Sayfa 113/570 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 897 - 904 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Şuan kasasındaki para piyasa değerinin üçte birini oluşturuyor...kısa zamanda uluslararası bir satın alma ortaklık yada yatırım haberi dıyarsak hiç şaşırmam...
    Böyle bir haber temettüden daha etkili olur...hiç bir şey olmaz ise gelecek yıl hem temettü hem bedelsiz verebilir..
    Beklentiler yükselmeye başladı..

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Şuan kasasındaki para piyasa değerinin üçte birini oluşturuyor...kısa zamanda uluslararası bir satın alma ortaklık yada yatırım haberi dıyarsak hiç şaşırmam...
    Böyle bir haber temettüden daha etkili olur...hiç bir şey olmaz ise gelecek yıl hem temettü hem bedelsiz verebilir..
    Beklentiler yükselmeye başladı..
    yönetime teklifimi yineliyorum !

bu para ile AB inBev hisselerini alsinlar ! %24 icin 375 milyon usd.

AB inbev Efes'teki ortaklik devam etsin

para bizde kaldi holding dusunsun

3. Beyinsizler aptallar bu şirketi yönetmeye mecaliniz yok.sadece birami içkimi lan sizin işiniz.gıda şirketleri uçtu o şirketlerin senin bu seneki sattiğın arsa ve vereceğin temettu kadar sermayesi bile yok satmaya kalksan bu kadar etmezler zaten ahlaksiz kitapsızlar diymak bilmediniz umariz virusten geberip gidersiniz ailece bakalim yaninizda ne götüreceksiniz şişeleri alın tıpa yaparlar belki

4. 1,5 TL temettü benide cezbetmişti. Yıllardır 30-40kuruş veriyordu. Bu hissede ki yabancı yıllık30 kyruş için durmuyordur elbet. Hissede ki tek sorun patronların yatırımcıyı sevmemesi malesef. Doğru düzgün açıklama yapmamaları kötü. Temettüyü teklif eden kendi sonra reddeden kendi. Yatırımcıya bi açıklama yapılmalı tabi ki. Fakat hisse bist in en defansif hissesi. Ağır çıkıyor ama şu anki fiyat 82000 bin endeksin %14 üzerinde.

5. Fiyat diplerde. Ya bunu al ya nakite kal.

Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    Fiyat diplerde. Ya bunu al ya nakite kal.
    Nakitte kal fırsat yakala

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Nakitte kal fırsat yakala
    Hisse alan satan nakitte kalıp fırsat kovalasıbda neden aefes nakit i kasasında tutup fırsat kıvalamasın demekki bu nakit için düşünülen bir fırsat var. Dağıtılacak parayı kasada tutmaya karar vermek bence gayet olumlu

8. kişisel kanaatim temettü dağıtmama ya da iptal sebebi belirtilmelidir...
    yatırım kararı almamış parayı kullanacağı yeri belirtmemiş ortada hiç bir sebep yokken ben dağıtmaktan vaz geçtim nasıl diyebilir..
    meseleyi korona virüsüne bağlamak kaçamaktır.
    şirketin bu konuda yatırımcısını bilgilendirmesi gerekir...
    geriye dönük kap açıklamalarına baktığımızda
    şirketin yatırım kararı yada parayı nasıl kullanacağına ilişkin bir haber bulunmamaktadır..

Sayfa 113/570 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •