Sayfa 88/186 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon
Arama sonucu : 1485 madde; 697 - 704 arası.

Konu: GLDTRF QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

1. Ons saldı 2053 e.....Ama dolar 7.300 üzerinde ....

GLDTR güvenli limanım benim......!!!!!!

Kapanışımız 43.70.....!!!!!!

2.  Alıntı Originally Posted by geo Yazıyı Oku
    Gldtrf deki eleman finans banki batirmazsa iyi..gelene gecene veriyor.sonra bi bakiyorsun...karsilikli degilse yandi keten helva
    Bugun gldtrf 1.5 milyon finans satmış....zgoldda 500 bin ziraat.

.ky 2 milyon altın almış....korkunç alım....dönerse pala biçer bunları...
    Altın tavan güm0ş tavam bir usd tavan değil ben varımya....

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Bugun gldtrf 1.5 milyon finans satmış....zgoldda 500 bin ziraat.

.ky 2 milyon altın almış....korkunç alım....dönerse pala biçer bunları...
    Altın tavan güm0ş tavam bir usd tavan değil ben varımya....

Dolar %4 e yakın değer kazanmış. Doların tavanı ne olaki 😂😂 Merkez açıklama yaptı ama piyasa pek iplemedi

4. Şu doları satıp niyetim %10 düşen asels ve ttkom almaktı....satamadık....18 de 7.30 geçmesine rağmen alıcı çıkmadı....gldtr ve gmdtrf yamyam gini saldıranlar dolara saldırmadı....neyse masa sahibi düşüşdede kazanır....bin lottan zarar eder 4 bin lot dipten alır ....kasayı yine doldurur....
     Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Dolar %4 e yakın değer kazanmış. Doların tavanı ne olaki Merkez açıklama yaptı ama piyasa pek iplemedi

5. Arkadaşlar altın fonu dünyadaki ve Türkiye deki altın piyasasına paralel hareket eder....Piyasa giderse bu da gider...Düşerse bu da düşer...!!!

qnbfb bu fonun sahibi tahta yapıcısı...Altın düşse dahi piyasadaki düşen fiyattan alım yapmak zorunda...Ha elindeki malı bitirip de yükseldiğinde satışa mal koyamazsa orasını ben bilemem .....Gördüğüm o ki gümüş fonunda bu olmuş...Altın fonunda böyle birşey olacağını zannetmiyorum ben....!!!!

6. ons altın şu an 2066 dolar ,ülkemizdeki dolar da 7.268 de anlık olarak...!!!

Altın tl ise 483 tl de...!!!

7. Dolar formunda bir arkadaş paylaşmış....yararlı kenarda dursun....7 ağustos kritik gün....

İşin aslı, veri/haber gürültüsü filtrelendiğinde; Dolar/TL zamanı ve yönü en kolay tahmin edilen finansal enstrümanlardan biri. Çok önceden, 07 Ağustos öncesi tarihini ve 7.30 fiyatını (Sanırım ülkede bu kadar isabetli başka bir paylaşım yapan yok) üstü kapalı şekilde foruma yazmıştım. Dolar/TL'deki hareketin sebebini de anlatayım.

7 Şubat'ta, kurun 6'yı aşmasıyla birlikte ABD'de yüklü miktarda 6.50-7.30 covered call pozisyon açılıyor (Meali, Dolar/TL uzun pozisyonu 6.50'de kar yazmaya başlıyor ve 7.30 seviyesinde maksimum kâra ulaşılıyor). Yerel ekonomi politikalarımızın anti tezi olan Bloomberg, bunu haber yapıp (Kaç kişinin egzotik para birimindeki türev pozisyonu ekonomi camiasına haber olmuş) cümle aleme duyuruyor. Pozisyonun vadesi yaklaştıkça, inat üzerine kurulu politikalarımıza yön verenler, kuru, bu pozisyonun orta noktasına sabitliyorlar. Bu aşamada, piyasadaki spekülatörleri yendiklerini ve güçlü bir spekülatif atağı da, daha önce yaptıkları gibi TL likiditesini tamamen kurutarak savuşturabileceklerini düşünüyorlar.

Ancak hesaba katmadıkları gelişmeler oluyor.

1) Sabit kur güvenden çok korku yaratıyor. "Üstü yok"tan çok "altı yok" algısı yaygınlaşıyor - vatandaş kayıp korkusu duymadan dövize hücum ediyor.

2) Emtialardaki global yükseliş ve yerel kredi bolluğu 1. durum ile birleşerek altına ve gümüşe de hücuma yol açıyor. Öyle ki, yerel talep global piyasayı etkiler hale geliyor ve trendler şiddetleniyor.

3) Pozisyonun vade bitimine kısa bir süre kala, yabancı ekonomik basından o ana kadar olmayan kadar yüksek perdeden "negatif rezerv" haberleri başlıyor. Tüm piyasa TL'nin üzerine gelmeye başlıyor.

Son birkaç günde iş öyle bir hal alıyor ki, bir sonraki spekülatif atağı hemen, çıktığı yerde, reel müdahale ile bastırmaya çalışmak geri dönülemez sonuçlara yol açacağından, yenilgi kabul ediliyor ve karşı tarafın istediği fiyat yani 7.30, pozisyonun vade bitiminde test ediliyor.

8. Bu fonlardan kârdan kesilen stopaj %10mu yoksa %15mi

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 88/186 İlkİlk ... 3878868788899098138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •