Sayfa 27/55 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
Arama sonucu : 436 madde; 209 - 216 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Yünsada olmak vardı anasını satayım

2. Borsada en çok yükselen şirketlere bakın çoğunun mali yapısı bozuk şirketler...
    Yükselmeyen şirketlere yada düşenler genelde bilançosu sağlam büyük şirketler...

Herşey tersine gidiyor memlekette ...

3.  Alıntı Originally Posted by Pik Yazıyı Oku
    Borsada en çok yükselen şirketlere bakın çoğunun mali yapısı bozuk şirketler...
    Yükselmeyen şirketlere yada düşenler genelde bilançosu sağlam büyük şirketler...

Herşey tersine gidiyor memlekette ...
    Mali yapisi duzgun sirketler de bakilmasi gereken onemli ayrintilardan biri dolasimdaki hisse sayisidir.

SASA nin toplam hisse sayisi ( odenmis semayesi ) 830 Milyon lot, % 15 gibi halka acik, bu da 126 Milyon lot yapiyor.

SODA nin ise dolasimdaki lot sayisi 379 Milyon lot.

Bunlarin her ikiside borsanin en guzel sirketleri ama cok fazla sayida hisse satista, o nedenle yukselmiyor.

Bence bu kadar cok hisseyi satisa surmek, hemen her yil bir miktar bedelsiz vermek, sirketin sahipleri disinda kimseye bir fayda saglamiyor.

Bir ornek, POLTK'in toplam sermayesi 3.750.000 lot, dolasimdaki oran %19.35 bu da 725.625 lot yapiyor. Fiyati 73 TL, gecenlerde 90 TL.yi gordu.

379 Milyon lot nerde 725.000 lot nerde.

Hem SODA alir, hem de 20 TL. olsun diye beklersen, bosa beklersin.

Ozetle sirket yonetimleri isterse kazanir, yoksa sabir diyenleri dinler, bosa zaman gecirirsin.

4.  Alıntı Originally Posted by daşgeli61 Yazıyı Oku
    ÇED raporu 6 Şubatta görüşülecek. Hisseyi hareketlendirebilir. Benim tanıdığım SASA ödemeyi toplu yapar...ytd
    haberin linki v.b. varmıdır...

Alıntı Originally Posted by arsbcr Yazıyı Oku
    haberin linki v.b. varmıdır...
    Iinkini ikistiremedim ancak fotosunu yapistirdim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Mali yapisi duzgun sirketler de bakilmasi gereken onemli ayrintilardan biri dolasimdaki hisse sayisidir.

SASA nin toplam hisse sayisi ( odenmis semayesi ) 830 Milyon lot, % 15 gibi halka acik, bu da 126 Milyon lot yapiyor.

SODA nin ise dolasimdaki lot sayisi 379 Milyon lot.

Bunlarin her ikiside borsanin en guzel sirketleri ama cok fazla sayida hisse satista, o nedenle yukselmiyor.

Bence bu kadar cok hisseyi satisa surmek, hemen her yil bir miktar bedelsiz vermek, sirketin sahipleri disinda kimseye bir fayda saglamiyor.

Bir ornek, POLTK'in toplam sermayesi 3.750.000 lot, dolasimdaki oran %19.35 bu da 725.625 lot yapiyor. Fiyati 73 TL, gecenlerde 90 TL.yi gordu.

379 Milyon lot nerde 725.000 lot nerde.

Hem SODA alir, hem de 20 TL. olsun diye beklersen, bosa beklersin.

Ozetle sirket yonetimleri isterse kazanir, yoksa sabir diyenleri dinler, bosa zaman gecirirsin.
    Sermayeye isabet eden net kar önemli...
    Küçük sermayeli şirkwtlerin büyüme potansiyeli var ancak dünya çapında mal satan karlılıkta süreklilik gerekli.
    Hub,reysaş,rygyo,naten vb gibi şirketlerin piyasa değeri çok yükswldi.

Bir kordsa nın sasanın piyasa değeri çok düşük.keza tüpraş...sarakuysan...ansgrt....aksgrt....tlman... .tekfen.....indeks....enka....soda.....

7.  Alıntı Originally Posted by Pik Yazıyı Oku
    Sermayeye isabet eden net kar önemli...
    Evet bende onu diyorum.

SODA nin sermayesi 1 MILYAR, ne kazanacakda 1 Milyara bolup ne kadar kar payi verecek.

Ha keza SASA sermayesi 830 Milyon lot. Ettigi kari 830 Milyon hisseye bolecek, ne kalirsa onu verecek.

Oysaki hissenin pirim yapmasi kar payindan cok daha onemli.

126 Milyon lot hisseye, bu sartlarda ( nakit kar payi konusunda sirketin ne dedigini yorumsuz olarak yukarda yazdik) 8 TL civarinda para koyacak, yeterli sayida yatirimci gelmesi lazim ve tumunun SASA almasi lazim ki prim yapabilsin.

SODA da dolasimda 379 Milyon lot var, BIST ' e para girisi olsa, yabanci olsa tamam, daha az beklersin, ancak endeks 122.000 olmus, fiyat bu, kim gelip bu endekste para koyacak.

8.  Alıntı Originally Posted by daşgeli61 Yazıyı Oku
    ÇED raporu 6 Şubatta görüşülecek. Hisseyi hareketlendirebilir. Benim tanıdığım SASA ödemeyi toplu yapar...ytd
    Bu sabah SASA yatırımcı ilişkileri birimini arayarak haberi teyit ettirdim. ÇED raporundan sonra Temmuz ayında belirtildiği üzere ortaklık görüşmelerine başlanacakmış. ytd

Sayfa 27/55 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •