Sayfa 317/570 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    kolanın kredi notu iki tık artmış
    Kaynağı da paylaşayım isteyen ortaklar okusun

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/854502
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    14 temmuz da herkes temettü almış gibi fiyatı 1.5 lira düşecek. Anadolu grubu holdinge ve borcunu resmi belgelerle ispatlayıp yatırımcı ilişkiler birimine gönderenler ödeme yapılacak.elinde 14 temmuz sabahı hisse olana 1 ekimde ödeme yapılacak , diye bilgilendirildim
    Buradan şu çıkıyor 15temmuzda temettüsü düşmüş hisseyi 1,77 eksiğine sattığınızda 1,77 tl vergi düşülerek ekim ayında alacaksınız yani aefese 1i77 tl borç vermiş olacaksınız

Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    böylelikle elinde ne kadar hisse olduğunu da söylemiş oldun

ben de gelecek yıl artan bir temettü verimi bekliyorum. Holding hakim ortak ve en çok hisseye sahip. Her ne kadar borçlarının karşılığı olarak yeterince mal varlıkları (menkul, gayrimenkul vs) varsa da kendi finansal yapısını düzeltmek için yüksek temettü çekmesi lazım büyük iştiraklerden. Migros'un borcunun bu yıl sonu bitmesini bekliyorum o yüzden elde sadece Anadolu Efes kalıyor holdingin finansal yapısını düzeltebilmek için.
    biz 150.000 net lira borç veriyoruz bu durumda !?? ve bu benim hic hosuma gitmiyor !

ha bir iki gun icinde temettu orani kadar yukari giderse ekimde gelecek o para guzel para olur , dadından yenmez

yatırım tavsiyesi degildir

4. ya temettüden önce iyice yukarı çekip verecekler, yada temettünün peşine fişekleyip alın temettünüzü gidin diyecekler...diye düşünüp dururum gecenin bu vaktinde.önemli olan ruslar pandemi de bira stokladımılar, bunu da bilançoda göreceğiz.hiç bir şeyden gidemezsek, ucuz kalmış kağıt modasından yürürüz.yürümeliyiz, para lazım

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    biz 150.000 net lira borç veriyoruz bu durumda !?? ve bu benim hic hosuma gitmiyor !

ha bir iki gun icinde temettu orani kadar yukari giderse ekimde gelecek o para guzel para olur , dadından yenmez

yatırım tavsiyesi degildir
    Döngüsel olarak bakıldığında bu hisse hareketi hep temmuz ve ağustos ayında yapmış,yaş meyve ve soğuk içecek satışları mevsimsel etki tabi ki,temettü tarihinden sonra da verdiği temettü miktarını 1.77 tl yi tekrar eri alır bence,tabi piyasa bozmazsa..

6. virüs olayı bitince, insanlar en çok ne yapar? bu sorunun cevabında yatıyor, aefes 2021 bilançoları....6 aylıkta hasar tespit bilançoları gelecek, göreceğiz o prim yapmış kağıtları.kaldı ki ben kar bekliyorum efeste, sebebi de insanlar tüketmeye devam ettiler pandemi sürecinde, belkide normalden fazla içtiler bilemiyoruz.asıl mevzu bence petrol fiyatları, ben 2021 de 70 dolar bekliyorum, sebebi artık kimse toplu taşıma kullanmak istemiyor.çinde otomobil satışları %11 artmış...kola da gıdadır, meyve suyu da bira da meyve de..migrosta satılan her şey benim gözümde gıdadır...yatırım tavsiyesi değildir, akıl hastasıyım

7.  Alıntı Originally Posted by bahadir37 Yazıyı Oku
    Sayın candyshop matriks de böyle görünüyor

13 milyon civarı malı olan istanbul takas ve saklama bankası ayrıca dolaşımda ki hisse senedi 202 milyon civarı iken şu an 215 milyona çıkmış. Aynı durum tüm hisselerde mevcut açığa satış için ön hazırlık olabilir mi?
    Sayın bahadır bey, 13 milyon lot artışı açığa satış yapıldığı için olabilir diye düşünüyorum. Açığa sattıklarını akşam aldılar ve tahta düzeldi. Eğer ellerindeki borsaya kote olmayan malı kote ettirseler idi ortadan kaybolmaz ve kap a bildirmek zorunlulugu vardı.
    Açığa 13 milyon lot satış yaparak piyasanın nabzını ölçmüş olabilirler. O gün 21,42 açtı ve 21,12 ye kadar bastılar.
    Çok dikkatli olmamız gereken günlere geliyoruz. Temettü verileceği hala kesin değil, 2. bilançonun nasıl gelecegini bilmiyoruz.
    Hisse %20 primlendi, zemin kaygan.
    Bu hafta buradan seans içinde sık sık pasta paylaşılırsa ona göre hareket edelim derim.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    virüs olayı bitince, insanlar en çok ne yapar? bu sorunun cevabında yatıyor, aefes 2021 bilançoları....6 aylıkta hasar tespit bilançoları gelecek, göreceğiz o prim yapmış kağıtları.kaldı ki ben kar bekliyorum efeste, sebebi de insanlar tüketmeye devam ettiler pandemi sürecinde, belkide normalden fazla içtiler bilemiyoruz.asıl mevzu bence petrol fiyatları, ben 2021 de 70 dolar bekliyorum, sebebi artık kimse toplu taşıma kullanmak istemiyor.çinde otomobil satışları %11 artmış...kola da gıdadır, meyve suyu da bira da meyve de..migrosta satılan her şey benim gözümde gıdadır...yatırım tavsiyesi değildir, akıl hastasıyım
    Hislerime tercüman olmuşsun, son cümlen dahil.

Alıntı Originally Posted by orcik37 Yazıyı Oku
    Sayın bahadır bey, 13 milyon lot artışı açığa satış yapıldığı için olabilir diye düşünüyorum. Açığa sattıklarını akşam aldılar ve tahta düzeldi. Eğer ellerindeki borsaya kote olmayan malı kote ettirseler idi ortadan kaybolmaz ve kap a bildirmek zorunlulugu vardı.
    Açığa 13 milyon lot satış yaparak piyasanın nabzını ölçmüş olabilirler. O gün 21,42 açtı ve 21,12 ye kadar bastılar. ......
    1- Öncelikle açığa satış henüz sadece Bist30 hisselerinde
    2- Biz "açığa satışa hazırlık" yapılıyor diye düşündük.
    3- Son günlerde 13 milyon lotluk işlem hiç olmadı. Hem aynı gün satış-alış yapılsa bu takaslara yansımaz.
    4- O sabah yaklaşık 1 saatliğine AGHOL, AEFES ve MGROS hisselerinde ciddi takas artımı oldu ve hepsi benim ekranımda Ahlatçı'da görünüyordu. Dolaşımdaki hisse de artmıştı, sonra bir anda saat 9 olmadan rakamlar eski haline döndü. Yani "kap'a bildirim" zorunluluğu doğmadı.

Ben halen bir fırıldak çevirdiklerini ve büyük ihtimalle açığa satış için ödünç verilecek hisselerin Anadolu Grubu Holding tarafından borsaya kote edileceğini düşünüyorum yakın zamanda. Ayrıca bu kötü bir şey değil. Bugün ödünç aldığı hisseyi açığa satan yarın yerine koymak zorunda, ya da 1 hafta sonra, hadi olmadı 1 ay sonra. Sonuçta açığa satışı taşıdığı her gün faiz ödüyor kimden ödünç aldıysa.

Sayfa 317/570 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •