Sayfa 367/570 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bahadir37 Yazıyı Oku
    tüm kağıtlar devre kesiyor bize özel bir durum yok.
    Öyle ama zaten 15 gündür Efes sıkıntıdaydı bide bu düşüş swap mevzu ilgili olduğunu düşünmüyorum swap limitleri zaten çok düşük yabancı 1-2 yıldır bunu biliyor buna göre pozisyon alıyor bence enflasyon ve kur artışı fiyatlanıyor birde borsayı direk etkileyen cds

2. 12sine kadar faizler toparlanırsa eski günlere geri dönüş olacağını düşünüyorum.Dik duran Migrosla neredeyse aynı düşüşü yaptı.Erken konuşmamak lazım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Migros bim Koza burada adamlar acayip Karda bu satışlar anlaşılabilir ama Efes zaten dibine yakın uzun zamandır satılıyor

4. dün bir akıllık edip tüm portfoyü efese çevirdik, büyük buluşma 12 sinde birazda kozalla paçal yaptık gari

5.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    dün bir akıllık edip tüm portfoyü efese çevirdik, büyük buluşma 12 sinde birazda kozalla paçal yaptık gari
    akıllılık mı yoksa aptallık mı zaman gösterecek. henüz çok erken.

aslında şans/kötü şans olarak adlandırmak lazım. tamam bazı hesaplar yapıyoruz, beklentiler içine giriyoruz hatta olumlu beklentilerimiz ve gözlemlerimiz bizi haklı bile çıkarabiliyor lakin borsa fiyatlamaları tamamen arz/talep üzerine belirleniyor. finansal rasyoların aksine fiyatlamış ve bu irrasyonel fiyatlamayı yıllarca sürdürmüş hisseler var.

benim de bilanço beklentim çok olumlu, gelecek hafta çarşamba günü piyasa kapanınca görürüz artık ne olmuş, ne olmamış.

6.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    akıllılık mı yoksa aptallık mı zaman gösterecek. henüz çok erken.

aslında şans/kötü şans olarak adlandırmak lazım. tamam bazı hesaplar yapıyoruz, beklentiler içine giriyoruz hatta olumlu beklentilerimiz ve gözlemlerimiz bizi haklı bile çıkarabiliyor lakin borsa fiyatlamaları tamamen arz/talep üzerine belirleniyor. finansal rasyoların aksine fiyatlamış ve bu irrasyonel fiyatlamayı yıllarca sürdürmüş hisseler var.

benim de bilanço beklentim çok olumlu, gelecek hafta çarşamba günü piyasa kapanınca görürüz artık ne olmuş, ne olmamış.
    yarın akşam kolanın bilançosu geliyor, sinyali verir.ama ben sürprizi rusya bira operasyonlarında bekliyorum.kısmet..

7.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    yarın akşam kolanın bilançosu geliyor, sinyali verir.ama ben sürprizi rusya bira operasyonlarında bekliyorum.kısmet..
    benim de sürpriz bir rusya bira operasyonlarından beklentim var. Bildiğim kadarıyla Efes alt gelir grubuna hitap eden ve özellikle evde tüketilen yerel bira markalarına sahip Rusya'da. Pandemi ile ilgili kısıtlamalar sırasında eve kapanan halk ucuz olan ve aynı işi gören Efes'e ait biraları tüketmiştir diye tahmin ediyorum.

Bira tüketiminde ise azalma değil, artış olduğunu düşünüyorum.

8. sabahtan hisse güzel gidiyordu endeks bozunca bizim hisse de nasiplendi düşüşten

Sayfa 367/570 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •