Special Days Image
Sayfa 192/570 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bence, son tarihi yaklaşan biraları, halka, bedava versinler.
    Hem Tuborg, hem de Efes baya sevap kazanır.
    Belki hayır duaları, hisseye de hareket getirir.

Almanya'da binlerce litre bira, bedavaya dağıtılmış.
    Malum, Oktoberfest'de iptal oldu.

Daha önce dediğim gibi, halkın, markette, bira almasının önemi yok.
    Otel, bar, pub ve restoranların alıma geçmesi lazım. (meşrubat ve meyve suyu için de geçerli)

Bu önerim beğenilmediyse, ikinci bir önerim var :
    Şirketin ismini, Anadolu efes yerine Anadolu içecek yapsınlar.
    Faizsiz banka gibi.
    Malum yaşadığımız ülke, artık böyle bir ülke oldu.

Buda mı beğenilmedi !!!
    O zaman son bir öneri.
    Madem küçük yatırımcı doldu hisseye.
    Hep beraber marketlere gidiyoruz.
    Yaz geliyor.
    Kasa kasa bira alıyoruz.
    Birlikten kuvvet doğar.
    6 aylık bilançoyu uçuralım.
    Ama sanırım, yabancı, bilançoya bakmıyordu, değil mi ? Müşteri varsa, ne var ne yok satıp kaçıyordu.
    Güzel kardeşim önerilerinin hiçbirini beğenmedim. Öncelikle

1. çeyrek sonuçlarına göre AEFES cirosunun dağılımı:
    Türkiye bira: 700 milyon lira
    Yurtdışı bira: 6.2 milyar TL
    Coca Cola: 2.6 milyar TL

Göreceğin üzere sıkıntı "bira" değil, özellikle Türkiye'de "bira" değil.

Kişi başına yıllık bira tüketimi Almanya'da 100 litre, Türkiye'de ise sadece 13 litre.

Yani Türkiye'deki bira üreticileri "yüksek stok" ile yakalanmamıştır bu krize. Almanya'da muazzam bir sirkülasyon olduğu için çok yüksek stokla yakalandıkları aşikar.

Şirketin adını "anadolu içecek" yapmanın hiçbir anlamı yok. Efes bir bölge adı. Anadolu Efes yine 2 farklı bölge adının şirket ismi hali. Anadolu Efes'in ürettiği bir çok bira markası var bunlardan biri "Efes Pilsen"

Küçük yatırımcı olarak bizler biraları alalım diyorsun. Herkes kendi hissesi kadar bira alsa kaç hektolitre bira almam lazım biliyor musun? Ölene kadar bitiremeyeceğim miktarda bira eder.

Üzgünüm ama benim önerim halen en mantıklı öneri gibi görünüyor. Hayırsever bir işadamı çok değil sadece %10 prim yaptırsa şu kağıda ve 19'lu seviyelere taşısa şu mübarek günlerde bayram öncesi büyük dua alır son 1 ayda hisseyi toplamış KY'den. Eğer burayı okuyan hayırsever bir işadamı varsa sesleniyorum; bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, bayram günü aç bırakmak? anlamıyor musun beyim, bu KY bu şirkete sahip çıktı ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi bey! sen mi büyüksün? EVET SEN BÜYÜKSÜN. GÖSTER BÜYÜKLÜĞÜNÜ lütfen please.

2. çarşamba gününün pastası ve aslında olan takas

bunun tek açıklaması var bence

kimin eli kimin cebinde belli değil

3. uzun bir aradan sonra 7,01 ile az miktarda alışım oldu.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    EFE45
    Hayırlı olsun.
    Senin yazdığın bir yazı ile, yüklü almaktan vazgeçmiştim.
    Haklı çıktın.
    Teşekkür etmek istedim.

candyshop
    Umarım seni dinleyen bir hayırsever çıkar da herkesin yüzü güler diyelim

5. Bu kadar uzun süreli düşüşe hiç raslamadım...hisse bir aydan fazladır hergün düşüyor.kafasını kaldıramadı..sanki krizin bütün yükünü efes taşıyor..birileri görülmesini hiç istemedi..kafasını kaldırdıkça gömdüler..
    Nefes aldırmadılar...gerçekten panik satışımı yoksa gizledikleri bir şey mi var.
    Bu kadar dayağa ölmesi lazımdı..
    Bir aylık düşüş %10 bile değil...

6. ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş.
    AEFES
    EN
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    15.05.2020 18:20:01
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum DerecelendirmesiA+ A-
    Özet Bilgi
    Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu'na ilişkin açıklama
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi

Bildirim İçeriği

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    .

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Derecelendirme Kuruluşu Unvanı
    SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.

Sözleşme Geçerlilik Başlangıç Tarihi
    25/12/2019

Sözleşme Geçerlilik Bitiş Tarihi
    25/12/2021

Not Geçerlilik Başlangıç Tarihi
    15/05/2020

Açıklama
    SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. ("SAHA") tarafından yapılan Kurumsal Yönetim Derecelendirme çalışmasının sonucunda şirketimizin Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 15.05.2020 tarihi itibariyla aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

SAHA tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu Şirketimizin www.anadoluefes.com adresindeki websitesinde yayınlanacaktır.

Pay Sahipleri
    Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık
    Menfaat Sahipleri
    Yönetim Kurulu
    Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Notu
    oda_CorporateGovernanceApplianceRatingNoteAbstract |
    Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme Notu
    oda_weight|

Ağırlık
    % 25
    % 25
    % 15
    % 35
    % 100
    oda_Note|

Alınan Not
    95,4
    98,7
    99,5
    92,5
    95,9

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Kaynak:https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/845513...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Bu kadar uzun süreli düşüşe hiç raslamadım...hisse bir aydan fazladır hergün düşüyor.kafasını kaldıramadı..sanki krizin bütün yükünü efes taşıyor..birileri görülmesini hiç istemedi..kafasını kaldırdıkça gömdüler..
    Nefes aldırmadılar...gerçekten panik satışımı yoksa gizledikleri bir şey mi var.
    Bu kadar dayağa ölmesi lazımdı..
    Bir aylık düşüş %10 bile değil...

AGHOL'ün geçen seneki düşüşüne benziyor...30 dan 8,81 e kadar acımasızca verdiler...Dolar bazını varın siz düşünün...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8. Malesef bugünkü kapanışla bende hisseleri pasife alıyorum yani naftaline sarıp sandıklara kaldırıyorum bu hissede patronla anlaşarak yabancılar çıkıyor önce meksayı kullandı sonra 32 hedef veren yk satışta adamların satışıyla payı anca %3 düştü ...

Kafalarında bir fiyat belirlemişler oraya indirne kadar kademe kademe satıyorlar hafif yukarı çekmelere aldanmamak lazım isterlerse 10 a Bile düşürür

Ama bu hisse BİST in en güçlüleri arasında corona dan en az etkilenen duran varlıkları marka değeri iştirakleri olsun bist te kesinlikle tereddüt etmeden yatırım yapılacak hisse

Bu yüzden hissede stop yapmayı uzunda kalmayı tercih edicem ilerleyen dönenlere belki ortalama düşürürüm kesinlikle satıp alttan almayı da denemicem çünkü bir anda kopup gidebilir .... kalan arkadaşlara sabır diliyorum

Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 192/570 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •