Sayfa 57/186 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 1485 madde; 449 - 456 arası.

Konu: GLDTRF QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

1. Konultum fon yöneticisiyle....dokar kalmamış almak isteyince verğiye dahil olduklarından vergiyi bindirip satış yazacak....şuan alış var satış yok....altında şuan sıkıntı yok..

Gümüşü pahalıya alıyor , usdtrde yeni alışları vergiye dahil....bize giren çıkan yok sadece marj açılacak
     Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    USDTR aktif değerin çok üstüne çıkmış
    SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Konultum fon yöneticisiyle....dokar kalmamış almak isteyince verğiye dahil olduklarından vergiyi bindirip satış yazacak....şuan alış var satış yok....altında şuan sıkıntı yok..

Gümüşü pahalıya alıyor , usdtrde yeni alışları vergiye dahil....bize giren çıkan yok sadece marj açılacak

Bilgi için teşekkürler. Anlaşılan fonlar Usdtr dahil tüm dolar enstrümanlarını alıyorlar

3. Bu işin sonu nereye varır bilmiyorum. Parite 1,08 lere inerse , dolar eski zirvesine gider mi? Bence biraz zor. ABD seçimleride yaklaşıyor. Acaba diyorum parite bir çılgınlık yapıp, 1,25 lere atak yapar mı?

4. Gram altın yerine almak mantıklı mı devletin yüzde 1 lik vergi hamlesinden sonra
    Al sat yerine uzun soluklu mu mantıklı oluyor
    Yoksa al sat yapanlar için mi mantıklı
    Bilgi verirseniz konuya hakim arkadaşlar çok sevinirim
    Birde zgold varmış onu da inceliyorum o sanki daha altın ons una paralel hatta üstü işlem yapıyor ama bilmiyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Poma22 Yazıyı Oku
    Gram altın yerine almak mantıklı mı devletin yüzde 1 lik vergi hamlesinden sonra
    Al sat yerine uzun soluklu mu mantıklı oluyor
    Yoksa al sat yapanlar için mi mantıklı
    Bilgi verirseniz konuya hakim arkadaşlar çok sevinirim
    Birde zgold varmış onu da inceliyorum o sanki daha altın ons una paralel hatta üstü işlem yapıyor ama bilmiyorum

Gldtrf &* gmstrf finans yatırım altın ve gümüş fonu neden avantajlı?

1: Al- sat marjı küçük yani %0.5 civarında...hatta bazen sıfır marj....alıcı satıcı tek kademe kafa kafaya....robotun marjı 26.30 ile 26.40 .....26.34 -26.35 de alabiliyor..diğer banka ve fiziki al sat yapanlarda bu marj çok fazla

2 : Bu marj al-sat yapma imkanı doğuruyor...mesela 26.31 e 10 bin lot yazıp alışta gelen malları 26.39 dan yaz satılırsa eger altın fiyatlarhiç oynamadan kar edebilirsin.

3: Bankadaki kıymetli maden hesapları (bazı bankalar hariç olabilir): altın veya gümüş cinsinden yatırımcıya verilen bakiyedir. Kısaca kağıt altın veya kağıt gümüş diyebiliriz; ama bu fonlar kesinlikle fiziki olarak altın ve gümüşlerinizi tutuyor hatta şuan gümüş elinde kalmadığı için alış giriyor ama satış giremiyor.

Fiziki mallarımız takasbank güvencesindedir.

4:Dezavantajı %10 luk kardan kesinti var lakin zarar edersen geri iadesi var çok çok uzun vadeli takılan için cazip değil ama kısa vadelerde kar edince sorun olmuyor.

5: Kaldıraç müsadesi var, paranızın 5 katı( aracı kurum ne müsade ederse) alınabiliyor.

6: Son olarak büyük fonlar buradan al- sat yapıp biriktiriyorsa bir hesap kitapları vardır ki alıyorlar.

7:En önemlisi alış satışta %2 vergi yok...

6. Bugun gldtr hep tavandan işlem yaptı....aptalca oldugundan yanaşmadım....dünde almadım....riske girmem....dün diskette 88 den tupraş alıp 88.35 den 10.01 de sattım....bugunku nasip bin beşyüz...akşama kadar hiç bişey yapmadım....gittim para için değil ülke tarımı için saman kaldırdım....bi ton tarlada iş yaptık..bisti doğramışlat..18.05 de disketten 3 lü full mal aldım...turkcell, ttkom ve kozal ....tupras az düştü diye almadım....yarın sabah 9.55 gözünün yaşına bakmam ne varsa satarım....akşam al sabah sat stratejisi....bu arada onsu doğramış 1800 altına sarkıtmışlar....yarın sabah çok can yakacak....kucağıma çok düşen olur....

7. Tortumlu üstat,

Alacan teknoloji/ nasd** , yanınada altın. Kafan rahat olacak. Tüpraş- eregli falan filan. Geçiniz onları. Dolar bazlı yerimizde saysak iyi, bildiğiniz eriyip gidiyoruz.

8. Peki 1 yıldan fazla işlem yapmadan kalınırsa aynı hisse senetleri gibi stopajdan muaf oluyor mu yüzde 10
    Hisse senetlerimde 1 yıl ve üzeri kalındı ise stopaj ortadan kalkıyor

Sayfa 57/186 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •