Sayfa 449/570 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    efes`i aghol ile kiyaslamak pek dogru degil acikcasi
    sirketin ozelindeki (rusya, ABINBEV, Etap, coca cola, vs...) dinamikleri ve beklentileri holdingten cok farkli (Efesìnkilere ek olarak ...migros, yerli oto hikayesi, MC Donalds satisi, Kucuk islerden cikma, Enerji, Konut, vs....)
    gecmis 15 yila bakarsaniz hisselerin hareketlerinde cok bariz bir benzerlik olmadigi gorürsünüz
    tıpatıp aynı geçmişte, agholü efes böl grafikte çizgi çıkıyor

ara sıra forma yazarım.. ''oturan boğa, zıplayan çekirgeden fazla kazanır'' (kızılderili atasözü değil ben uydurdum ama temeli sağlam olan bir senet için çok doğru bir söz).. uzun vade yatırım yapanları önemserim,saygı duyarım.. ancak bu saygım kısa vade de yatırım yapanlara duyulan saygı kadardır..

Borsadaki tespitim ise temel sürüyü toplar teknik ise sürüye yön verir.. temeli çok iyi olan ama yükselmeyen. yada temeli iyi olmayan, borç batağında olan ve çok iyi yükselişler yapan bir çok senet var..AEFES hangi guruba girdiği beni çok ta ilgilendirmiyor.. çünkü zaman,paradan kıymetlidir.. amacım zamanı ve çizgiden fazlası olan tekniği kullanarak olası yükselişi yakalamak.. bir süre önce petkm de 3-4 hafta sonra güzel bir yükseliş yapma olasılığından bahsettim ve yükseliş başlarken de gidenin arkasından konuşmak olmaz, dedikodu olur diyerek teknik yorumuma son verdim..

şimdi aefes için teknik, böyle bir olasılığa işaret ediyor.. bu olasılığı malsız çulsuz 2-3 hafta takip ederken, pala ile bir anlaşma yaptım.. bu süre içinde ya o gidecek yada ben..

haftalıklarda 20.92 altında olası bir kapanış, mevcut beklentiyi çöp yapar...21.11 - 28 destek aralığı önemli..22.60 ve 23.06 dirençleri dikkat çekici.. 23.48 ise otobana çıkış gişesi.. ( perşembe veya cuma günü malsız çulsuz olmayabilirim)
    kazancınız bol ve daim olsun..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

3. migros bu sene temettü yok, belki 2022 de 1500-2000 verebilir, fiyatı 40 binlira. efes 15 gün sonra 1500 tl mayısta büyük ihtimal 2000 tl 2022 de 3000 tl temettü verecek en az 20 binlira.20 lira olandan aynı sürede 6500 lira temettü alıyorsun, 40 bin lira olandan 1500-2000 lira, o da belki. aghol ne verecek peki? başka sözüm yok.yatırım tavsiyesi değildir, aklım olsa almazdım

4.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    ..... aklım olsa almazdım....
    hocam aldığın için pişman olduğun hisseler varsa bana virmanlayabilirsin. bu yükten kurtarayım seni!

5.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    hocam aldığın için pişman olduğun hisseler varsa bana virmanlayabilirsin. bu yükten kurtarayım seni!
    zerre satış yok bende, yarın küçük bi miktar yine alıştayım. hastasıyım

6. Geçen gün her zaman gittiğim tekel bayisine gittim, sahibi o şehrin tekel bayileri derneği başkanıdır

ortaya bir masa atmışlar ayakta 5-6 kişi bir şeyler içiyordu .Neyse uzatmayalım mekan sahibi sormadan 3 tane tuborgu verdi .bunu gören masadaki bir kişi hışımla gelip abi efes al dedi , dükkan sahibi de abi Tuncay Özilhan bu tarafa bakıyor efes alırsan sevinirim dedi .(sonradan öğrendiğime göre o şehrin tekel bayileriyle ilgili sıkıntıları öğrenmek için gelmiş)Almam kardeşim her zaman bunu alıyorum ne diye efes alacağım dedim .Adamlar pis pis bakmaya başladı .Biraz da tırstım
    Adam koskoca holdingin sahibi al bu 3 bira bizden olsun demedi .
    yaşanmış bir olaydır hayal ürünü değildir
    Hülasa ,hisse zor gider adam çok hesapçı

7.  Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    ara sıra forma yazarım.. ''oturan boğa, zıplayan çekirgeden fazla kazanır'' (kızılderili atasözü değil ben uydurdum ama temeli sağlam olan bir senet için çok doğru bir söz).. uzun vade yatırım yapanları önemserim,saygı duyarım.. ancak bu saygım kısa vade de yatırım yapanlara duyulan saygı kadardır..

Borsadaki tespitim ise temel sürüyü toplar teknik ise sürüye yön verir.. temeli çok iyi olan ama yükselmeyen. yada temeli iyi olmayan, borç batağında olan ve çok iyi yükselişler yapan bir çok senet var..AEFES hangi guruba girdiği beni çok ta ilgilendirmiyor.. çünkü zaman,paradan kıymetlidir.. amacım zamanı ve çizgiden fazlası olan tekniği kullanarak olası yükselişi yakalamak.. bir süre önce petkm de 3-4 hafta sonra güzel bir yükseliş yapma olasılığından bahsettim ve yükseliş başlarken de gidenin arkasından konuşmak olmaz, dedikodu olur diyerek teknik yorumuma son verdim..

şimdi aefes için teknik, böyle bir olasılığa işaret ediyor.. bu olasılığı malsız çulsuz 2-3 hafta takip ederken, pala ile bir anlaşma yaptım.. bu süre içinde ya o gidecek yada ben..

haftalıklarda 20.92 altında olası bir kapanış, mevcut beklentiyi çöp yapar...21.11 - 28 destek aralığı önemli..22.60 ve 23.06 dirençleri dikkat çekici.. 23.48 ise otobana çıkış gişesi.. ( perşembe veya cuma günü malsız çulsuz olmayabilirim)
    kazancınız bol ve daim olsun..
    Ben bu teknik analiz denilen şeyin mantığını bir türlü kavrayabilmiş değilim (trend harici). yani şu anlatılanlara göre aylardır satan koskoca citi ,dur lan desteğe dirence denk geldi alayım /satayım bari de kırsın oraları mı diyor .
    Neyse daha kötü analizlerde görmüştüm sıkıntı yok

8. Aefes her hali ile ucuz bir hisse. Şirketin değeri kesinlikle buraları değil. Ağır bir hisse olduğu ve geriye bakarsak uzun yıllardır yatırımcısını üzdüğü kesin. Ne kadar dandik hisse varsa aldı başını gitti. Aefes yatırımcısı ise saç baş yolmaya devam ediyor. Tercihi insanlar kendileri yapar. Sabır ile beklemek mi, yoksa her gün yeni heyecanlar yaşamak daha hızlı giden hisselere takılmak mı. Aefes mutlaka yol alacaktır. Vagonda bekleyenler kazanacaktır. İnmek isteyen inebilir. Ytd.

Sayfa 449/570 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •