Sayfa 372/570 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Arkadaşlar şu bizim çok bilmiş mali müşairimiz nerede?Efes 382 milyon kar açıkladıktan sonra kalp spazmı mı geçirdi?Sesi soluğu çıkmıyor.Haa özledim mi tabi ki hayır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
    Konsolide Net Borç/FAVÖK (BMKÖ) oranımız ise 30 Haziran 2020 itibarıyla 1,1x seviyesine iyileşmiştir (onceki 1.5x)

Uluslararası bira operasyonlarımızın Serbest Nakit Akımı operasyonel karlılıktaki artış ve yatırım
    harcamalarındaki düşüşün etkisiyle geçen senenin seviyesinin neredeyse iki katına çıkarak 2020 yılının ikinci
    çeyreğinde 1.182,7 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Daha ne olsun

3. bilanço nataliii

4.  Alıntı Originally Posted by guadalaharalı Yazıyı Oku
    arkadaşlar şu bizim çok bilmiş mali müşairimiz nerede?efes 382 milyon kar açıkladıktan sonra kalp spazmı mı geçirdi?sesi soluğu çıkmıyor.haa özledim mi tabi ki hayır...
    ccola performansı çok iyi o kurtarıyor mevzuyu

kur stabilizasyonu ile etaP sadece 14 milyon zarar yazmış buda bu dönem karlılığı pek baskılamamış
    yurt dışı bira iyi toparlamış
    serbest nakit konusunda şirkete katılmıyorum başka finansal hakkında yazmış olabilirler
    kredi çekip nakti arttırıp serbest nakit yarattım demenin manası ne ?
    Temettüden sonra düşer tabi
    ccola olumluyum bira ile ilgili değişen pek bişey yok
    beklenti üstü karı sağlayan bira değil ccola unutmayın

5. bu bılanco sadece nostaljı ıcın var edeılmıs bence feyk

6. Faaliyet raporundan:
    Faaliyet gösterdiğimiz tüm operasyonlarda KOVİD-19’un etkileri hacimler üzerinde önemli ölçüde baskı oluşturmasına rağmen, orta-tek haneli büyüme kaydeden Rusya bira operasyonları sayesinde uluslararası bira operasyonlarımızın satış hacmi bu dönemde geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre sabit kalmıştır.

Rusya bira pazarının sürpriz yapacağından bahsetmiştim haftalardır ısrarla.

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Konsolide Net Borç/FAVÖK (BMKÖ) oranımız ise 30 Haziran 2020 itibarıyla 1,1x seviyesine iyileşmiştir (onceki 1.5x)
    .......
    Bu rakam temettü ödemesi öncesi. Temettü ödemesi geçen yılki gibi 2. çeyrekte gerçekleşseydi bile bu rasyo 1.7x altında kalıyor. 1 milyar TL temettü ödediği halde bu rasyonun bu kadar düşük olması mükemmel.

8. Bence bilanço süper. Temettü ödemesini bile hesaplayınca borçluluk rasyosunda ciddi bir artış yok.

Ayrıca, toplam bira satışlarında sadece %10 civarı bir yeri olan Türkiye bira hacmi %20'ye yakın düşmüş olsa da satış gelirleri ve kardaki düşüş çok daha az.

Bira gelirlerinde aslan payını alan Rusya'da ise hacimde artış var. Bu demektir ki Carlsberg'den pazar payı alınıyor. Onlar küçülürken AB Inbev Efes büyüyor.

Sayfa 372/570 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •