Sayfa 221/570 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Yabancı satışı ha bitti ha bitecek bayram sonrası tekkeyi bekleyen çorbayı içecek bedava seviyeler BİST’in en güçlüsü buralarda olması mucize en kötü 30-35 bandına gider diye bekliyorum hayırlısı yatırım tavsiyesi değildir

Genel eğilime uymayıp yatırımcıyı resmen tırpanla biçtiler...

17 tutmaz ise 15 orada da dikiş tutmassa Alla ne verdiyse....Yukarı mı orası meçhul...

Herkes parasına para katarken burada insanlar hala zarar yazıyor....

Zor tahta zor patron ....

3. Uzun zamandanberi ilk defa bugün para çıkışı olmadı! Hoş, para girişide yok ama...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Yükselen borsa da AEFES yükselemedi.
    Tabi, birde bist 100, özellikle de bist 30 hisselerinin, yükselememesi gerçeği de var. (bir kaç istisna hariç)
    1 TL altı, 1 TL, 2 TL, 3 TL'lik hisseler uçtu gitti.

Demek ki yeni yerli yatırımcılarda, fiyat ucuzsa, hisse ucuzdur anlayışı var.
    Her şey imaj.

İnsan, nerde hata yaptım diye araştırma ihtiyacı hissediyor :

Ve biraz araştırınca, yükselmemesinin gayet normal olduğunu görüyorsun.
    Bu topic'te adı sık sık geçen, dünyanın en büyük biracısı AB InBev, yıla, 74 dolardan başlayıp, 37 dolara gelmiş.
    Nisan ayında, bu şirketin, global bira satışları % 32 düşmüş.
    İkinci çeyrek beklentisi, daha da berbat.
    Üstelik, ABD'de bir araştırmada, Amerikalıların, evde kaldıkça alkol tüketimlerinin baya düştüğü görülmüş.
    Pandemilerde, insanlar, sağlık korkusundan da olabilir, alkol tüketimini azalttığı görülmüş. (hafif alkollüler dahil)

Türkiye'de de bira tüketimi ve üretimi azalacaktır. Dünyadan bağımsız değiliz.
    Üstüne bir de Efes kelimesinin getirdiği imajı koyalım. (hemen atlamayın meyve suyu, tarım, arazi falan diye)
    Fiyatın ucuzluğunun, 1 TL, 2 TL ile algılanması imajını da ekleyelim.
    Yabancıların Türkiye'den yaka paça kaçışını da ekleyelim.
    Bu grubu iyi bilenlerin, bu grup hakkındaki olumsuz fikirlerini de hatırlayalım.

Hissemiz, 17 - 18 aralığında neden debelenip duruyor.
    Daha iyi bir resim ortaya çıkıyor.

5. Güzel yorum Sn. Izmut ama bunlar zaten fiyata dahil olanlar. 20 üstün de iken bunları söyleseniz eyvallah, ama geldik 17 tl ye, buradan sonra yon neresi sizce?
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Yükselen borsa da AEFES yükselemedi.
    Tabi, birde bist 100, özellikle de bist 30 hisselerinin, yükselememesi gerçeği de var. (bir kaç istisna hariç)
    1 TL altı, 1 TL, 2 TL, 3 TL'lik hisseler uçtu gitti.

Demek ki yeni yerli yatırımcılarda, fiyat ucuzsa, hisse ucuzdur anlayışı var.
    Her şey imaj.

İnsan, nerde hata yaptım diye araştırma ihtiyacı hissediyor :

Ve biraz araştırınca, yükselmemesinin gayet normal olduğunu görüyorsun.
    Bu topic'te adı sık sık geçen, dünyanın en büyük biracısı AB InBev, yıla, 74 dolardan başlayıp, 37 dolara gelmiş.
    Nisan ayında, bu şirketin, global bira satışları % 32 düşmüş.
    İkinci çeyrek beklentisi, daha da berbat.
    Üstelik, ABD'de bir araştırmada, Amerikalıların, evde kaldıkça alkol tüketimlerinin baya düştüğü görülmüş.
    Pandemilerde, insanlar, sağlık korkusundan da olabilir, alkol tüketimini azalttığı görülmüş. (hafif alkollüler dahil)

Türkiye'de de bira tüketimi ve üretimi azalacaktır. Dünyadan bağımsız değiliz.
    Üstüne bir de Efes kelimesinin getirdiği imajı koyalım. (hemen atlamayın meyve suyu, tarım, arazi falan diye)
    Fiyatın ucuzluğunun, 1 TL, 2 TL ile algılanması imajını da ekleyelim.
    Yabancıların Türkiye'den yaka paça kaçışını da ekleyelim.
    Bu grubu iyi bilenlerin, bu grup hakkındaki olumsuz fikirlerini de hatırlayalım.

Hissemiz, 17 - 18 aralığında neden debelenip duruyor.
    Daha iyi bir resim ortaya çıkıyor.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Güzel yorum Sn. Izmut ama bunlar zaten fiyata dahil olanlar. 20 üstün de iken bunları söyleseniz eyvallah, ama geldik 17 tl ye, buradan sonra yon neresi sizce?
    Sn. nosfecagri
    Sadece özeleştiriydi.
    2 aydır evde boş boş oturuyorum.
    Bu dönemde güzel para kazanabilirdim.
    Bol bol vaktim vardı. Her zaman böyle bol vakit olmuyor.
    Ama elde var sıfır. (yani kaybettim)
    Diğer senedimde de çuvalladım.

Dolayısıyla yönünü nasıl bilebilirim ki !!!

7. Türkiye ile rusya karsı karsıya gelirse özellıkle libya da ve ardınsan s400 kurulmama bahaneside bu olabilir. Sizce etkisi ne olur bu hisseye belkıde o günler için satıyorlar olamazmı. Sizce

8. Arkadaşlar, önemli olduğu için bu iletiyi tekrar gönderiyorum ve en sona bir "çekince" ekledim.

efes.jpg

1 Nisan 2020 - 21 Mayıs 2020:

Satıcılar:
    Citibank -36.676.230
    Türk Ekonomi Bankası -771.528

Alıcılar:
    Deutche +16.317.720
    Ziraat +817.850
    Garanti +1.007.676
    Ak Yatırım +1.425.447
    İş YAtırım +3.453.155
    TEB Yatırım +1.671.250
    QNB Finans +850.698
    Yapı Kredi +1.449.579
    Akbank Portföy +1.909.239
    Vakıf Yatırım +1.078.439
    Oyak Yatırım +864.352
    Halk Yatırım +730.356
    İş Bankası +868.000

Sadece 700.000 lot üzeri işlem yapmış aracı kurumları listeledim sadeleştirmek için. 1 Nisan 2020 - 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında 2 aracı kurumdan toplam 37.447.758 satış gelmiş. Bu satışları 13 aracı kurum toplam 30.010.638 Geriye kalan 7 buçuk milyona yakın hisseyi de diğer aracı kurumlar paylaşmış.

Başka bir bilgi daha vereyim. 29 Nisan 2020 tarihinde Invesco KAP'a bildirim gönderiyor ve elindeki hisse sayısının 29.040.994 adet olarak artık %5'in altında olduğunu söylüyor. 2020 Mayıs ayı sorgulamasında ise yine Citibank 25 milyon hisse satmış.

Özetle, eğer Invesco'nun satışları sadece Citibank dışındaki aracı kurumlardan karşılandıysa bile geriye en fazla 5 milyon lot hisse kaldı. Lakin, Invesco'nun satışlarının Citibank'ın başka müşterileri tarafından karşılanmış olma ihtimali de var.

Eğer başka bir fon çıkışı yaşanmayacaksa (ki bu fiyatlardan kim niye satsın yıllardır taşıdığı malı) artık satış baskısı bitti diyebiliriz.

Çekince: Deutche 16 milyon alış yaparak satışın en büyük karşılayıcısı olarak ön plana çıkıyor ve Deutche'nin takası son 2 günde aşırı arttı. İnsan bazen "acaba virman mı yapıldı, belki de Citibank'taki malını Deutche'ye mi taşıdı fon ve oradan satışlar devam eder mi" diye de sormadan edemiyor!

Sayfa 221/570 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •