Sayfa 234/570 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Para giriş çıkışı kadar saçma bir şey yok Bence. Ben ky yim 3 tane aracı kurumum var gün geliyor birinden sabah satmış öbüründen akşam almış oluyorum aynı hisseyi türlü sebeplerle. Milyonluk koylarla oynayan kurumları öyle takas vb takip edemezsiniz kendi zamanımıza yazık. Para giriş çıkışına baktım para kazandım diyen varsa da buyursun anlatsın dinleyelim nasıl oluyormuş. 3 iş gününde kendo çapına göre yüklü malla ( 50+ ) %11 yaptık paraya maraya baksak öyle bakıyorduk daha... tabi herkes kendi bilir istediğine baksın bizden bu kadar

para giriş çıkış hikayedir. ne kadar satış varsa o kadar da alış vardır. tek gerçek fiyattır, düşmüş mü, çıkmış mı?

3. Merhaba emektar bey sizin bugün hakkındaki görüşünüz nedir ? Ben malın bir kısmını verdim tahminim 20 Lerin üzerine gideceği fakat meksa hala satışta isterse yine destekleri kırabilir tahtada tek söz sahibi durumunu koruyor bugünkü GAP ı doldurmak için aşağı yönlü bir baskılama yapabilirmi? Yatırım tavsiyesi değildir

4. DÜN...
    BUD..... %8.46
    ABI .... %5.43
    EFES..bayram tatili

BU GÜN...
    Bud.....%6.22
    abi......%4.72
    efes....%5.19

ısınma turları atıyoruz kanaatimce !

6. Şimdi bi bakalim. Sp500 bugün kapanış 3036 alıcılı. Aefes bugün kapanış 18.84. Gap tam bir lira aşağıda. Bugünkü hacim açık ara senenin en yüksek hacmi. Kagit tl bazlı senenin en düşüğünün bir tik üstünde. Dolar bazlı dibinde dibinde. Şimdi bu tespitlerden sonra bu kağıdın hala gap kapatmaya yönelmesini beklemek ne kadar mantıklı? Bu gap bence tipik kopuş gapi. Diplerde oluşur ve trend değişimini haber verir. Kısa zamanda da kapanmaz. Yarin olaki aşağı verirse kademeli alımlara devam etmeyi düşünürüm. Tabiki şahsi düşüncelerim ve tespitlerimdir yatırım tavsiyesi olamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    DÜN...
    BUD..... %8.46
    ABI .... %5.43
    EFES..bayram tatili

BU GÜN...
    Bud.....%6.22
    abi......%4.72
    efes....%5.19
    ABI ile kıyaslamaya gerek yok. Gel THY ile kıyaslayalım.

Kriz öncesi THY 14 TL'li seviyelerde geziniyor. Dün yaptığı %10 prim ile 12 lira civarı. Yani yaklaşık %15 iskontolu işlem görüyor kriz öncesine göre.

Efes ise kriz öncesi 24 lira seviyelerinde. Dün kapanış ise 19 liraya yakın ki hadi onu da 19 sayalım. Son tahlilde THY'den daha iskontolu işlem görüyor kriz öncesine göre.

Peki bu krizden kim etkilenecek daha fazla?

Türkiye'nin döviz bazlı dış borcunun yaklaşık %8'i THY'nin. Şirket muazzam bir borç içinde. 35 bin çalışanı var. Haftalardır uçakları yerde bekliyor. Şirket faaliyet karı yazamadığı gibi finansman gideri ve kur farkı zararı yazıyor. Aynı zamanda işçi maaşları da üstüne biniyor. Uçakların tekrar ne zaman havalanacağı ve tekrar ne zaman %80 üzeri doluluk ile uçacağı meçhul. Kriz geçmiş bile olsa insanların seyahat alışkanlıklarındaki değişiklikler ve korkudan dolayı en az 1 yıl daha doluluk oranlarının düşük olacağı tahmin ediliyor.

Anadolu Efes ise "hızlı tüketim" ürünleri üreten bir şirket. Coca Cola olsun, bira olsun insanların sürekli tükettiği ürünler. 14 civarı ülkede fabrikaları var ve ürünleri 100'e yakın ülkede satılıyor. Ayrıca Anadolu Etap adında meyvecilik yapan tarım şirketi var. Borçluluğu çok düşük bir şirket (faaliyetleri ve cirosu ile kıyaslayınca). Krizden en az hatta etkilenmeyecek şirketlerden biri.

Şimdi soru şu? Anadolu Efes niye bu kadar dayak yedi? Niye toparlanamıyor?

8. AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    ABI ile kıyaslamaya gerek yok. Gel THY ile kıyaslayalım.

Kriz öncesi THY 14 TL'li seviyelerde geziniyor. Dün yaptığı %10 prim ile 12 lira civarı. Yani yaklaşık %15 iskontolu işlem görüyor kriz öncesine göre.

Efes ise kriz öncesi 24 lira seviyelerinde. Dün kapanış ise 19 liraya yakın ki hadi onu da 19 sayalım. Son tahlilde THY'den daha iskontolu işlem görüyor kriz öncesine göre.

Peki bu krizden kim etkilenecek daha fazla?

Türkiye'nin döviz bazlı dış borcunun yaklaşık %8'i THY'nin. Şirket muazzam bir borç içinde. 35 bin çalışanı var. Haftalardır uçakları yerde bekliyor. Şirket faaliyet karı yazamadığı gibi finansman gideri ve kur farkı zararı yazıyor. Aynı zamanda işçi maaşları da üstüne biniyor. Uçakların tekrar ne zaman havalanacağı ve tekrar ne zaman %80 üzeri doluluk ile uçacağı meçhul. Kriz geçmiş bile olsa insanların seyahat alışkanlıklarındaki değişiklikler ve korkudan dolayı en az 1 yıl daha doluluk oranlarının düşük olacağı tahmin ediliyor.

Anadolu Efes ise "hızlı tüketim" ürünleri üreten bir şirket. Coca Cola olsun, bira olsun insanların sürekli tükettiği ürünler. 14 civarı ülkede fabrikaları var ve ürünleri 100'e yakın ülkede satılıyor. Ayrıca Anadolu Etap adında meyvecilik yapan tarım şirketi var. Borçluluğu çok düşük bir şirket (faaliyetleri ve cirosu ile kıyaslayınca). Krizden en az hatta etkilenmeyecek şirketlerden biri.

Şimdi soru şu? Anadolu Efes niye bu kadar dayak yedi? Niye toparlanamıyor?
    Cevap : thy de oyuncu içerde kalmış olabilir ve mal toplu olabilir , adam rahat götürüyordur, mantıklı yatırımcıda çoktan çıkmış olabilir , AEFES de mal toplanamamıştır , hissede yatırımcı çoktur, rahat rahat götüremiyor olabilir tahta yapıcı , tahtalarda aslında önemli olan mantık değil , o anda tahta yapıcının çıkarı , hisselerin dağılım durumu gibi , Ego ile ilişkili şeylerdir ( sadece kendi fikrim yarırım tavsiyesi değildir)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 234/570 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •