Sayfa 231/242 İlkİlk ... 131181221229230231232233241 ... SonSon
Arama sonucu : 1935 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Merhaba dr abi,
    Egeen de bu tur sevkiyatlarin gunbe gun paylasildigini hep okurdum, ve hep imrenirdim. Sasa'da sevkiyatlarin ancak bir kismina ulasabildim ve bunu paylasmanin sevindirici oldugunu dusunmustum. O yuzden paylasiyorum. Eger istenilmezse de tabiki paylasmam.
    Gelelim onemine, bu konuda elbet daha teknik ve bilgili arkadaslarin yorumuna ihtiyacimiz var; benim nacizane dusuncem, sirketimizin calistigini ve yurtdisina durmaksizin sevkiyat yaptigini anliyorum. Yetersiz bir aciklama oldu ama iste cokda birsey bilmiyorum hani. Saygilar

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Ben de bu paylaşımları Egeen sayfasında görmüştüm. İşlerin yürüyüp yürümediğini ya da başka bir ifade ile kalbin atıp atmadığını gösteriyor. Kargo adetleri arttıkça bu yurtdışı satış için olumlu beklentiler artarken adet ve tonajlarda düşme olması durumunda ise bilançoda tersi bir beklenti içine giriliyor. Ben kendi adıma bu paylaşımlardan dolayı çok mutluyum. Yeni tesislerin de devreye girmesi ile beraber önemi daha da artacak.

2. 6. Maddedeki 4. Faz yatirimi simdilik ertelendi.ne zaman yapilacagi belli degil.ced basvurusu da yapilmadi,ced gerekli degildir yazisi alabiliyor.PTA yatirimi icin CED basvurusu yapildi.onun sonuclanmasi bekleniyor.2. Faz poy ve teksturize haziran sonu,pet sisede temmuz sonu devreye girecekmis.en onemli eklenmesi gereken maddelerden biride convertible bond ihraci ile borclarin yapilandirilmasi olacaktir.

3.  Alıntı Originally Posted by barbarian79 Yazıyı Oku
    Beklenen Sasa KAP haberleri ;

1) Yumurtalık taki 6.8 milyon metrekarelik arsanın sasa ya tahsis haberi (Dev Petrokimya tesis yatırımı)
    2) Adana daki 2. Ve 3. Faz (poy-tekstüre ve cam şişe cipsi yatırımların devreye girmesi ve ciroya katkı sağlamaya başlaması
    3) Sasa 2020/2Q bilanço açıklanması
    4) Sasa şirketinin altına yumurtalık yatırımı için 5 yeni şirket kurulması
    5) Yumurtalık tesisi için Yabancı ortak/ortakların duyurulması (Dev Petrokimya tesis yatırımı)
    6) Adana 4. Faz yatırımı için Çed onayının açıklanması (Parlak Cips, FDY İplik ve Parlak Poy)
    7) Bedelli/Bedelsiz sermaye arttırımı
    8) Sasa 2020/3Q bilanço açıklanması (2. Ve 3. faz yatırımların ciroya kısmi etkisi)
    9) 4. Faz yatırımının devreye alınması
    10) Sasa 2020/4Q bilanço açıklaması (2. ve 3 faz yatırımların ciroya tam etkisi)
    .....

Not: Gönlümden geçen kronolojik sıraya göre yazdım. İlave maddeler aklınıza geliyorsa lütfen yazın..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    6. Maddedeki 4. Faz yatirimi simdilik ertelendi.ne zaman yapilacagi belli degil.ced basvurusu da yapilmadi,ced gerekli degildir yazisi alabiliyor.PTA yatirimi icin CED basvurusu yapildi.onun sonuclanmasi bekleniyor.2. Faz poy ve teksturize haziran sonu,pet sisede temmuz sonu devreye girecekmis.en onemli eklenmesi gereken maddelerden biride convertible bond ihraci ile borclarin yapilandirilmasi olacaktir.

4.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Duygusuzdur,
    Kalbiniz kırılmasın...
    Bayram falan anlamaz degılmı
    duygusu yok
    robot ooo 216

Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Merhaba dr abi,
    Egeen de bu tur sevkiyatlarin gunbe gun paylasildigini hep okurdum, ve hep imrenirdim. Sasa'da sevkiyatlarin ancak bir kismina ulasabildim ve bunu paylasmanin sevindirici oldugunu dusunmustum. O yuzden paylasiyorum. Eger istenilmezse de tabiki paylasmam.
    Gelelim onemine, bu konuda elbet daha teknik ve bilgili arkadaslarin yorumuna ihtiyacimiz var; benim nacizane dusuncem, sirketimizin calistigini ve yurtdisina durmaksizin sevkiyat yaptigini anliyorum. Yetersiz bir aciklama oldu ama iste cokda birsey bilmiyorum hani. Saygilar

Emeğinize sağlık paylaşımlarınız için.

6.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Merhaba dr abi,

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.ABD pazarı ile ilgili de bir kaç bilgi ben vereyim.Dünya'da en fazla elyaf ithalatı yapan ülke 2019 verilerine göre 439.000 ton elyaf ithalatı gerçekleştirmektedir.Türkiye'nin ABD'ye yıllık elyaf ihracatı ise 1462 ton ve aldığı pay %0.4 dür.Açıklanan ilk çeyrek verilerine göre de 885 ton ihracat gerçekleştirmişiz ve pazar payımız %1 e yukselmiş.2019 yılında başlayan ABD-Çin ticaret savaşlarından dolayı çinden ithal edilen elyaf miktarı epey azaldı ama diğer uzakdoğu ülkeleri bu açığı kapatmış.Hedef ABD pazarından %10 pay almak ve tek faturada 1000 ton civarı siparişleri umarım bu sene içinde görmeye başlarız.

7. Hayırlı nice bayramlar dilerim sabırlı sasa yatırımcıları...
    Çok kara kışlar gördüm ben yine pes etmedim
    Çok ayrılıklar gördüm ben yine yenilmedim...

Alıntı Originally Posted by telenetworker Yazıyı Oku
    Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.ABD pazarı ile ilgili de bir kaç bilgi ben vereyim.Dünya'da en fazla elyaf ithalatı yapan ülke 2019 verilerine göre 439.000 ton elyaf ithalatı gerçekleştirmektedir.Türkiye'nin ABD'ye yıllık elyaf ihracatı ise 1462 ton ve aldığı pay %0.4 dür.Açıklanan ilk çeyrek verilerine göre de 885 ton ihracat gerçekleştirmişiz ve pazar payımız %1 e yukselmiş.2019 yılında başlayan ABD-Çin ticaret savaşlarından dolayı çinden ithal edilen elyaf miktarı epey azaldı ama diğer uzakdoğu ülkeleri bu açığı kapatmış.Hedef ABD pazarından %10 pay almak ve tek faturada 1000 ton civarı siparişleri umarım bu sene içinde görmeye başlarız.
    Sağolun hocam güzel bilgiler paylaşmışsınız.

Sayfa 231/242 İlkİlk ... 131181221229230231232233241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •