Sayfa 343/570 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Efeslerimi Geri aldim ama acele etmişim dusecek gib. Sabah iyi açmıştı.
    Neyse temettu beklemem en azindan 90 ne ya

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ne temettüymüş arkadaş arap saçına döndü. Şimdi de aracı kurumlar 17 temmuz'da temettüler yatacak diyor.

3. Ben de dünkü lotu geri aldım esas malı almadım bi izleyelim biraz bol kazançlar
     Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Efeslerimi Geri aldim ama acele etmişim dusecek gib. Sabah iyi açmıştı.
    Neyse temettu beklemem en azindan 90 ne ya

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. temettü ödeme tarihinden önce hissenin temettü miktarı kadar yükselmesi daha önemli yoksa temettünün yatırımcıya hiç katkısı olmuyor. Bugün hacim de zayıf anlık akd

5. Hisseler, çok kısa bir sürede temettü öncesi fiyatları yakalıyor.
    Bu hisse için 22.72.

Yine aynı şekilde bedelsiz bölündüklerinde de orta ve uzun vade (2 yılı bulmaz) bölünme öncesi fiyata ulaşırlar.

Temettü ve bedelsizin bir başka avantajı da budur.

SM-J415F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Benim düşünceme göre Tl gecelik faizleri çok yüksek.Yabancı tl bulamadığı zaman hisse satışına gidiyor.Tl yi açığa da satamıyor.Çünkü faizler yüksek.Yabancı yatırımcıda swap krizinden 26 mart 2019da yaşanan swap olaylarından dolayı köşeye sıkışma korkusuna girmiyor.Şuan alabileceği temettü miktarıda kısıtlı.Ekime kadar.Millet borsada olduğu için dolarla oynayacak kimse kalmadı.Dolarda stabil gidiyor.Dolar stabil gittiği için yabanci şirketlerin tl ihtiyacı düşüyor.Yukselecegini dusunse hisse satiyor tl bulabilmek için.Merkez bankasi tlyi korumaya calisiyor.Haliyle şirketin gücüne satış rakamlarına f/k sına kimse bakmıyor.herkes beklemede.O yüzden endeksle beraber stabil gidiyor.Yan kağıtlar kişilerin zengin hayaliyle tutustuğu speklere dönüşmüş.Amerika ve Avrupanin bastığı paraların enflasyon yaratmaması için ülke dışına çıkması gerek.Ekonomilerde bu zamaninda görülmüş.Sayet bu değişik durumdan kendimizi herkesinde dilinden dusmeyen yapisal reformlari gerceklestirip ,yatırımı çektigimiz anda önümüzün açılabilecegini dusunuyorum.2008 2009 zamanları belli.etkisi pozitif olabilir.
    Bunlarin hepsi sahsi fikirlerimdir.Yatirim tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Kappatukka Yazıyı Oku
    Benim düşünceme göre Tl gecelik faizleri çok yüksek.Yabancı tl bulamadığı zaman hisse satışına gidiyor.Tl yi açığa da satamıyor.Çünkü faizler yüksek.Yabancı yatırımcıda swap krizinden 26 mart 2019da yaşanan swap olaylarından dolayı köşeye sıkışma korkusuna girmiyor.Şuan alabileceği temettü miktarıda kısıtlı.Ekime kadar.Millet borsada olduğu için dolarla oynayacak kimse kalmadı.Dolarda stabil gidiyor.Dolar stabil gittiği için yabanci şirketlerin tl ihtiyacı düşüyor.Yukselecegini dusunse hisse satiyor tl bulabilmek için.Merkez bankasi tlyi korumaya calisiyor.Haliyle şirketin gücüne satış rakamlarına f/k sına kimse bakmıyor.herkes beklemede.O yüzden endeksle beraber stabil gidiyor.Yan kağıtlar kişilerin zengin hayaliyle tutustuğu speklere dönüşmüş.Amerika ve Avrupanin bastığı paraların enflasyon yaratmaması için ülke dışına çıkması gerek.Ekonomilerde bu zamaninda görülmüş.Sayet bu değişik durumdan kendimizi herkesinde dilinden dusmeyen yapisal reformlari gerceklestirip ,yatırımı çektigimiz anda önümüzün açılabilecegini dusunuyorum.2008 2009 zamanları belli.etkisi pozitif olabilir.
    Bunlarin hepsi sahsi fikirlerimdir.Yatirim tavsiyesi değildir.
    Borç/milli hasıla ana baz , cari açık tek çıpa olmalı ülke en az 5 sene cari fazla vermeden büz düzelme olmaz malesef popülist politikalar sebebi ile tüketim üzerinden hızlı büyüme hükümetlerin işine geliyor sonuda yüksek ithalat cari açık ve kur krizi olarak sonuçlanıyor bu maalesef kısır döngü ülkedeki enflasyon yükselmesinden satınalma gücünün düşmesine kadar kötü olan ne varsa baz neden maalesef cari açık insanlar dolar bulamayacağı korkusu ile dolar alıyor ve dolarizasyon sebep oluyor cari fazla verirsen dolarizasyonu da kırarsın swap kısması ilke kendini hedge edemeyen yabancı cds patlatıp risk priminin yükselmesine böylece şirketlerin daha yüksek faiz ödemesine borsa değerinin düşmesine neden olmakta şuan serbest piyasa bozulmuş durumda mb rezervi eksiye döndü özellikle doları geçensene 5.80-6 bandında tutabilmek için kamu bankaları aracılığı ile yüksek döviz satıldı , bu zamanda özel sektör döviz borcunu düşürdü BİST 30 gitme ihtimali yok patlak bankalar borçlu ve düşük karlı şirketlerle zaten çok çok zor , BİST 100 dışı şirşeterin yükselişi çok geç kaldı bende içlerinden 2 tane aldım bilici yatırım biri favök Marjı %36 ve 0 yakın borcu var bu firmayı aldığımda 2 bile değildi güzel para kazandım şimdi bi ara baktım 8 olmuş öz sermaye karlılığı favök Marjı harika borcu 0 nakit firma yüksek büyümesi var bu firma yükselmeyecekte Efes mi yükselecek 😅😅 bazı spek kağıtlar var ederinin üstünde ama çoğunu. Temel bazlı nedeni fazlası ile var

8. Yapısal reformlar sayesinde ekonomi iyileşir cds primimiz düşer, bu döviz bolluğunda yabancı yatırımcı ülkemize girerse, 2009da ki gibi fedin parasal genişlemeyi kısıp faizleri artırana kadar olusan zamanda bolluk oluşabilir.2008 krizi sonrası 2013 ekadar devam eden para arzını kisip faizi artirinca dolar yükselişi gunumuze kadar devam etti.Haliyle zamanla ötv ,kdv olarak bize dönüyor.Emtia fiyatlarindaki düşüşle beraber(petrol,celik vb)ithalatimizin dusmesi turizm deki azalmayi karsiladi.Efes zamanında aldığı döviz kredilerinin cefasını çekmesine rağmen yakında ödemesi gereken borçlarının karşılığını odebileyecek seviyede.çunku cari orani ortada.verdiği temettünün bir ekime sarkmasıda şirketin karına çünkü stoklarının ve alacaklarinin tahsilini bu dönemlerde karşılıyor.Yani şirkete 1 ekime kadar borç verilmiş oldu.sirket sahipleri bunu hesap ettiği için bunun altına girip yabancilarin gozdelerinden olan bu sirketin gözden dusmesini istemez.ulkemize gelen gecici refahla birlikte 2 sene ötv artışının olmamasi ve milletin alim gücünün yükselmesi efese yarar.Bakin 2008 sonrası yükselişe.Sirket sadece bira üzerine yogunlaşsa belki borc efesin de sifir olacakti ama sirtinda aghol, coca cola ,isizu celik motor,migros var.Yatirim icin cektigi borclar var.Sirketin ilk istirakleri ve gozbebegidir.holdingin ve sirket sahiplerinin toggu yapacak 5 babayigitten biri olmasini efes sağlamıştır.Efesin ortağı olduğu ab inbev dünyanın en büyük bira üreticisidir.Rusya ve ukraynada pazar lideri olmuşlardır.Sirket alkolsuz mesrubatlarada yönelmiş kvas adli icecek üretmektedir.Bunlarida konusalim lutfen.Bimaşın cari oranida 1in altında sizce zarar mi ediyor ?
    Acip kendiniz arastiriniz.kesinlikle yatirim tavsiyesi değildir

Sayfa 343/570 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •