Sayfa 295/570 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    ....bi de kendileri temmuzda biz ekimde aliyoruz ! ne anladim bu isten ! şaka gibi
    ......
    burada bile sınıfsal farklılıklar var!...

Lordlar kamarasında olmak vardı anasını satayım!

İşin gerçeği şu, Anadolu Efes ya da Tuncay ağa karar vermiyor bu ayrıma. Kanun bunu emrediyor.

Kanun diyor ki "eğer hissedarın 30 Eylül'e kadar ödemesi gereken kredi/proje finansman borcu varsa temettüyü erken alabilir ve aldığı parayı bu borç ödemesinde kullanmak zorunda. Ama borcu yoksa temettüsünü 1 Ekim'den sonra alabilir"

Sen de alabilirsin eğer kredi kartı ödemen, ev taksidi ödemen vs. varsa. ama hisseler de senin adına olmalı, borç da senin adına olmalı. ve ancak borcun kadar temettüyü erken çekebilirsin. yani alacağın toplam temettü 100K diyelim. ama borcun 20K. sadece 20K'yı erken çekebilirsin.

2. 1 Ekim'de alalım sorun yok
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. en son yine k.yatırımcı duyuyor AGHOL PARAYI bulacağı için geçende atak yaptı yarın da ikinci atağı yapar bizim hisse için aynısını söyleyemeyeceğim.fakat temettü önümüzde havuç olarak duruyor.ona ulaşılana kadar değişik çevrelerden alışlar olabilir.en azından biraz etiketi düzeltti yinede iyidir bundan ucuzu yok.ANADOLU ETAP ın halka arzını isteriz anca kendini af ettirir.

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bi de genel kurul onayina sunuyorlar ! ulan gecen sefer de genel kurul onayina sunan bunlar, reddeden bunlar ! aga bizimle t....sak geciyi !!!?? sanirim
    ilk "genel kurul onayına sunacağız" bildirimi geldiğinde kanunen kısıtlamalar yoktu. o bildirimden sonra kanuni kısıtlama geldi, genel kurulda da kanun bahane edilerek reddedildi.

genel kuruldan sonra ise gevşetildi ve "borç ödemesi varsa temettü erken dağıtılabilir" dendi. şimdi tekrar genel kurul onayına verilecek ve bence onaylanacak.

ben "kötü niyet" göremiyorum, gereken neyse onu yapıyorlar.

dediğim gibi kredi borcun varsa belgelerini hazırla sen de erkenden al temettünü.

5.  Alıntı Originally Posted by EFE45 Yazıyı Oku
    en son yine k.yatırımcı duyuyor AGHOL PARAYI bulacağı için geçende atak yaptı yarın da ikinci atağı yapar bizim hisse için aynısını söyleyemeyeceğim.fakat temettü önümüzde havuç olarak duruyor.ona ulaşılana kadar değişik çevrelerden alışlar olabilir.en azından biraz etiketi düzeltti yinede iyidir bundan ucuzu yok.ANADOLU ETAP ın halka arzını isteriz anca kendini af ettirir.
    işte buna içilir dostum. hadi halka arz etmediler de "tam konsolidasyon" yöntemi ile konsolide etmeye başladılar diyelim, ben onu da sayarım. bu konuda talebini mutlaka yatırımcı ilişkileri bölümüne email ile gönder derim. ben gönderdim. yatırımcının perişan olduğu aşikar.

6. arkadaşlar 17 temmuzda hesap kesilirde hisseden düşerlerse bizim için olumsuz olur.çünkü paramız hem içerde hemde hisseden düştüğü için iki taraftan resmen kazık yeriz .bizim temettü kadar paramızı şirket kullanmış olur. yok büyük yatırımcıya avans olarak temettülerini kasadan çıkış yaparlarsa bizim için iyi olur.kafam takıldı.bu konu pek açık değil.

7.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    normal şartlarda primlenmeli ama burası istinye, buradan çıkış yok.

Anadolu Grubu ve AB Inbev temettü haklarını erkenden alabilirler çünkü yeterince borçları vardır bu tarihler arasında ödenecek. Borsa yatırımcısının çok büyük kısmı temettüsünü 10. ayda alacak. Bu da bir şey!

Efes'teki yabancı satışı bitmiş gibi görünüyor. Bu temettü haberinden sonra hem AGHOL'ün hem de AEFES'in borsa fiyatlamalarının daha rasyonel olması gerekiyor.

Birileri diyordu ki "şirket borç içinde, hedge edilmemiş 50 trilyon milyor dolar borç var" diyordu daha faaliyet raporunu dahi okumadan. Borç içinde olan şirket 1 milyar TL temettüyü dağıtır mı hiç?
    Biri ccolanın satılmasından bahsediyordu. Bende satılamayacağını Aefesin borçlarını ccola üzerinden Hedge ettiğini izahat ettim. Sende konuya atladın. Peki ben nededim. Aefesin Hedge edilmemiş 1 milyar dolar borcu var dedim. Temettü dağıtamaz demedim. Şarlatanın tekisin. Aç bak bakalım borcunu Hedge etmiş mi. Senin yazdıklarını okumuyorum, kaza ile okudum. ......... Herif. Notka nokta olan yerlere aklına gelebilecek enkötü kelimeleri koyarsın artık.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Dağıtılacak kâr payından tüm pay sahiplerimizin temettü alma hakkı kâr dağıtım tarihi itibarıyla ayrılacaktır...
    ...............
    Benim anladığım 14 temmuz günü elinde efes hissesi olanlar bu haktan yararlanacak...1 ekime kadar elinde hisse tutmasına gerek yok..
    Kazanılmış bir hak olarak bir kenarda duracak....günü geldiğimde yoktan bir para gibi hesabıma yatacak.....17 temmuzdan sonra hisseni satsanda bir sıkıntı yok.
    Son düzenleme : emektar; 16-06-2020 saat: 21:02.

Sayfa 295/570 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •