Sayfa 311/570 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. günlük takas

2.  Alıntı Originally Posted by bahadir37 Yazıyı Oku
    sn emektar bugün ne haberi geldi? Sabahtan twitter da anadolu etap ile ilgili bir haber okumuştum acaba o haber mi?
    https://www.dunya.com/ekonomi/tarim-...-haberi-473505

anadolu etap pişiriliyor...bu haberler halka arzın ayak sesleri...beklentim 2021
    Son düzenleme : emektar; 25-06-2020 saat: 23:44.

3. Acaba anadolu etap halka arz olursa anadolu efes in piyasa değeri düşer mi? Hisse fiyatına olumlu mu yansır? Düşündüm de işin içinden çıkamadım.

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    https://www.dunya.com/ekonomi/tarim-...-haberi-473505

anadolu etap pişiriliyor...bu haberler halka arzın ayak sesleri...beklentim 2021
    benim de beklentim cok başka ! bakalim şu temettü konusu çözülsün konu sadeleşsin.

görelim bakalim birşeyler olacak mi ?

yatırım tavsiyesi degildir

5. Gece alkol satışına yazılan cezalar artırılıyor.Etil alkol satan ve bulunduranada ceza var.Migros kurallara uyarken küçük işletmeler bu kurala uymayabiliyor.Bu iş en çok migrosa yaradı.Etil alkole gelen cezada efese yaradı.Millet ucuz alkol bulamadığı için etil alkole sarıldı.ekonomik durumda ortada.insanlar ya bırakacak yada ucuz olan şarap bira gibi alkollere yönelecek.Alkolsüz içeceklerede anadolu etapla giriş yaptı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi şahsi düşüncelerimdir.

6. Anadolu etap halka arz edilecek olsa bu durum efes için ne açıdan olumlu olur.cevap verebilecek var mı

7.  Alıntı Originally Posted by Flebl Yazıyı Oku
    Anadolu etap halka arz edilecek olsa bu durum efes için ne açıdan olumlu olur.cevap verebilecek var mı
    Halka arz türleri:
    1- Ortak satışı
    Ortak satışında mevcut hissedarlar kendi paylarının bir kısmını satarak halka arzı gerçekleştirir. Böyle bir satışta sattıkları pay kadar ortakların kasasına para girer, halka arz olunan şirketin finansallarında değişiklik olmaz.
    2- Sermaye artırımı
    Sermaye artırımında, mevcut hissedarlar kendi paylarını satmaz ama güncel şirket değeri üzerinden yeni paylar halka satılır. Bu satılan paylardan gelen para Anadolu Etap'ın direk kasasına "sermaye" olarak girer. Bu para yatırım harcamaları ve mevcut borçluluğun azaltılması/çevrilmesi için kullanılabilir.

Açıkcası keşke bir halka arz olsa ama benim kişisel beklentim bu yıl Anadolu Etap'ın halka arz edilmeyeceği yönünde.

Hadi oldu diyelim, bence "ortak satışı" şeklinde bir halka arz olmaz, en azından Anadolu Efes kendi elindeki hisseleri satmaz, çünkü buradan gelecek paraya ihtiyacı yok, belki Özgörkey satabilir onu bilmem.

Ama her şeyden önce, şu an Anadolu Etap ölü fiyatına Anadolu Efes'in bilançosunda yer alıyor. Çünkü zamanında Brezilya'lı ortak varken yapılan anlaşma gereği tam konsolide yöntemi ile konsolide edilmiyor.

Halka arzla beraber bence "tam konsolidasyon" da gelir, daha da önemlisi Anadolu Etap'ın tüm finansal rasyoları, borçluluğu, karlılığı, FAVÖK'ü net belli olur aynı Coca Cola İçecek gibi.

8. AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Kısa sürede 20.84’den 21,16’ya sıçrama yaptı.
    Yolculuk başladı gibi.

Sayfa 311/570 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •