Sayfa 342/570 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Şimdi yanılıyorsam beni düzeltin yeni düzenlemeden sonra Borsamızda ilk kez bu büyüklükte bir temettü vadeli dağıtılacak.Önceki sayfalardaki yazışmalarda arkadaşlar temettünün şirkete getireceği yükten bahsetmiş.Peki soruyorum siz patron olsanız yatırımcıya ödenecek temettüyü bedavaya getirmek veya yükü azaltmak için temettü sonrası hisse fiyatını yukarı çekmez misiniz? Böylelikle hem eldeki hisseler yüksekten elden çıkartılmış olur hem de hisse satış karının önemli bir kısmı ile temettü bedeli karşılanır.Ne dersiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by cas Yazıyı Oku
    Brüt oran üzerinden düşer hisse fiyatı net oran üzerinden değil. 22,72-1,774 = 20.946 fiyattan yarın sabah işlem görmeye başlayacak.
    Teşekkür ederim ilginiz için.

3.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Çok sağol bende tamda bu yüzden bugün sattim. Daha temettu düşmeden. Biraz ucuz gitti. 22.56 ama 0.36 kr gelir vergisi cebimde kaldi arti temettuyu de 3 ay boyunca kullanırım simdilik baska endesk 30 kağıtlarını aldim yarin yine afese gelirim. Umarım sabah gap li açmaz. Efeste uzuncuyum. Cok ucuz hisse
    hayırlısı be gülüm

Alıntı Originally Posted by orcik37 Yazıyı Oku
    Temettü almak için bugün hisse alan varmı aramızda?
    Bence bir çok kişi bu gün satmak için aldığı malı verdi, hepsini vermediyse bile yarısını verdi.
    Şimdi tekel bayiinden geldim. Tuborg ta mal sıkıntısı var. Mal gelmiyor diyor. Bulunduğunuz illerde tekel bayilerine bir sorun derim tuborgta mal sısıntısı var mı yok mu.
    Efes +1 İzmir'de satışa sunulmuş benim görüştüğüm kişiler çok beğenmiş bu bira tutar diyorlar. İzmir'de tanıdığınız varsa sizde sorun derim.
    Yurt dışı bira pazarı nasıl bilgim yok ancak Türkiye'de pandemi öncesinden pek farklı değil yurt dışında da aynı olduğunu tahmin ediyorum. Rusya ve ukraynadan gelmeyen turist fazlasıyla evinde içecektir. Ruble kurunun yüksek olması yabancı para çevrimine olumlu etki yapacaktır.
    Benim beklentim 21,70 TL'nin altına salmayacagı yönünde. Nede olsa yeni katılanlar F/k , p/d ye pek bakmıyor. Alanada satanada hayırlı olsun. Yt değildir
    Temel analizine tamamen katılıyorum. Rusya pazarı ile ilgili şunu söyleyeyim, Ruslar sadece Türkiye'ye tatile gitmiyor. Arap Emirlikleri ve Tayland'da Rus turistlerin çok fazla gittiği destinasyonlar. Rusların Türkiye dışında turizm için gittiği ülkelerin hemen hiçbirinde Efes ürünleri satılmıyor (satılsa bile çok çok az) Ama Rusya'da pazar lideri Efes ve bunu da elinde tuttuğu ucuz segment lokal bira markalarına borçlu. Özetle Efes'in, bu krizde Türkiye pazarındaki kaybını fazlasıyla Rusya ve Ukrayna pazarında telafi edecektir diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by visbreaker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şimdi yarın ki açılışımız 21.21 TL değil mi?Yanlışsam düzeltin lütfen.
    20.94'ü baz fiyat olarak belirleyeceklerdir, verilen brüt temettü bir önceki günün kapanış fiyatından düşer. Lakin yarınki yatırımcı hareketleri önemli. Bazen büyük yatırımcılar temettü gününden önce satıp, ertesi gün alır ki, stopaj ödememiş olsun. Ayrıca 98K TL üstü temettü geliri olacak kişilerin "gelir vergisi" beyanı yapması lazım, bunu yapmamak için de temettü öncesi satıp, temettü sonrası alacak yatırımcılar olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    hayırlısı be gülüm

Temel analizine tamamen katılıyorum. Rusya pazarı ile ilgili şunu söyleyeyim, Ruslar sadece Türkiye'ye tatile gitmiyor. Arap Emirlikleri ve Tayland'da Rus turistlerin çok fazla gittiği destinasyonlar. Rusların Türkiye dışında turizm için gittiği ülkelerin hemen hiçbirinde Efes ürünleri satılmıyor (satılsa bile çok çok az) Ama Rusya'da pazar lideri Efes ve bunu da elinde tuttuğu ucuz segment lokal bira markalarına borçlu. Özetle Efes'in, bu krizde Türkiye pazarındaki kaybını fazlasıyla Rusya ve Ukrayna pazarında telafi edecektir diye düşünüyorum.

20.94'ü baz fiyat olarak belirleyeceklerdir, verilen brüt temettü bir önceki günün kapanış fiyatından düşer. Lakin yarınki yatırımcı hareketleri önemli. Bazen büyük yatırımcılar temettü gününden önce satıp, ertesi gün alır ki, stopaj ödememiş olsun. Ayrıca 98K TL üstü temettü geliri olacak kişilerin "gelir vergisi" beyanı yapması lazım, bunu yapmamak için de temettü öncesi satıp, temettü sonrası alacak yatırımcılar olabilir.
    Efes covit durumu ile ilgili kap açıklaması yaptı okumanı tavsiye ederim Türkiye’de tatil her şey dahil olduğundan turistlerin bira tüketimi inanılmaz yüksek oluyor bu durumun hem ccola hem Efes’e özellikle Efes’e finansla açıdan olumsuz etikleri olacak bide temettü işini hala çözememişsiniz 😂😂😂 muaccel (vadesi yaklaşmış gelmiş kredi borcun varsa Efes yardımcı ilişkilerine bildirirsen temettü erken alabiliyorsun burada kredi türü belirtilmemiş tüketici kredi mortgage krediniz varsa gönderin yatırmcı ilişkilerine paranızı erkenden alın

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    .... temettü işini hala çözememişsiniz muaccel (vadesi yaklaşmış gelmiş kredi borcun varsa Efes yardımcı ilişkilerine bildirirsen temettü erken alabiliyorsun burada kredi türü belirtilmemiş tüketici kredi mortgage krediniz varsa gönderin yatırmcı ilişkilerine paranızı erkenden alın
    Onu bildirmenin ve temettüyü erken almanin zamani geçti. Yanlis hatirlamiyorsam 9 temmuza kadar basvurmak lazimdi. O yüzden yazmadim.

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Efes covit durumu ile ilgili kap açıklaması yaptı okumanı tavsiye ederim Türkiye’de tatil her şey dahil olduğundan turistlerin bira tüketimi inanılmaz yüksek oluyor bu durumun hem ccola hem Efes’e özellikle Efes’e finansla açıdan olumsuz etikleri olacak
    Senin çözedigin konu ise Turkiye bira gelirleri Efes'in konsolide cirosunda %6-7 gibi çok küçük bir pays sahip oldugu. Bu gelirleri düsse ne olur, düsmese ne olur? Önemli olan Rusya bira gelirleri ve CCI'nin katkisi.

7.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Onu bildirmenin ve temettüyü erken almanin zamani geçti. Yanlis hatirlamiyorsam 9 temmuza kadar basvurmak lazimdi. O yüzden yazmadim.
    17 Temmuz son tarih , Efes Türkiye öyle ama karlılığa etkisi yüksek olacak Rusya’da da düşücek

8. Bende vardı 8 bin lot kadar kalmıştı onu da verdim dün en sevmediğim şey temettüdür... Mümkün mertebe kaçınırım. Ki bunun temettüsü daha da sıkıntılı geç geliyor başvurup erken alıyorsun filan hiç gerek yok... 20.46 da verdiklerim ve dün verdiklerimle beraber alış fırsatı görürsem yine girerim görmezsem de yolu açık olsun, sonuçta 36 kademe sürtünme kaybı olacaktı temettüde yani 36 kademeye kadar yukarıdan alsan da sıkıntı olmuyor ama bu borsa sonuçta düşer çıkar illa denk gelir. 17 lirada yazdık aldık bence kısa sürede gayet güzel bir kar bıraktı ama potansiyeli temeli çok daha yukarılarda bir şirket olduğuna inanıyorum oralara da gidecektir inş.

Sayfa 342/570 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •