Sayfa 245/570 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Tamam emekli abi sen din iman de namaz kıl dini propoganda yap Arfese para yatır. Sıkıntı yok. Uzatmnın anlamı da yok. Burası ekonomi forumu.
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    niye, borsa belli ideolojilerin tekelinde mi. kim ne düşünür, neye inanırsa inansın, inandıgına uyması ya da ulmaması onu baglar, bizi ne ilgilendirir
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kastettiğim esnaf lokantaları değil tabiki.
    Misal AVM deki muhtelif Cafe restoranlarda yemeğin yanında bira da içebiliyorsun.
    Şnitzel hamburger yanında bira servisi eskiden beri var. Bu tarz cafeler açılıyor.
    Buralar bira siparişlerini vermeye başladılar.
    Anadolu Efes'in gelir kırılımına bakınca, Türkiye bira faaliyetleri genel faaliyetler içinde çok küçük bir yer kaplıyor.

Bira konusunda en büyük pazar Rusya ve Ukrayna pazarı. Hem kişi başına tüketim fazla hem de nüfus fazla. Koronavirüs'ten dolayı orada da bazı önlemler alında lakin evde bira tüketimi de yüksek oranda kültürden kaynaklı. Yani o insanlar pub'da ya da bistro'da içmedikleri birayı evde içebilir. Türkiye'de ise bira konusunda "evime içki sokmam" diyen kadınların yaşadığı bir coğrafya. İçkinin ne olduğunu bilmeyen, sadece dini gerekçelerle düşman olan bir toplum. Unutmamak lazım ki zaten kriz Ramazan dönemine denk geldi ve bu dönemde alkol tüketimi düşüyor.

Alkolsüz içecek gelirlerinde ise en büyük pazar Türkiye ve Pakistan. Yine dışarda yemek yemenin azaldığı dönemde hafif de olsa bir düşüş olacaktır ama zaten lokantalar genelde Pepsi servis ediyor bunu da unutmamak lazım.

Her şeye rağmen Anadolu Efes bir havayolu şirketi değil. Normalleşme sürecinde en hızlı toparlanacak sektör ki krizde (normalleşme öncesi) bile ben faaliyetlerinin o kadar etkileneceğini düşünmüyorum.

Bence şu an en önemli atak Anadolu Etap'ın halka arzı olabilir. Ya da en azından tam konsolidasyon ile konsolide edilmeye başlasa bir çok belirsizlik ortadan kalkar. Geçmiş yazılarımı takip eden bilir, Anadolu Etap adeta kazanılan paranın saklandığı bir şirket haline geldi.

Eğer isterseniz, şirketin yatırımcı ilişkileri birimine Anadolu Etap ile ilgili sorular ve öneriler gönderin. En önemli konular tam konsolidasyon ve halka arz.

Ayrıca temettü dağıtımı ile ilgili yasak kalkınca ben şirketten kallavi bir temettü bekliyorum. Mesela hisse başına 2.5 TL gibi. Anadolu Grubu Holding'in çok yüksek solo borcu var ve şu an Anadolu Efes'ten alacakları temettü cansuyu olur şirkete.

3. Aefes in durumu satışları çok iyi olsada, ki hem insanlar evde kalmaktan sıkıldı yoğun bir tüketime açlar hemde dönem olarak tüketimin artacağı bir döneme giriyoruz bunlar hissenin performansına olumlu yansırmı. İşte muamma burada babalar ne ister. en büyük 30 şirketin durumu kötümü kıpırdamıyorlar. Malesef yerlinin gücü büyük hisseleri oynatmaya yetmiyor. Ancak antik kuntik hisseleri oynatıyorlar bunlara da güvenip girilmiyor. Şirket iyi bekleyen kazanır desek. oda zor örneğin daha gima iken sanırım 2005 yılıydı yaklaşık 50 liraya aldığım crfsa 15 yıl sonra kaç para varın siz görün.Hiç bir hissede 15 yıl bekleyen birini gördünüzmü.Bekleyen kazanırmış nah kazanır Sabancı gibi bir şirketten kim kazanmış Çocuğumun geleceğini rızkını yediler çocukları gün görmez inşallah. Sonuç olarak beklesende kazancın minimum satsanda . Kutpo yu da 50kuruş kazandık treyd yapalım dedik crfsa gibi olmayalım bir gün arayla 7 den 25 e gitti hemde sabah açılışta tavan.Ne yapsan getiri minumumda. Bakalım yıllarca bize bira satıp paralarımızı alan firma bize kazandıracakmı. Herkese hayırlı ve bol kazanç

4. Şirketlerin doyum noktaları oluyor. Ekstra durumlar (pazar sahalarının artması, yeni iş kolları, teknolojik ilerlemelerin yarattığı fırsatlar vs.) ortaya çıkması haricinde şirketler duraksıyor ve yeni hikayelere ihtiyaç duyuyor. Bu duraklama ve doyma dönemlerinde şirket fiyatları bir şekilde aşağılara vuruyor. Sürekli büyüme için sürekli bir büyüme hikayesi şart sanki. Aefes bir doyum noktasına geldiyse trade edilebilir diye düşünüyorum bu süre içerisinde ta ki yeni pazarlar, yeni iş ilişkileri ve ağları kurana kadar.
     Alıntı Originally Posted by 61erays Yazıyı Oku
    Aefes in durumu satışları çok iyi olsada, ki hem insanlar evde kalmaktan sıkıldı yoğun bir tüketime açlar hemde dönem olarak tüketimin artacağı bir döneme giriyoruz bunlar hissenin performansına olumlu yansırmı. İşte muamma burada babalar ne ister. en büyük 30 şirketin durumu kötümü kıpırdamıyorlar. Malesef yerlinin gücü büyük hisseleri oynatmaya yetmiyor. Ancak antik kuntik hisseleri oynatıyorlar bunlara da güvenip girilmiyor. Şirket iyi bekleyen kazanır desek. oda zor örneğin daha gima iken sanırım 2005 yılıydı yaklaşık 50 liraya aldığım crfsa 15 yıl sonra kaç para varın siz görün.Hiç bir hissede 15 yıl bekleyen birini gördünüzmü.Bekleyen kazanırmış nah kazanır Sabancı gibi bir şirketten kim kazanmış Çocuğumun geleceğini rızkını yediler çocukları gün görmez inşallah. Sonuç olarak beklesende kazancın minimum satsanda . Kutpo yu da 50kuruş kazandık treyd yapalım dedik crfsa gibi olmayalım bir gün arayla 7 den 25 e gitti hemde sabah açılışta tavan.Ne yapsan getiri minumumda. Bakalım yıllarca bize bira satıp paralarımızı alan firma bize kazandıracakmı. Herkese hayırlı ve bol kazanç

5.  Alıntı Originally Posted by teoss Yazıyı Oku
    Tamam emekli abi sen din iman de namaz kıl dini propoganda yap Arfese para yatır. Sıkıntı yok. Uzatmnın anlamı da yok. Burası ekonomi forumu.

ben kimseye akıl vermem hele dini propaganda asla yapmam. herkesin aklı benden üstündür. eger benden üstün oldugunu düşünmeseydim, buralarda yazılanları okumazdım. bunu sana muhalefet için yazmadıgını bilesin. Senin yazdıkların da benim için makbuldür, seni de okuyorum.

Üniversite ögrencilik yıllarımda çanakkale şehir liman restaurantta çalışıyordum. Patron 5 vakit namaz kılıyor, gece lokantayı kapatmadan da bir duble rakı içip öyle kapatıyordu. Birgün dayanamayıp sordum. Şener abi, bu namaz ile rakı birbirine uymuyor, birini bıraksan daha iyi olur dedim, Adam,
    Oglum, ben ne namazı senin için kılıyorum, ne de rakıyı senin için içiyorum. her ikisini de kendim için yapıyorum. sana ne, bak işine dedi.
    Bu cümle bana ders oldu. Kim ne yapıyorsa kendi için yapıyor

6. arkadaşlar, ben hisseleri takip ederken, mutlaka endese göre uzun vade trenndi ile bilanço trendini dikkate alarak takip ediyorum. aefes, aghol endekse göre diplere yakın gözükmektedirler. Muhtemelen önümüzdeki 4 yılın yükselen trend de olacak hisseleridir.

7. hedef
    fiyatımızı 32,4 TL’den 23,8 TL’ye düşürüyoruz

https://ykyatirim.com.tr/mailing/986...43b307619d.pdf

8. AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Yani , kola yatırımı , efes , etap , kadadaki pata ,hepsinin ederi 23 tl mi , hayal kırıklığı , yabancı boşa satmıyor o zaman

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 245/570 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •