Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 131 madde; 17 - 24 arası.

Konu: USDTRF QNB Finans Portföy A.B.D. Hazine Bonosu Dolar Borsa Yatırım Fonu

1. Stopaj ne zaman kesildi bugün görüştüm .hisse alım komisyonu harici kesinti yok dendi

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Güncel izahnamede
    "9.2. Katılma Payı Satın Alanların Vergilendirilmesi:
    GVK’nın geçici 67’nci maddesindeki esaslar çerçevesinde Sermaye Piyasası Kanununa göre kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarının alış ve satış bedelleri arasındaki fark üzerinden %10 oranında gelir vergisi tevfikatı yapılır." deniliyor.
    Aşağıdaki bağlantıda izahnameyi görebilirsiniz.
    https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...a-yatirim-fonu

3. Anlık hareketler olduğunda fon almak mantıklı diye düşüüyordum ama kesinti varsa o kötü, gerçi bankada da makas var çok şeyetmemek lazım, peki bunu aldığımız zaman elden çıkarma gibi bir sorun olur mu, satabilri miyiz, dolar yükselirken, fon satamazsak kucakta kalmasın, aydınlatırsanız sevinirim?

4.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Anlık hareketler olduğunda fon almak mantıklı diye düşüüyordum ama kesinti varsa o kötü, gerçi bankada da makas var çok şeyetmemek lazım, peki bunu aldığımız zaman elden çıkarma gibi bir sorun olur mu, satabilri miyiz, dolar yükselirken, fon satamazsak kucakta kalmasın, aydınlatırsanız sevinirim?
    Finans yatırım tahtada piyasa yapıcı, alış satış farkı hareketli günlerde kimi zaman açılabiliyor ama sonra düzenliyorlar. Yüksek sayıda lotlarda ne olur bilmiyorum ama bağlantıdaki dosya size fikir verebilir.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/709354

5.  Alıntı Originally Posted by Oğuzhan Özdemir Yazıyı Oku
    Finans yatırım tahtada piyasa yapıcı, alış satış farkı hareketli günlerde kimi zaman açılabiliyor ama sonra düzenliyorlar. Yüksek sayıda lotlarda ne olur bilmiyorum ama bağlantıdaki dosya size fikir verebilir.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/709354
    Teşekkürler, sağolun.

.............
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

muhtesem bir enstruman

son donemdeki doviz hareketliligi gozonune alindiginda cok guzel bir kabiliyet sagliyor yatirimciya

piyasa ile birlikte hareket etme imkani saglamasi ve derinliginin olmasi cok guzel ! korelasyonu da neredeyse 1 gibi

tek handikapi %10 stopaj ama bankalardaki kur makasi gozonune alindiginda gozardi edilebilir !

ortalama 20 baz puan hareketle gidiyor !

ornegin 5.45 usd kuru icin ortalama 525 lira islem ortalamasi yakaliyor ! buna dikkat etmekte fayda var. ama cok da onemli degil doviz grafiginin destek ve direnc noktalarini takip ederek burada cok guzel bir hareket plani olusturulabiliyor.

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,640
    bu kardeşimiz bugün en yüksek 590 görmüş !!
    dolar/tl kuru karşılığı 6.10'a denk gelen rakamı yani !!

Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •