Sayfa 472/570 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. 2019'da başlayan dijitallesme= verimlilik programı bu yıl Turkiye'de, 2023'te de diğer ülkelerde tamamlayacakmış.

Ülkemizdeki pazar payının önemli bir kismini rakibine kaptıran ve rakibi kendinden 2.5 kat fazla FAVOK üreten bir şirket için yerinde bir adım..

Yalnız 4-5 yıl neyin nesidir, anlayamadım...

Danışman şirket AEFES'i kafalamis bence...

Bu kadar uzun süreli degisim-donusum programı olur mu?

2. Ben sattim hisseyi pok ettiler 25.60 ustune atamadı. 5 sefer efesin bir huyu var. Bukadar denedi olmadıysa deli gibi düşer. Hisseyi rahat bırakmadılar. İçinde ky kalmadi zaten.
    Hsbc global surekli yabanci mal cikma derdinde. Satis bitmedi. Dirençler hayvan gibi abanip hissenin tekniğini de bozuyorlar. Satici baskısı bitmez bu hissede. Ülker yolcusu olucam gibi. Bu hisse bize yar olmaz. Bir ccola nin yarı fiyati olmaliydi ama olmuyor çok zarar ettik 12 tl sattigim goltas 78tl olmuş 170 sattigim konya 1500 ne günah işledim de bu hisseye gectim ben. Yazik oldu onaca zamana. Ateks 7 sattik 50 olmuş. Efes bir çöp. 28 yaptığında biraz umutlanmistim ama aynı hızla indi umutsuz vaka. Dedigim gibi efes bir eşiği geçmiyorsa saglam düşer. Neyse nasip değilmiş kalanlara sabır versin.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Siz de mi gidiyorsunuz Diablo hocam.ben bu gidişle tek başıma içecem.efes

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Uzun zamandir hissedeyim maliyetim 23, degerlemelrin hepsinde yuzdeotuz iskontolu gozukuyor.Aselsan ve A efes surundurdu sabir diyorum...

5. Hisseyi bu fiyatta tutmak için çok komiklestiler.biri gelir tavana kadar çizer. Demedi deme.41 liraya kadar 1 lot alamazsın geri .tahtacı efendi

6. Biz yatırımcılar SPK ve BİST yönetimlerine aşağıdaki şöyle bir yazı gönderme konusunda ne düşünüyorsunuz? Ancak çok sayıda kişi tarafından yazılırsa belki dikkatler cekilir diye düşünüyorum.

“Borsadaki bazı şirketlerin, özellikle sanayi şirketletinin “maddi duran varlıklarıının değeri, güncel değerine göre bilançolarda aşırı düşük kalmış durumdadır. Borsa şirketletinin maddi duran varlıklarının değerini de 2 veya 3 yılda bir defa güncel değeriyle bilançolarda güncellenmesi şeklinde muhasebe standartları getirilmesi borsa şirketlerinde şefaflığı yükseltir. Yatırımcılar bu şirketlerin gercek özsermaye ve kredibilite gücünü hakkında daha doğru bilgi edinmesi de sağlanmış olur.
    Bu standartlama ile ayrıca borsa şirketlerinin dolayısıyla Bist in genel reel değeri de yükselmiş olur. Buda Bist içinde olumlu durumdur”

Üretimde kullanıldığı veya şirketin kullanım varlıkları olduğu tastik olunmuş bu maddi duran carlıklarının değerlenme farkı her türlü vergiden muaf edilmeli. Ve değerlenme farkları bilançolarda “dönem karına” her hangi bir artı-eksi etkisi olmamalı. Bilançoda sadece varlık değerlenme farkı” kısmına artı-eksi değer olarak yansıtılmalı.

Enflasyonist bir ülke olduğumuz için bu varlıkların değer düşüklüğüne uğramaları gibi bir durumunda pek söz konusu değil, zamanla yine bilanço değerlerinin gerceğe göre düşük kalma olasılığı yüksek.”

7. BofA Securities, 16 Şubat tarihli raporunda; önümüzdeki çeyreklerde pozitif trend beklediği Türk tüketici ve perakende şirketleri için belirlediği yeni fiyat hedeflerini açıkladı:

Anadolu Efes Al Eski 34 Yeni 38
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Vergi dairesine 223 M Zarar gönderilmiş. Geçen sene 392 m.kar bildirilmişti. Bugünkü düşüşün sebebi belli oldu.2020 yılı kar ne gelecek bakalım

Sayfa 472/570 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •