Sayfa 863/1001 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Asya borsaları düşük kapamışmış, bu diğer borsaları ve bizi etkilermişmiş, sebep neymiş korono virüsü ve 1,5 milyarlık çin de 4 adet ölümcül vak a görülmüşmüş, ulen düzeltme yapabilmek için bile sebep bulamıyoruz...Ama bu hayra alamet değil tta ve ıpv ağırlık arttırmak gerekiyor sanırım

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Bugün borçlanma araçlarının oralama -0.4 getirmesinin nedenini bilen var mı aranızda dün kendime daha sakin günler için 2-3 fon listesi yaptım DZT-AK2-HTT gibi bugun baktım hepsi eksi getirmiş nedenini çok merak ettim.

Genelde içerikleri : %80 devlet tahvili - TPP- TERS REPO - ÖZEL SEKTÖR TAHVİLİ

3.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bugün borçlanma araçlarının oralama -0.4 getirmesinin nedenini bilen var mı aranızda dün kendime daha sakin günler için 2-3 fon listesi yaptım DZT-AK2-HTT gibi bugun baktım hepsi eksi getirmiş nedenini çok merak ettim.

Tahvil faizleri dususu durdu
    Gec kaldin 10 gun once bu fonlara girilirdi
    Su anda gec
    Ytd.

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. acaba kvb'lerden de çıkış yapmak gerekir mi bu gün?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    acaba kvb'lerden de çıkış yapmak gerekir mi bu gün?
    Hayrani bey,
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...alar/sgmk.aspx
    adresinden 2 yıllıkları kontrol etmek yararınıza olabilir.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bugün borçlanma araçlarının oralama -0.4 getirmesinin nedenini bilen var mı aranızda dün kendime daha sakin günler için 2-3 fon listesi yaptım DZT-AK2-HTT gibi bugun baktım hepsi eksi getirmiş nedenini çok merak ettim.

Dün on yıllık tahvil faizleri artış göstermiş o nedenle düştüler...

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    dün tcd alım gireyim demiştim unutmuşum iyi de olmuş, bugün için gireyim de öğleden sonrasını pek kestiremiyorum, burada endekse göre alım satım yapmak yanlış herhalde, fonun içindeki hisselerin durumuna göre yapmak gerekiyor ama güncel hisse durumunu tam bilemiyoruz sanırım.
    TCD son 1 haftadır (dün hariç) eksi ve eski performansından uzaktı , buda tuttuğu hisselerinde düşüş veya biraz eksiye gidiş olduğuna işaret verebilir.

bugün borsada %1 düşerse tabanı bulmuş hisselerle TCD'ye girilebilir bence , tabiki borsanın dahada düşeceğini öngörüyorsan bekleyebilirsin. çok fazla hisse tutan fon'larda mecburen endekse göre hareket etmeliyiz, heleki TCD gibi agresif fonlarda hisse değişimi çok olabiliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku

Faizler yükseldi dün, tahvil faizlerini takip et, artık getiri potansiyeli pek kalmadı bunların

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 863/1001 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •