Sayfa 854/1001 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ağırlık azalttığınız kısım yerine başka bir fon ilave ettiniz mi üstadım.
    Ettim hocam, oradan gelen miktar ile EIC aldım. Kardeş fonu. Cüzi sayilabilecek bir tutarı, düzenli şekilde bu tip bir fonla değerlendirmek mantıklı geldi. Az kişide var sanırım artık, bakalım nasıl olacak

Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    9 ocak tarihinde yayınlanan raporda portföyünde RYGYO olmadığı görülüyor.

RYGYO, 2019-4 raporunda portföye girdi, yani nisan ayında 0,90 TL gibi bir maliyetle alındı. 2019-11 raporunda 29.11.2019 tarihli değeri olarak 2.48 TL'den hesaplanarak yazılmış 1008.929 lot var.

9.1.2020 tarihinde yayınlanan 2019-12 raporunda ise aralık ayında satılmış olduğu görüldü. Aralık ayı RYGYO ortalama fiyatı 4 TL gibi olduğunu düşünürsek 90 kuruşa alınmış ve 4 TL civarında satılmış, büyük bir başarı söz konusu.

Oturduğumuz yerden portföy yöneticilerini eleştirmek kolay. Satmasının hata olduğunu söyleyebilirsiniz ama, değil 1 milyon lot 3-5 bin lot almaya cesaret edebilir misiniz şu anda ? Ben edemem. Masadan zamanında kalmasını bilmek lazım. Kendi adıma fon yöneticilerini tebrik ediyorum.
    Kartalim o zaman eib gibi 2 hisse alsin otursunlar
    Cesaret yoksa gelirde yok...

3.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Ettim hocam, oradan gelen miktar ile EIC aldım. Kardeş fonu. Cüzi sayilabilecek bir tutarı, düzenli şekilde bu tip bir fonla değerlendirmek mantıklı geldi. Az kişide var sanırım artık, bakalım nasıl olacak
    EIC'e son 3 günde 40 milyon para girişi olmuş üstadım yoksa siz misiniz o

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    EIC'e son 3 günde 40 milyon para girişi olmuş üstadım yoksa siz misiniz o
    😃 Evet hocam, ben dedim nitelikli hissediyorum bu aralar kendimi diye. Kimse inanmadı. Hatta 10 milyon ben, 30 milyon Sn Webster'ın çevresi.☺
    Şaka bir yana şu an toplam fon değeri EIB'den fazla olmuş ve insan alırken düşünüyor avantajı ne olabilir diye. Önceki aylarda belirtmiştiniz Petkim var bunda ek olarak diye, şimdi ise kızkardeş şeklinde EIB ile. Belki önümüzdeki aylarda değişir bu durum bakalım.

5.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    9 ocak tarihinde yayınlanan raporda portföyünde RYGYO olmadığı görülüyor.

RYGYO, 2019-4 raporunda portföye girdi, yani nisan ayında 0,90 TL gibi bir maliyetle alındı. 2019-11 raporunda 29.11.2019 tarihli değeri olarak 2.48 TL'den hesaplanarak yazılmış 1008.929 lot var.

9.1.2020 tarihinde yayınlanan 2019-12 raporunda ise aralık ayında satılmış olduğu görüldü. Aralık ayı RYGYO ortalama fiyatı 4 TL gibi olduğunu düşünürsek 90 kuruşa alınmış ve 4 TL civarında satılmış, büyük bir başarı söz konusu.

Oturduğumuz yerden portföy yöneticilerini eleştirmek kolay. Satmasının hata olduğunu söyleyebilirsiniz ama, değil 1 milyon lot 3-5 bin lot almaya cesaret edebilir misiniz şu anda ? Ben edemem. Masadan zamanında kalmasını bilmek lazım. Kendi adıma fon yöneticilerini tebrik ediyorum.
    RYGYO Aralık 10-11-12'de yatırım fonları takasından düşmüş. Bu durumda sanırım 6 Aralık, 9 Aralık ve 10 Aralık fiyatlarıyla satılmış o günlerdeki fiyatları sattığı fiyatları daha isabetli tahmin etmenizi sağlayabilir üstadım.

6.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    😃 Evet hocam, ben dedim nitelikli hissediyorum bu aralar kendimi diye. Kimse inanmadı. Hatta 10 milyon ben, 30 milyon Sn Webster'ın çevresi.☺
    Şaka bir yana şu an toplam fon değeri EIB'den fazla olmuş ve insan alırken düşünüyor avantajı ne olabilir diye. Önceki aylarda belirtmiştiniz Petkim var bunda ek olarak diye, şimdi ise kızkardeş şeklinde EIB ile. Belki önümüzdeki aylarda değişir bu durum bakalım.
    Son dağılımda EIB'le aynı hisseler vardı. Ağırlıkları farklıydı. Son girişlerle hisse ağırlığı %3'lere düşmüş gözüküyor. Endekste düzeltme olması durumunuda fona baya bir hareket alanı sağlayacaktır bu durum.

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Tcd nin alternatifi yoktur 😀😀😀
    Tcd gumlerse ben ppf ye gecerim parami riske atamam

Üstad vardır B planı yapmayın siz bilgili adamsınız

La bir ay once rygyo yu 3 dan satmislar
    Simdi kalsaydi fiyati 7.5
    Tam 2.5 kati olacakti
    Bu basarisizligi ovup fon yonetimi takdir etmek de ilginc...
    6 aralikla 10 aralik arasinda fiyati yuzde 25 artmis 4 gunde
    Bu fon satilirmi
    Adam kalkmis bu halti ovuyor
    Laf etti bal kabagi

Sayfa 854/1001 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz