Sayfa 334/570 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    siz finans masterı yapdiginizi ifade ediyorsunuz net ve brut ne fark eder diyorsunuz ?

tuborg 1Q 363 satis 161 brut kar
    aefes TR 311 satis 129 brut kar

butun forumda bu kadar tuborg konusmanizi gerektirecek bir fark mi var ?

2019 1Q Tuborg 351 / 169 imis
    Aefes Tr 373 / 184 imis

1 Q olarak 2020 sonuclari 2019 sonuclarina gore aefes acisindan daha negatif gecmesine ragmen daha yil bitmedi !

bir de niye aefes'in Tr operasyonlarina bu kadar yogunlastiniz !

yatırım tavsiyesi degildir
    Yıllık bak olaya 2017-2018-2019 benim Efes performansını doğru ölçmem için karı borç durumu maliyet vs karşılaştırma ölçütü ‘benchmark ‘ bulmam gerekli başka yerli halka açık bira firması varmı ? Finansalları halka açık tabiki başarısını tuborg göre karşılaştıracağım , Efes globali de benzer büyüklükteki dünyadaki bira firmaları ile karşılaştıracağım tuborg bulması en kolay oldu tabi brüt kar marjını faaliyet karmarjı vs tablo yaptım 3 yıllık Efes ve ag hol yatırımcı ilişkileri ile paylaştım merak etmeyin doğru bu çeyrekte düzelme var önceki mesajlarda yazdım asıl sorun bira tüketen kesimi Efes kaybediyor müşterinin damak tadını yollardır görmezden Geldi %90 pazar payından zarar ederek %40 lara bu yıl düşecek tuborg %10 pazar payından kar yapa yapa %40-50 mertebesine geldi
    Son düzenleme : tarik1234; 11-07-2020 saat: 18:35.

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yıllık bak olaya 2017-2018-2019 benim Efes performansını doğru ölçmem için karı borç durumu maliyet vs karşılaştırma ölçütü �benchmark � bulmam gerekli başka yerli halka açık bira firması varmı ? Finansalları halka açık tabiki başarısını tuborg göre karşılaştıracağım , Efes globali de benzer büyüklükteki dünyadaki bira firmaları ile karşılaştıracağım tuborg bulması en kolay oldu tabi brüt kar marjını faaliyet karmarjı vs tablo yaptım 3 yıllık Efes ve ag hol yatırımcı ilişkileri ile paylaştım merak etmeyin doğru bu çeyrekte düzelme var önceki mesajlarda yazdım asıl sorun bira tüketen kesimi Efes kaybediyor müşterinin damak tadını yollardır görmezden Geldi %90 pazar payından zarar ederek %40 lara bu yıl düşecek tuborg %10 pazar payından kar yapa yapa %40-50 mertebesine geldi
    tamam ama surekli vurgu yaptiginiz nokta TR operasyonlari ! aefes cirosunun icinde hic onemli yer teskil etmiyor !!!

mesela rusya'da yillar sonra pazar lideri olduk buna niye vurgu yapmiyorsunuz ? orada ciddi bir basari saglandi niye gormezden geliyorsunuz ! ayrica ciroda onemli bir yere de sahip

ayrica aefes sadece bira sirketi degilki ??? niye surekli bira operasyonlari ile yaziyorsunuz !! Cola ve etap gibi 2 devasa operasyonu var !

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    tamam ama surekli vurgu yaptiginiz nokta TR operasyonlari ! aefes cirosunun icinde hic onemli yer teskil etmiyor !!!

mesela rusya'da yillar sonra pazar lideri olduk buna niye vurgu yapmiyorsunuz ? orada ciddi bir basari saglandi niye gormezden geliyorsunuz ! ayrica ciroda onemli bir yere de sahip

ayrica aefes sadece bira sirketi degilki ??? niye surekli bira operasyonlari ile yaziyorsunuz !! Cola ve etap gibi 2 devasa operasyonu var !
    Etap patlak durumda zaten ilk çeyrek zararı 70 küsür milyon yüksek döviz borcu düşük sermaye sebebi ile zaten kar yapma şansı yok konsolide tabloda Efes hersene 200 milyon fazladan zarar yazdırıyor en az 500-1 milyar arası sermaye artışına ihtiyacı var ccola iki yıldır toparlanma var öZgörkey Holding hisse satışları hisseyi biraz durdurdu ccola olumluyum Rusya operasyonlarının sonucu ne ne kadar kar favök yaratıyor nakit akışı nasıl tek sonuç berbat Türkiye bira kötü Rusya bira kötü etap patlak ccola olumlu 3 yanlış bir doğru ödediği temettüyü etap ve Rusya operasyonlarında kullansa hisse değeri İnan katlar

Etap patlak durumda zaten ilk çeyrek zararı 70 küsür milyon yüksek döviz borcu düşük sermaye sebebi ile zaten kar yapma şansı yok konsolide tabloda Efes hersene 200 milyon fazladan zarar yazdırıyor en az 500-1 milyar arası sermaye artışına ihtiyacı var ccola iki yıldır toparlanma var öZgörkey Holding hisse satışları hisseyi biraz durdurdu ccola olumluyum Rusya operasyonlarının sonucu ne ne kadar kar favök yaratıyor nakit akışı nasıl tek sonuç berbat Türkiye bira kötü Rusya bira kötü etap patlak ccola olumlu 3 yanlış bir doğru ödediği temettüyü etap ve Rusya operasyonlarında kullansa hisse değeri İnan katlar
    iyi olan birsey yok diyorsunuz ! hersey kotu ! ama nedense burda yaziyorsunuz

aghol yatirimci iseniz gidin orda yazin bence ! aghol'un tek işe yaramaz sirketi olan aefes'in forumunda epey mesai harciyorsunuz.

oysa aghol olarak sagilacak tek inek burasi sanirim !!! sizin yatirim yaptiginiz holding aefes olmasa bitik durumda cok ovulen migros'ta ki karlarinizi !!!! alip alip yersiniz artik

birde

neyseki pepsi halka acik degil ! ayrica burda pepsi'yi cola'ya karsi oven yazilari cekemezdim !

bardagin bos tarafini gormekte epey israrcisiniz ! ulkede bu kapasite yurtici ve yurtdisi operasyonu olan kac sirket var ? bir de bunu dinleyelim mesela ! bu capta bir buyumenin organizasyonun bir maliyeti var !!! finans master'i yaptiginiz yerde bunlari anlatmadilarmi ?! sadece brut , favok, net kar diye mi odaklanildi !

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    iyi olan birsey yok diyorsunuz ! hersey kotu ! ama nedense burda yaziyorsunuz

aghol yatirimci iseniz gidin orda yazin bence ! aghol'un tek işe yaramaz sirketi olan aefes'in forumunda epey mesai harciyorsunuz.

oysa aghol olarak sagilacak tek inek burasi sanirim !!! sizin yatirim yaptiginiz holding aefes olmasa bitik durumda cok ovulen migros'ta ki karlarinizi !!!! alip alip yersiniz artik

birde

neyseki pepsi halka acik degil ! ayrica burda pepsi'yi cola'ya karsi oven yazilari cekemezdim !

bardagin bos tarafini gormekte epey israrcisiniz ! ulkede bu kapasite yurtici ve yurtdisi operasyonu olan kac sirket var ? bir de bunu dinleyelim mesela ! bu capta bir buyumenin organizasyonun bir maliyeti var !!! finans master'i yaptiginiz yerde bunlari anlatmadilarmi ?! sadece brut , favok, net kar diye mi odaklanildi !
    Arkadaş 10 senedir piyasa neye odaklandıysa siZde ona odaklanın boş polyannacılık ile olacak işler değil bunlar Türkiye’de Rusya’da değil dünyada birinci olsan paraya çevirmenden sonra bir esprisi yok zaten 10 yıldır rezalet halde fiyatından da belli burda niye yazıyorum bir bilgilendirme iki ag hol iki varlığı var gerisi hikaye bir Migros düzeldi iki Efes berbat halde gidip Migros sayfasında yazıcak halimiz yok bide şu mevzu garip yönetimden hesap soracağınıza gelip burda yaZanlara çatıyorsunuz biz halimizden memnunuz misali buda sizi troll sınıfına sokuyor maalesef hakikatten yönetim adamı olsa bukadar savunmaz pes gerçekten

Arkadaş 10 senedir piyasa neye odaklandıysa siZde ona odaklanın boş polyannacılık ile olacak işler değil bunlar Türkiye�de Rusya�da değil dünyada birinci olsan paraya çevirmenden sonra bir esprisi yok zaten 10 yıldır rezalet halde fiyatından da belli burda niye yazıyorum bir bilgilendirme iki ag hol iki varlığı var gerisi hikaye bir Migros düzeldi iki Efes berbat halde gidip Migros sayfasında yazıcak halimiz yok bide şu mevzu garip yönetimden hesap soracağınıza gelip burda yaZanlara çatıyorsunuz biz halimizden memnunuz misali buda sizi troll sınıfına sokuyor maalesef hakikatten yönetim adamı olsa bukadar savunmaz pes gerçekten
    beni sahsen 10 yildir ne oldugu nerede oldugu ilgilendirmiyor

ben yatirimci olarak sirkete bakarim piyasa degerine bakarim karar veririm.

bugun itibari ile sirketin piyasa degeri ile mevcut finansallari arasindaki ucuruma odaklanmis durumdayim !

siz finans konusunda ne noktadasiniz nereden bakiyorsuniz pek anlamadim, ordan burdan heryerden anlatiyorsunuz birsey anlatmak icin degil oylesine anlatiyorsunuz gibi.

herkesi troll olarak adlandiriyorsunuz ! kisi herkesi kendi gibi bilirmis ??!!!

bu forumda yiginla analiz yapildi, ortadan dalip gerekli gereksiz herseyi biliyormus gibi anlatinca farkli olmuyorsunuz ! hatta inandirici bile olmuyorsunuz ! burda polemik arayan birisi formatindasiniz

aghol olarak sirketin yakasini birakirsaniz , bize asalak gibi yapismazsaniz yeter ! paylarinizi Ab inbev'e satin kurtulun bizden ! yakin oldugunu dusunuyorum bu konunun ?! sonrasinda migrosla basarilar dilerim size
    Son düzenleme : hayek; 11-07-2020 saat: 23:30.

7. Son durumu takip edemedim.
    14 Temmuz’da hisse sahibi olursak temettü almaya hak kazanıyor muyuz?
    Temettü hangi tarihte hesabımıza geçiyor?
    Bilgi veren olursa sevinirim.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    beni sahsen 10 yildir ne oldugu nerede oldugu ilgilendirmiyor

ben yatirimci olarak sirkete bakarim piyasa degerine bakarim karar veririm.

bugun itibari ile sirketin piyasa degeri ile mevcut finansallari arasindaki ucuruma odaklanmis durumdayim !

siz finans konusunda ne noktadasiniz nereden bakiyorsuniz pek anlamadim, ordan burdan heryerden anlatiyorsunuz birsey anlatmak icin degil oylesine anlatiyorsunuz gibi.

herkesi troll olarak adlandiriyorsunuz ! kisi herkesi kendi gibi bilirmis ??!!!

bu forumda yiginla analiz yapildi, ortadan dalip gerekli gereksiz herseyi biliyormus gibi anlatinca farkli olmuyorsunuz ! hatta inandirici bile olmuyorsunuz ! burda polemik arayan birisi formatindasiniz

aghol olarak sirketin yakasini birakirsaniz , bize asalak gibi yapismazsaniz yeter ! paylarinizi Ab inbev'e satin kurtulun bizden ! yakin oldugunu dusunuyorum bu konunun ?! sonrasinda migrosla basarilar dilerim size
    Tabi mevcut durum işinize geliyor al 13-15 sat 18-20 😀😀 şirketin fonksiyonu değişir kar verim üzerine yapı kurulursa oyun bozulur fiyatlama tahmin edilemez olur Efes çok başarılı harika yönetiliyor sonuç hisse 10 Yıldır 10-20 tl geçeceksin bu işleri ben yatırımcı olarak yatırım yaptığım şirketleri sorgularım niye daha iyi olsun ki hisse değeri dahada artsın diye ama arkadaşlar alışmış 13 al 20 sat 2-5 kr kazan , mevzu bukadar basit değil bukadar emek onbinlerce çalışan tepedeki 5-10 beceriksiz yüzünden yollardır heba olması kaynakların yanlış yerlerde kulanılması Efes iyi olacak her sene 300-400 milyon dolar kar yapacak aghol temettü dağıtacak ben bunu istiyorum siz siz olun trol olmayın

Sayfa 334/570 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •