Sayfa 466/570 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Umarım 2021 Rusya Efes biranın büyük kar yaptığı yıl olur. Oraya 20 yıldır yatırım yapılıyor henüz kar göremedik.

2.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Yılsonu 1,2 milyar net kar getirmesini bekliyorum, Cola'nın büyük katkısıyla.
    Holding mümkün olduğunca yüksek kar gösterip, mümkün olduğunca yüksek temettü çekmeye çalışacaktır. 2020'de McDonalds satışı da tamamlanamadı. Holdinge para lazım. Şu an Efes dışında sağılacak inek yok.

3. Efes'e gelen temettü sayesinde Migros'u elde tutuyorlar. Ancak Efes'i de ayakta tutan Cola yatırımı, darphane gibi para basıyor. Yurtdışı bira operasyonlarına milyar dolar yatırım yapıldı artık para kazandırmalı. Etap için halka arz
    neden düşünmezler , ortam müsait.

4.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Efes'e gelen temettü sayesinde Migros'u elde tutuyorlar. Ancak Efes'i de ayakta tutan Cola yatırımı, darphane gibi para basıyor. Yurtdışı bira operasyonlarına milyar dolar yatırım yapıldı artık para kazandırmalı. Etap için halka arz
    neden düşünmezler , ortam müsait.
    Holdingin şu an tek sıkıntısı kendi solo borcu ve %100 iştirak olan ve halka açık olmayan iştiraklerin borcu.ve yüksek finansman giderler. Migros'ta herhangi bir sermaye artışına vs ihtiyaç yok artık çünkü borçluluğu çok düştü (hatta bitti sayılır) ayrıca Migros'un döviz riski de kalmadı.

Adel, Anadolu Isuzu, Anadolu Efes, Migros bunların hepsi artık kendi yağıyla kavrulur duruma geldi. Hatta Migros bir kaç yıl sonra holdinge az da olsa temettü ödeyebilir.

Şu an holdingin yapması gereken eğer mümkünse küçük iştiraklerin satışı ve Anadolu Efes'ten gelecek temettü ile borçluluğun azaltılması. Bu sebeple ben Anadolu Efes'in mümkün olan en iyi bilançoyu açıklayacağını ve en yüksek temettüyü ödeyeceğini düşünüyorum zira holding iştirak satışında çok yavaş geçen yıl McDonalds satışı dahi tamamlanamadı.

5.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Petrol 100 usd /varil e doğru gitmekte. Ne etkisi olacağını biliyoruz.
    sayın mira; "kelebek etkisi" diyebilir miyiz ?

6.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    sayın mira; "kelebek etkisi" diyebilir miyiz ?
    Buradaki azgın ayıyı kelebeğe çevirir orası kesin.

7. Borsa da geçen hafta uyuz enka bile tavan çekti.bi sen kaldın efesim tavanımız 30 lira. Şu mübarek günün hürmetine hissedarlarını bi sevindirsen .çok mu şey istiyoruz .1 kuruş etmeyen hisseler bile 10 misli değerlenmişken sen niye 20 li rakamlara takıldın.

8. Tek ben de var galiba a efes ! herkes sattı mı yoksa

Sayfa 466/570 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •