Sayfa 938/1001 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948988 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 7,497 - 7,504 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn yorgun nihilist keşke 5 gün daha dayansaydınız merdiven ihtimali var.
    ben girdiğimde fon büyüklüğü 30 milyondu şimdi 86 milyon olmuş merdiven gelse de etkisi büyük olmayacaktır,0.50 geçeceğini sanmıyorum tcd-tkf etkisi olmasa tutardım ama sattım memnun kaldım tacirlerin fonları iyi bir süre kenardan izleyeceğim ppf olarak,te3 ve eib güzel görünüyor az riskli fonlardan onlara niyetlenebilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Bu stopaj ödememe konusu, 1 yıl elde tutulan tüm fonlar için geçerli mi üstad ? Benim jale şimdiden 4.5 aylık oldu maşallah

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hayir, icinde.en az %51 oraninda hisse tutmayi taahut eden fonlar icin gecerli.

Bu tipte pek fon yok. Meksa MAD ve bir tane daha oyle fon var ama adi aklima gelmedi, baska fonlar da olabilir, bunlar benim bildigim.

3.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Bu stopaj ödememe konusu, 1 yıl elde tutulan tüm fonlar için geçerli mi üstad ? Benim jale şimdiden 4.5 aylık oldu maşallah

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Hayir, icinde.en az %51 oraninda hisse tutmayi taahut eden fonlar icin gecerli.

Bu tipte pek fon yok. Meksa MAD ve bir tane daha oyle fon var ama adi aklima gelmedi, baska fonlar da olabilir, bunlar benim bildigim.
    Sürekli olarak portföyünün en az % 51'i BİST'te işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının, bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinden elde edilenler stopaja tabi değil. Bu gelirler beyan da edilmez.

Fonun izahnamesinde bunu taahhüt etmesi lazım.

TCD buna girmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku

Aşağıdaki açıklama %51 Hisse içeren fonlar için biraz muallak bence izahnamede asgari %51 Hisse bulunduracağını belirtmesi gerekiyor. Araştırmak lazım veya tecrübe etmiş birini bulmak lazım.

"Sürekli olarak portföyünün en az % 51'i Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinin elden çıkarılmasından elde edilen gelirler, stopaja tabi olmayacaktır.

Gelir Vergisi Kanunu'nun geçici 67. maddesi uyarınca Sermaye Piyasası Kanununa göre kurulan menkul kıymetler yatırım fonlarından hisse senedi yoğun fon*(Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİAŞ'ta işlem gören ihraççı paylarından oluşan)*niteliğine sahip fonların katılma paylarının ilgili olduğu fona iadesinde %0 oranında gelir vergisi tevkifatı uygulanır. Bu nedenle, unvanında "Hisse Senedi Yoğun Fon (HSYF)" ifadesi geçen tüm fonlardan elde edilen gelirler için stopaj oranı % 0 (sıfır)’dır."

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sürekli olarak portföyünün en az % 51'i BİST'te işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının, bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinden elde edilenler stopaja tabi değil. Bu gelirler beyan da edilmez.

Fonun izahnamesinde bunu taahhüt etmesi lazım.

TCD buna girmiyor.
    Seçim sonuçları ne oldu üstadım bu arada sabah iptal falan dendi geçersiz dendi bazı oylara

6. Ooo şaşırdım IPV 0.37% gelmiş

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ooo şaşırdım IPV 0.37% gelmiş
    Üstad o zaman bu eurobond fonlarına dolar artışı ya da azalisi bir gün geç işliyor diyebilir miyiz?

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Üstad o zaman bu eurobond fonlarına dolar artışı ya da azalisi bir gün geç işliyor diyebilir miyiz?
    Üstadım hafta sonu sağlamasını yapmıştık. MB'nin 15:30'da açıkladığı döviz kurundan hesaplanıyor. Şimdi kontrol ettim dünkü MB kuru düşükmüş dün ile bugün arasında yükseliş gözüküyor MB tarafında. Şaşırmam piyasa kuruna bakmaktan kaynaklı aslında.

Sayfa 938/1001 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •