Sayfa 494/570 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Dünyanın en büyük 6. Bira firması ama yabanci yuzunden çöp durumunda. Tuborg nerde bu nerde tuborg ederine gelmesi için 4 katlamasi gerek. Bedelsiz gerek bu hisseye.

Hisse teknik olarak hoş değil aylarca sıkışan hisse asagi kirdi. 200 günün altında hisse görünümü çöp şu anda. Yazık

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Dünyanın en büyük 6. Bira firması ama yabanci yuzunden çöp durumunda. Tuborg nerde bu nerde tuborg ederine gelmesi için 4 katlamasi gerek. Bedelsiz gerek bu hisseye.

Hisse teknik olarak hoş değil aylarca sıkışan hisse asagi kirdi. 200 günün altında hisse görünümü çöp şu anda. Yazık

At sahibine göre kişnermiş...Şahsen 2 kez bu hisseyi denedim her seferinde paçayı zor kurtardım....10 dolardan kitlenen mallar çözülmeden bu hisse de fiyatın yukarı gitmesi bence mümkün değil....

Dolar bazında 2013 den beri düşüş trendinde....Hisse ne yaptıda sürekli düşüyor...Temettü oranımı düştü karlılık mı , yoksa patron malları kitledi ,parayı dolaramı dönüştürdü....Kim bilir 8 senedir yatırımcısının parasını *** etmiş bir patron ve onun şirketi var....Bu hisseyi normal bir Trader alıp götüremez, ya patron götürecek ya da Yabancı fonlar ...Onlarda otırmuş film seyredip mısırlarını yiyorlar....

4. TR-Ozet-Gostergeler-2020.jpg

Son 6 yilda Bira satis hacmi %50 artmis..
    Satis rakamlari TL olarak 2.5 kat
    FAVOK 3 KAT
    Net finansal borc 1,9 Favok den 0,7 Favok e dusmus
    Toplam varkiklar 2.5 kar artmis

Senede 2 TL temettu vermeye baslamis..

Ama sirketin fiyati hala TL olarak ayni...

5.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Dünyanın en büyük 6. Bira firması ama yabanci yuzunden çöp durumunda. Tuborg nerde bu nerde tuborg ederine gelmesi için 4 katlamasi gerek. Bedelsiz gerek bu hisseye.

Günlük işlem hacmi 10-15 milyon olan hissede teknik 1 günde çizilebilir ..2tl temettü verdikten sonra isterse fiyatı daha da düşürsünler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben tahtayı izliyorum...Umarım yükselişe geçince bende trende olurum ama adam treni 9 yıldır bakıma sokmuş hala bakımdan ne zaman çıkacağı belli değil.....Maalesef yatırımcısını oldukça hırpalamış nadir hisselerden ....Bankalar bile band hareketi yaparak yatırımcısına para kazandırırken bu hisse bistte benzeri görülmemiş bir hareket içinde....

Neyse tribünden izlemeye devam....

7.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku

En büyük 6. firma olduğuna dair bir kaynak var mı?

Google'a sordum ilk 10'da yok dedi.

https://blog.technavio.com/blog/top-...al-beer-market
    https://finance.yahoo.com/news/11-la...150541894.html
    https://www.statista.com/statistics/...ies-worldwide/

3 kaynakta da adı geçmiyor.

Heineken ile Carlsberg'in en büyükler arasında olmasına şaşırmadım. (Carlsberg Tuborg'un da sahibi) Yalnız şu firmanın en büyük olması sürpriz oldu baya:

https://en.wikipedia.org/wiki/AB_InBev#Brands

Benim bildiğim markaları Corona (hiç sevmem), Leffe (ara sıra içtim), Hoegaarden (bu da ara sıra içmelik), Beck's (çok kötü), Budweiser (hiç içmedim)

3. Numarada da Çinli bir firma var. Onu da hiç duymadım ama Çin'in nüfusu aşırı yüksek olduğu için normal karşıladım. 1 Numaradaki firmanın ürünlerini Amerikanlar aşırı tüketiyor demek ki.

Neyse yani sonuç olarak Efes'in adı bu tablolarda yok Bir biz, bir Ruslar içiyor sanırım bunu. Bizim içicilerin de yarısı Tuborgcu olunca Efes'e mama kalmıyor. Bak Amerikalılara kendi markalarından başkasını içmiyor adamlar. O firmanın 1 numarada olmasının başka açıklaması yok.

ytd

8. Bu son glutensiz birasını beğendim Efes'in. yarın bir kasa bira parası atarım hissesine dursun kenarda. Belki yumurtlar hisseler temettüleri bira olarak verirler. )

ytd

Sayfa 494/570 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •