Sayfa 182/186 İlkİlk ... 82132172180181182183184 ... SonSon
Arama sonucu : 1485 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: GLDTRF QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

1. Tıpkı usdtrf de olduğu gibi bu altın fonuda, altın fiyatını geriden takip ediyor. Keseri hep kasadan yana yontan bir fon yönetimi var
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. Altının gramı % 3,5 artıda
    Dünyada Ons fiyatı 1800 üstünde
    Finansbank'ın fonu % 2 ekside. Bu nasıl iş ???
    Fon iyice itibarını yitirmiş durumda
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Merhabalar,

Yaz ayından beri GLDTR, GMSTR ve USDTR'yi biriktiriyorum. Bu fonları tercih etme sebebim kuyumcusu, döviz bürosu, bankası benden yüksek makasla işlem yapmasın diyeydi. Ancak geçenlerde bir miktar GMSTR sattığımda %10 gelir vergisi kesintisi ile karşılaştım. Açıkçası şaşırdım. Borsadaki hisselerden alım satım yapıp kar ettiğimde böyle bir kesinti yokken neden altın ve gümüşte bu kesinti var. USDTR de aynı şekilde mi bilmiyorum, aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler,

4. gldtr, gmstr ve zgold da vergi yoktur. GLDTR fon yönetimi bir türlü fona standart getirmedi. Buda serzenişlere yol açıyor haklı olarak. Fon dün 69,4 ne katif değerindeyken 69,5 işlem görüyordu. Bugün aynı net aktifte 68,86 kapadı. Vesselam para kazanamıyorum epeydir bu fonlardan haftaya strateji değiştiricem.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by aydın Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Yaz ayından beri GLDTR, GMSTR ve USDTR'yi biriktiriyorum. Bu fonları tercih etme sebebim kuyumcusu, döviz bürosu, bankası benden yüksek makasla işlem yapmasın diyeydi. Ancak geçenlerde bir miktar GMSTR sattığımda %10 gelir vergisi kesintisi ile karşılaştım. Açıkçası şaşırdım. Borsadaki hisselerden alım satım yapıp kar ettiğimde böyle bir kesinti yokken neden altın ve gümüşte bu kesinti var. USDTR de aynı şekilde mi bilmiyorum, aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler,
    yurttaş aydın , gmstr sattığımda % 10 gelir kesintisi ile karşılaştığını beyan etmekte. yurttaş aydın' ın dediği kesilen stopaj.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. Fon spekülatif bir hisse gibi hareket ediyor. Son zamanlarda gram altın ve ons altın fiyatlarından bağımsız hareket ettiğini görüyorum. Fon yönetimi bana göre başarısız

7. Altın fiyatları yeniden hareketlendi. Rusya-Ukrayna gerilimi ve paralelindeki küresel ekonomik sıkıntılar sonrası altın fiyatları yükselişe geçti. Rusya-Ukrayna geriliminin giderek artmasıyla uzmanlar gram altının 1000 TL yi görebileceğini belirtiyor.ABD nin önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs tan ons altınla ilgili tahmin geldi. İşte altın fiyatlarında son tahminler...

https://finans.mynet.com/haber/detay...elecek/437694/

8. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, video konferans yöntemiyle düzenlenen olağanüstü nitelikli NATO zirvesi sonrasında ittifakın Mukabele Kuvveti'nin ilk kez Doğu Avrupa'ya konuşlandırılacağını açıkladı.

Sayfa 182/186 İlkİlk ... 82132172180181182183184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •