Sayfa 365/570 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Aefes, 19,13 desteği takip edilerek 19 stoploss ile alım yönünde değerlendirilebilir. Hisse için en ucuz denebilecek yerler 16 civarı. 16’ya geri gelirse tekrar büyük alım fırsatı olur diye düşünüyorum. Düzenli temettü veren bir şirket çünkü. Hissede direnç olarak 20,14 fiyatı takip edilebilir.

Potansiyeli olan Ağustos Ayı hisseleri destek, hedef ve stoploss seviyeleri.
    https://t.co/CIhcpPPKCd?amp=1

2.  Alıntı Originally Posted by hfko Yazıyı Oku
    Aefes, 19,13 desteği takip edilerek 19 stoploss ile alım yönünde değerlendirilebilir. Hisse için en ucuz denebilecek yerler 16 civarı. 16ya geri gelirse tekrar büyük alım fırsatı olur diye düşünüyorum. Düzenli temettü veren bir şirket çünkü. Hissede direnç olarak 20,14 fiyatı takip edilebilir. ......
    Bilmiyorum hisseyi ve fiyatlamayı ne kadar yakından takip ediyorsun lakin bir hatırlatma yapmak isterim. Invesco'nun dur durak bilmeyen satışı sebebi ile hisse 16-17 civarına kadar düşmüştü ki orada da çok uzun süre takılmadı, toplamda 35-40 milyon lot civarı satış yapıldı. 650 milyon TL'lik hisse yabancıdan yerli hesaplara kaydı o sırada. Invesco'nun satışı bittiğinden beri yabancı kurumlar şu an için her ne kadar agresif olmasa da takaslarını artırıyorlar.

Tekrar o fiyat aralığına düşmez demiyorum lakin düşmesi için yine kallavi bir satış yemesi lazım kağıdın ve o satışı yapacak bir kurum benim gördüğüm kadarıyla yok. Her ne kadar Citi'nin elinde halen çok yüksek hisse olsa da küçük parçalar halinde farklı fonlar adına kayıtlı o hisseler. Yani eskisi gibi Invesco ayarında mal taşıyan tek bir fon/kurum yok.

Efes gelirlerine gelirsek, şirketin Türkiye bira pazarından pek bir beklentisi yok. Konsolide bilançoda cironun sadece %7-8'i Türkiye bira pazarından geliyor. Bira gelirlerinde aslan payı Rusya pazarından geliyor ve Efes özellikle elinde tuttuğu yerel bira markaları ile Rusya pazarında lider ve bu markalar alt gelir grubunun tükettiği markalar. Tam emin olmamakla beraber yabancı bir kaynaktan okuduğum kadarıyla, Efes'in elinde tuttuğu markalar daha çok evlerde tüketilen markalar, yani koronavirüsün vurduğu "ev dışı" tüketim markaları değil.

Ayrıca, internetten okuduğum yorumlara göre +1 dinlendirme tekniği ile üretilen biralar çok başarılıymış. Bu ilk olarak Türkiye pazarında iyi bir reaksiyon sağlarsa yakın vadede Rusya ve Ukrayna pazarındaki biralarla yeni müşterilere ulaşmayı kolaylaştırabilir. Hatta uzun vadede lisans satışı geliri bile sağlayabilir şirkete. +1 dinlendirme tekniği ile üretilmiş biraları tüketmiş arkadaşlar varsa yorumlarını lütfen buradan paylaşsınlar.

Şirketin konsolide bilançosunda bir başka aslan payı CCI'den geliyor ki onun da özellikle Pakistan pazarında büyümesi için büyük fırsatlar var malum Pakistan pazarında şu an için lider bile değil. Coca Cola'nın pazar lideri olmadığı ender pazarlardan biri Pakistan ve ben hem CCI'nin hem de TCCC'nin bu konuda bir şeyler yapacaklarını tahmin ediyorum.

Anadolu Etap tarafı ise tam bir bilinmezlik, şirket kapalı kutu. Bir meyve ağacının tam verimle meyve vermeye başlaması (cinsine göre değişerek) 5-10 yıl sürüyor. İlk fidan ekimi 2011 yılında başladı ve bugün 5 milyon ağacı olan Türkiye'nin en büyük organize meyve üreticisi. Farklı kaynaklarda farklı rakamlar olsa da üretimin %65'inin ihracata gittiği bilgisi mevcut.

12 Ağustos'ta 2. çeyrek bilançosu yayınlanacak. Anadolu Etap dışında tüm iştirakler tam konsolide olarak konsolide edilecek şirketler ve en güncel rakamları ayrıca koronavirüs'ün ne kadar etkileyip etkilemediğini göreceğiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    guzel elestiri olmuş ! duzeltilmesi gereken bir durum var demek ki ortada ? efes yonetimi dikkate alir heralde
    o yazi 2011 yilinda - 9 yil onceye ait.

4.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    o yazi 2011 yilinda - 9 yil onceye ait.
    Sultan IV. Murad da şarap, tütün ve kahveyi yasakladı. Şimdi Nescafe ve Cafe Crown hatta Starbucks düşünsün!

5. 9 sene önce Vedat milor Efes ne rezil bira ürettiğini sektördeki hakimiyetini nasıl kötüye kullandığını tüketiciye koyun muamelesi yaptığı bunun üzerine tüketicinin tüketim davranışındaki değişimi görebilmek bukadar mı zor ? %91 pazar hakimiyetinden %45 düşüş ana nedeni zaten yazıyor , şimdi +1 , -2 sür eşşeği Niğde’ye

6. 9 sene önceki eleştiriler haklı idi. Şimdi sıcakta +1 lerden bir tane yuvarladım buzlu bardakta, inanın lezzet olarak çok beğendiğim kolsch gibi biralara yakın bir lezzet olmuş. Kötü giderken biz de elestiriyorduk, iyi giderken övmeyi de bilmek lazım. Bomonti filtresiz zaten on numara idi, dinlendirilmiş biralar da filtre edilmiş segmentte benzer kalite ve lezzeti sunuyor son derece başarılı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Sultan IV. Murad da şarap, tütün ve kahveyi yasakladı. Şimdi Nescafe ve Cafe Crown hatta Starbucks düşünsün!
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

Bira`nin 9 sene onceki tadini hatirlamiyorum da eski genel mudurun ingilizcesi toefl`a girse 120 uzerinden ancak 30 falan alir. Saka gibiymis.

8.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

Bira`nin 9 sene onceki tadini hatirlamiyorum da eski genel mudurun ingilizcesi toefl`a girse 120 uzerinden ancak 30 falan alir. Saka gibiymis.
    o kadar da kötü değil be azizim. Cümle kuramayan, söylediklerinden 1 kelime anlamadığın Çinliler üniversite okuyor Avustralya'da, Amerika'da, Kanada'da.

Sayfa 365/570 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •