Sayfa 23/186 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1485 madde; 177 - 184 arası.

Konu: GLDTRF QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

1. Altın borsası saat 23:00 da haftalık tatile giriyor.
    Dolar şu an 6101 ,altının onsu 1645$

2.  Alıntı Originally Posted by Hatİp Ağa Yazıyı Oku
    Ettigin kardan stopaj var %10.Onun dışında normal hisse senedi alıp satarken ne komisyon kesiliyorsa o .

Diyelim ki ben 1 milyon 500 bin tl lik altın fonu aldım.Ve 1 milyon 650 bin TL olunca sattım.150 bin tl karla sattım. 15 bin TL kardan kesiliyor ve 135 bin TL kazanmış oluyorum.Helali hoş olsun derim .
    Teşekkürler cevabınız için anladım fonun işleyişini.

Ama biz bunu gram altın olarak alsak daha avantajlı olmazmı acaba?
    Sonuçta stopaj ve komisyon yok gramda, birde ani al sat yapma imkanıda var.
    O yüzden sordum

3. Buranın Ağası biziz söyleyin ikiniz hangi aracıdandınız...sanko benden çalışır...bu arada alan satanları ezbere bilirim...bu sıra ayar kaçtı gelen gelene...ne işlemler oluyor ama...

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teşekkürler cevabınız için anladım fonun işleyişini.

Ama biz bunu gram altın olarak alsak daha avantajlı olmazmı acaba?
    Sonuçta stopaj ve komisyon yok gramda, birde ani al sat yapma imkanıda var.
    O yüzden sordum
    Gldtrf &* gmstrf finans yatırım altın ve gümüş fonu neden avantajlı?

1: Al- sat marjı küçük yani %0.5 civarında....26.30 ile 26.40 diğer banka ve fiziki al sat yapanlarda bu marj çok fazla

2 : Bu marj al-sat yapma imkanı doğuruyor...mesela 26.31 e 10 bin lot yazıp alışta gelen malları 26.39 dan yaz satılırsa eger altın fiyatlarhiç oynamadan kar edebilirsin.

3: Bankadaki kıymetli maden hesapları (bazı bankalar hariç olabilir): altın veya gümüş cinsinden yatırımcıya verilen bakiyedir. Kısaca kağıt altın veya kağıt gümüş diyebiliriz; ama bu fonlar kesinlikle fiziki olarak altın ve gümüşlerinizi tutuyor hatta şuan gümüş elinde kalmadığı için alış giriyor ama satış giremiyor.

Fiziki mallarımız takasbank güvencesindedir.

4:Dezavantajı %10 luk kardan kesinti var lakin zarar edersen geri iadesi var çok çok uzun vadeli takılan için cazip değil ama kısa vadelerde kar edince sorun olmuyor.

5: Kaldıraç müsadesi var, paranızın 5 katı( aracı kurum ne müsade ederse) alınabiliyor.

6: Son olarak büyük fonlar buradan al- sat yapıp biriktiriyorsa bir hesap kitapları vardır ki alıyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Gldtrf &* gmstrf finans yatırım altın ve gümüş fonu neden avantajlı?

1: Al- sat marjı küçük yani %0.5 civarında....26.30 ile 26.40 diğer banka ve fiziki al sat yapanlarda bu marj çok fazla

2 : Bu marj al-sat yapma imkanı doğuruyor...mesela 26.31 e 10 bin lot yazıp alışta gelen malları 26.39 dan yaz satılırsa eger altın fiyatlarhiç oynamadan kar edebilirsin.

3: Bankadaki kıymetli maden hesapları (bazı bankalar hariç olabilir): altın veya gümüş cinsinden yatırımcıya verilen bakiyedir. Kısaca kağıt altın veya kağıt gümüş diyebiliriz; ama bu fonlar kesinlikle fiziki olarak altın ve gümüşlerinizi tutuyor hatta şuan gümüş elinde kalmadığı için alış giriyor ama satış giremiyor.

Fiziki mallarımız takasbank güvencesindedir.

4:Dezavantajı %10 luk kardan kesinti var lakin zarar edersen geri iadesi var çok çok uzun vadeli takılan için cazip değil ama kısa vadelerde kar edince sorun olmuyor.

5: Kaldıraç müsadesi var, paranızın 5 katı( aracı kurum ne müsade ederse) alınabiliyor.

6: Son olarak büyük fonlar buradan al- sat yapıp biriktiriyorsa bir hesap kitapları vardır ki alıyorlar.

Arkadaşlar bende geçen günlerde buradan aldım hayırlısı hayırlı kazançlar herkese.ytd

6.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Buranın Ağası biziz söyleyin ikiniz hangi aracıdandınız...sanko benden çalışır...bu arada alan satanları ezbere bilirim...bu sıra ayar kaçtı gelen gelene...ne işlemler oluyor ama...

Saygım sonsuz sana Ağam.Ama ben bu fon kurulduğundan beri alem yaparım.
    Bunu böldüler .Eskiden 70 -80 lerde idi bu yıllar önce.

7. Ons çıldırdı.Saat gecenin 02;10 lari .5 kilo altın olunca elinde adamın ons altının gece 02:00deki açılışına kadar bekledim.Dolar ise 6110 tlde .

Sabah düşmezse 29,10 TL üzerinde olacağız

8.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Buranın Ağası biziz söyleyin ikiniz hangi aracıdandınız...sanko benden çalışır...bu arada alan satanları ezbere bilirim...bu sıra ayar kaçtı gelen gelene...ne işlemler oluyor ama...

Buranin Ağası da Hatip Agadir. 4 yıldır 15 sayfa yazı yazılan bu topikte 3-4 günde yaklaşık 10 sayfa yazı yazmıştır ve TÜRK HALKINA gldtr pazarlayacagini söylemiştir .
    Sonuç ortada dolar ve ons yükselmekte ve gldtr miz 29 üzerine atmıştır .Açılışta 29.20 lerden aşağı açmaması gerekmektedir
    Buranin Ağa si burayi parlatandur .O da Hatip Ağa dir

Sayfa 23/186 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •