Sayfa 326/570 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Sen hala meseleyi anlamamışsın. Sayılarla aran iyi ama 65 milyar dolar 2 milyar doların kaç katı bir hesap et o zaman, bin ton hammadde alanla 15 bin ton hammadde alana aynı şartlarda satmazlar , bir dene istersen . Tuborg demek Carlsberg demek . Senin kafa boş zaten yürü başka kapıya git Tuborg al madem beğenmiyorsun.
    Önce saygılı olmayı öğren, denetçi olmuşsun ama adam olamamışsın.
    Yahu Türkçe yazıyorum Türk tubork global merkezinden hammadde vs almıyor finansalına baktım ilişkili taraf işlemlerinde böyle yüksek alım yok gerçekler üzerinden konuşalım Allah billah aşkına yarın bunları okuyan biri sorsun lütfen 8 soruyu ben saygılıyımda sizin kafa sabitlemiş adamlık konusu senin anlayacağın muvzular değil önce Efes mevzu çöz sonra adamlığa gelirsin

2. Sayın mali musavirim sorduğun zaman yanlış.bunu soracagın zaman 31 mayis oncesi olmalıydı.bilanco daha önce yayinlandi.bunu efesin temettü dagitma ve bilanço aciklama zamanindan once dile getirmeliydin.

3. Efesin dagıttığı temettü tuborgu satın alır..

4.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Efesin dagıttığı temettü tuborgu satın alır..
    Tubork pd 5 milyar kar dağıtması olumlu ama her sene kar yapması şartıyla son 4 senede 2019 kar yapmış oda ccola ağırlıklı üstüne İstanbul fabrika satışı gibi 871 milyon faaliyet dışı gelirden açıklanmış şirket temettü dağıttıktan sonra oluşacak işletme sermaye açığını kredi ile kapatıp faiz ödeyecek vs bunun nesi olumlu parada aghol yerli oto sermayesine gidecek vs

5.  Alıntı Originally Posted by Kappatukka Yazıyı Oku
    Sayın mali musavirim sorduğun zaman yanlış.bunu soracagın zaman 31 mayis oncesi olmalıydı.bilanco daha önce yayinlandi.bunu efesin temettü dagitma ve bilanço aciklama zamanindan once dile getirmeliydin.
    Genel kurul tam yeri kaynağından doğru bilgi

6. Beyler bosa tartışıyorsunuz
    Tubor pd dd 3.74
    F /kar 12.22

Efes pd dd 1.16
    Fiyat karlilik 12.21

Bu ne demek karlilik ayni ama tuborg efese göre 3 kat pahali. Bu durumda efes en az 70tl olmalı

İsteyen gitsin tuborg alsin efes her türlü gömer bizim de bomanti miz var bu arada . Efes her zaman tuborgdan iyidir ve ölçüdür ekstra dark shut fıçı vs hep efes piyasaya sokmuştur.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Beyler bosa tartışıyorsunuz
    Tubor pd dd 3.74
    F /kar 12.22

Efes pd dd 1.16
    Fiyat karlilik 12.21

Bu ne demek karlilik ayni ama tuborg efese göre 3 kat pahali. Bu durumda efes en az 70tl olmalı

İsteyen gitsin tuborg alsin efes her türlü gömer bizim de bomanti miz var bu arada . Efes her zaman tuborgdan iyidir ve ölçüdür ekstra dark shut fıçı vs hep efes piyasaya sokmuştur.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bana görede Efes tuborgtan 3 kat ucuz niye ucuz ? Ucuz olmanın nesi övünelicek bişey ? Niye piyasa tuborg götürürken 10 yıldır Efes 10-20 gezip duruyor ? Sorun bunları genel kurulda

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ag hol yatrımcısıyım, efes yarın genel kuurl olduğunu bilmiyordum
    katılacak varsa aşağıdaki soruları benim yerime sorabilirmi ? şimdiden teşekkürler

Merhaba
    halka açık diğer bira firmamız tuborg ile verileri karşılaştırdığımda brüt satış kar marjı ,faaliyet kar marjı ve amortisman çıkartılmış kar marjlarında tuborg efese göre çok üstün durumda bu tüm efes dünya için değil malesef türkiye içinde aynı durum geçerli
    1-tuborg bizden nasıl düşük maliyetle mal alıp brüt satış karı daha yüksek yada biz neyi yüksek mal ediyoruzki tuborg bizden çok çok yüksek brüt satış karı var
    2-aynı şekilde faaliyet karıda tuborg bize göre kat ve kat niye yüksek
    3-amortisman harici bakıyorum yine brüt kar marjı bizden niiçin çok ve çok iyi onların doğru yapıp bizim yıllardır inatla yanlış yaptığımız ve ısrar ettiğimiz noktalar ne
    4-anadolu etap acil sermaye artışı gerekli şirketin bu durumu ile kar elde etmesi imkansıza yakın nasıl çelik motora 320 milyon sermaye enjekte edildi ve nakit akışı sağlıklı hale geldi ise etapda da bu yöntem belirlenmeli , etapda sermaye artışı niiçin yapılmıyor (en az 500 milyon tl)
    5-anadolu efes türkiye son 3 yıllık faaliyeti ve tuborg son 3 yıllık faaliyeti arasında dağlar taşlar kadar fark varken niiçin müdahale dilmiyor ? üst yönetimde niiçin değişiklik yapılmıyor tuborg üst yönetimi niiçin efese getirmiyorsunuz başarılı olan yönetmesi uygun değilmi
    efes türkiye son 3 yılda 120 milyon net kar açıkladı aynı zamanda tuborg 1.125 milyon kar açıkladı arada devasa fark var bu fark için denetçi tayini isteyorum, bu konu ile ilgili detaylı bilgi tüm paydaşlara bekliyorum kap yada yatırımcı sunumunda onlar neyi doğru yapıyor biz neyi yanlış yapıp ısrarla devam ediyoruz
    6-bu aradaki verim farkı hisse fiyatlarına da yansımış durumda 10 yıllık periyotta tuborg yatırım yapan enflasyonun 7 kat üzerinde getiri elde etmişken efese güvenip yatırım yapan verdiği temettüler dahil %70 paranın satın alım gücü düşmüş ve zarar etmiştir hisse niye böyle fiyatlanmaktadır. piyasanın efes ve ag holdingle sorunumu vardır ?
    doğruları yapınca migros gibi bir yılda 4 kat hisse yükselebiliyor özeleştiri yapıyor musunuz ? hisse fiyatını yükseltmek için yaptığınız verimlilik çalışmaları nelerdir
    7-efes düzgün kar yapmazken yapılan bu yüklü temettü dağıtımının amacı ag holding yerli otoda ödeyeceği 650 milyon sermayeye finansman sağlamak amacı ile mi yapılmıştır ?
    8-tl faizler düşmüşken kredilerin re finansmanı yapılıp uzun vadeye yayıldımı ? enflasyonun , faizlerin ve dövizin yükseleceği bariz belli iken bu duruma karşı aldığınız önlemler nelerdir
    uzun süre bir daha bu faizler maalesef görülemeyecek
    Efes'in anne kızlık soyadına kadar her şeyi yazmışsınız, üstüne bir de Tuborg ile mukayese edecek kadar takip etmişsiniz, açıp bilançoları incelemişsiniz, üşenmeyip bir de burada yazmışsınız vs vs.. ama gel gör ki genel kurul tarihinden bihabersiniz.

çok komik

Sayfa 326/570 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •