;;uflesen 0.50 çıkarmaz

😁😁😁
    Bak sende aynı mantıkla bakıyorsun ben karşılaştırıyorum biri iyi kar yapıyor biri zarar niye diye soruyorum ? ,
    10 yıldır bu hisse 10-20 gidiyor geliyor dolar bazlı yatırımcısı tahmin edilemeyen zararda enflasyon bazında %70 zararda , ne zaman olacak 10 yıldır niye olmuyor ? arayın sorun para havadan kazanıyorsanız ayrı tabi ben mail attım sordum dönüş yaptılar haftaya arayın Konuşalım diye arayacağım yatırımımı cevaba göre arttırıp yada azaltacağım, ben 1 haftalık ag hol yatırımcısıyım bunu yapıyorum arayın hakkınızı trol gibi olmuşsunuz yazık

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Bak sende aynı mantıkla bakıyorsun ben karşılaştırıyorum biri iyi kar yapıyor biri zarar niye diye soruyorum ? ,
    10 yıldır bu hisse 10-20 gidiyor geliyor dolar bazlı yatırımcısı tahmin edilemeyen zararda enflasyon bazında %70 zararda , ne zaman olacak 10 yıldır niye olmuyor ? arayın sorun para havadan kazanıyorsanız ayrı tabi ben mail attım sordum dönüş yaptılar haftaya arayın Konuşalım diye arayacağım yatırımımı cevaba göre arttırıp yada azaltacağım, ben 1 haftalık ag hol yatırımcısıyım bunu yapıyorum arayın hakkınızı trol gibi olmuşsunuz yazık
    siz once brut kar ve ciro uzerinden baslayip net kar'a dondunuz ?

konu brut karlilik mi ? net karlilik mi

bir karar verelim

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    siz once brut kar ve ciro uzerinden baslayip net kar'a dondunuz ?

konu brut karlilik mi ? net karlilik mi

bir karar verelim
    Brüt kar olsa ne olur net kar olsa ne olur önemli olan marjlar brüt satıl kar Marjı faaliyet kar Marjı net kar Marjı favök marjı hepsinde bira segmentinde tuborg Efes’ten daha iyi amortisman giderleri hariç baktığımda da daha iyi benimde sordum sorulardan biri zaten buydu onlar neyi iyi yapıyor biz inatla neyi kötü yapıyoruz Türkiye pazarpayı %85-90 lardan %45 nasıl düştü ?

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Brüt kar olsa ne olur net kar olsa ne olur önemli olan marjlar brüt satıl kar Marjı faaliyet kar Marjı net kar Marjı favök kar Marjı hepsinde bira segmentinde tuborg Efes�ten daha iyi amortisman giderleri hariç baktığımda da daha iyi benimde sordum sorulardan biri zaten buydu onlar neyi iyi yapıyor biz inatla neyi kötü yapıyoruz Türkiye pazarpayı %85-90 lardan %45 nasıl düştü ?
    siz finans masterı yapdiginizi ifade ediyorsunuz net ve brut ne fark eder diyorsunuz ?

tuborg 1Q 363 satis 161 brut kar
    aefes TR 311 satis 129 brut kar

butun forumda bu kadar tuborg konusmanizi gerektirecek bir fark mi var ?

2019 1Q Tuborg 351 / 169 imis
    Aefes Tr 373 / 184 imis

1 Q olarak 2020 sonuclari 2019 sonuclarina gore aefes acisindan daha negatif gecmesine ragmen daha yil bitmedi !

bir de niye aefes'in Tr operasyonlarina bu kadar yogunlastiniz !

yatırım tavsiyesi degildir

Sayfa 333/570 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •