Sayfa 798/890 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon
Arama sonucu : 7113 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    ahsen2, 10 küsür lira hedef yazdım, hemde birden fazla, biz yazıdan iyi kötü niyetleri ayıracak seviyeyi çoktan geçtin, sende iyi niyetlisin buna şüphemiz yok, aldığını yazar sattığını yazarsın. Ama bak yukarıda BACON 7,42 DEN aldım buradakiler aldırdı diye yazı yazdı. Yazılanlardan etkilendim diye yazı yazdı.

Şimdi BACON'u görürsen onunla bu konuyu aranızda çözün, BACON gibi bir kaç kişi daha var, sağa sola saldıran onları da bulursa bu sorunu çözün.
    Anlamadığım nokta şu. Rusya ile dost olduk diye ABD, bize baskı yaptı, borsamızı indirdi.
    şimdi ABD'ye geri döndük, ABD, yaptırımları kaldırıp, para akışını sağlaması gerekmez mi?
    En azından Halkb dosyasını rafa kaldıramaz mı? yoksa gizli ambargo mu var TR'ye..

ayrıca gazeteden, TV'deki elemandan, forumdan, hele hele benden etkilenip, hisse alan için yapılacak birşey yok. etkilenmeyin kardeşim, kimseden.

3.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Anlamadığım nokta şu. Rusya ile dost olduk diye ABD, bize baskı yaptı, borsamızı indirdi.
    şimdi ABD'ye geri döndük, ABD, yaptırımları kaldırıp, para akışını sağlaması gerekmez mi?
    En azından Halkb dosyasını rafa kaldıramaz mı? yoksa gizli ambargo mu var TR'ye..
    Ahsen, grafiklerde asıl olan ÇİZGİ grafiktir ve kapanış değerleridir. Teknik derki 3 gün, sonra derki dük (düşen kırılım onayı) bunlar olmadı. 7,48 üstü ucuz, altı pahalı, daha çok teknik terim bulunur. Ama olmadı.

Düşük faizler ile çok gelen oldu, onlara bir süre taşıtırlar. Ben eylül de kayıt yaptırdım halkbanka. bir kaç eylül daha bekleriz, 121 bin endeks de düşüş olursa bizi satarlarmı diye yazdığımdan yarım gün sonra acımadan bastılar.

İŞC böyle satış yerken her şey normal. Adamın 10 milyon malı var, hepsini satar, sonra o yeni gelende satar, 6,90 da adamın 12 milyon malı olur ve daha karlıdır. Birde açtığı shortu kapatır, bizim buna güçümüz yok.

Topik istiyor ki kademecilik yapalım, grup halinde alıp satalım, böyle bir dünya yok.

Abd patriot getirir, halkbank dava sonsuza kadar ertelendi bitti der, senet beklenti bitti diye 6,44 liraya gelir.

Herkes şaşırır, oyun bitti satın kurtulun derler, hatta halkbank da 10 milyar dolar batık kredi var diye haber yaparlar.

Senet 6,44 liradan başlar, 64,4 liraya gider.

Bu bir oyun, kabul etmek lazım.

4. Sayın ahsen,

Bu forumlar neden var insanlara alım ya da satım için ihtiyaç duydukları son fikri ve enerjiyi vermek için. Sanıyor musunuz ki herkes bilanço temel teknik analizler içinde kaybolacak derinlikte. Okuyor bir intiba belirliyor kendinde ve alıyor ve satıyor.

İşte bu yüzden dedik "ucuz da ucuz, defter değeri düşük de düşük, bedava da bedava" deyip olumlu havalar estirmeyen diye uyarmaya çalıştık naçizane. Ama kimse dinlemedi ve linç ettiler. 7.40'lara vurduğu günlerde bana "sus sen artık , sen yenildin" diyen de oldu bana, sanki savaştayım ne yenilmesi.

Özetle, her ucuzluğun bir nedeni vardır; bu fiyatta tutuluyorsa nedeni vardır. Kimse KY'dan daha akılsız değil, devamlı bir şekilde bir sabah uyanınca çift tavan yapacağını ummakla bir yere varılamaz.

İngilizlerin atasözüyle sonlandırmak isterim mesajımı:

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim"

Yatırım tavsiyesi değildir.

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne hafif satışlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini -153, ortalama tahmin ise -245 oldu.
    Foreks'in 32 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +356 puan olurken, en düşük beklenti -2.355 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 32 analistin 10'u pozitif, 20'si negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 3.554,05 puan düşüşle 115.642,04
    puandan tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : -153
    Ortalama : -245
    Maksimum : +356
    Minimum : -2.355
    Katılımcı: 32[(+10)(-)20]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(21/02/2020 - 09:23:29)

6. ahsen2, tekrar edeyim, kesinlikle mesajlarında bir kötü niyet yok, bunu net yazıyorum, ama başka kötü niyetli insanlar olabilir ve hatta kötü niyet olmasa da cehalet yok diyemeyiz. halkbankı burada manüple ediyor denilecek kadar cehalet var. mesela 7,20 üstünde halbank sattı, dün aldı, en büyük spek bankanın kendisi. yazılar sana özel değil, diğer bazı cahillerin anlaması içindi.

7. Burada bir döngü kaybedildi, diğeri için sıra beklenecek, tekrar geldiğinde yine kaybetmemek için azda olsa ara sıra teknik izlenmelidir.

Alıntı Originally Posted by spectacular_trader Yazıyı Oku
    Sayın ahsen,

Bu forumlar neden var insanlara alım ya da satım için ihtiyaç duydukları son fikri ve enerjiyi vermek için. Sanıyor musunuz ki herkes bilanço temel teknik analizler içinde kaybolacak derinlikte. Okuyor bir intiba belirliyor kendinde ve alıyor ve satıyor.

İşte bu yüzden dedik "ucuz da ucuz, defter değeri düşük de düşük, bedava da bedava" deyip olumlu havalar estirmeyen diye uyarmaya çalıştık naçizane. Ama kimse dinlemedi ve linç ettiler. 7.40'lara vurduğu günlerde bana "sus sen artık , sen yenildin" diyen de oldu bana, sanki savaştayım ne yenilmesi.

Özetle, her ucuzluğun bir nedeni vardır; bu fiyatta tutuluyorsa nedeni vardır. Kimse KY'dan daha akılsız değil, devamlı bir şekilde bir sabah uyanınca çift tavan yapacağını ummakla bir yere varılamaz.

İngilizlerin atasözüyle sonlandırmak isterim mesajımı:

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim"

Yatırım tavsiyesi değildir.

Onu yazan bendim. Komik olma arkadasim. 6.70'de geldin, 5.75 deyip durdun. 1 ayda kagit 7.50'ye gitti. Duyan da kagit 4'e indi de birsey tutturdun zannedecek. Hissede olan herkes mahkemeden gelecek tokadin riskini biliyor.

O yazdigin ilk tarihte emsali Vakif 6.70, su anda 5.80 mesela.

6.70'deki kagit 6.70 oldu diye burda boburlenmek olmaz. Hisseler belli marjlar icinde gidip geliyorlar zaten. Sonsuza kadar ayni seyi yazsan birsey tutar elbet.

Sayfa 798/890 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •