Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Eib in basina gelenler

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Maalesef öyle.
    Umarım toparlar ama baya bir düştü performansı.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Umarım o büyüklüğü de doğru çevirirler.
    Cook zor,

%134'u genelde kuçuk sirketlerden sagladi, yeri geldi Dardanel sirketinden getiri elde etti, yeri geldi algyo, rygyo, alkim derken derken buyuttu.

Şimdi gidip yeni dardanel gibi şirketler bulsa bile onlara ne kadar para sokabilir? Portfoy devasa yerlere gidiyor. Bu hizla yakinda 500milyonu görür. 350'yi 700 yapmak, 100'u 200 yapmaktan cok daha zordur bana gore.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu kadar reklamla TCD'yi de zora sokacaksınız demedi demeyin sonra.
    En buyuk reklam mevduatın cop ve dolarin sabit baski olmasi

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Maalesef öyle.
    Umarım toparlar ama baya bir düştü performansı.
    Ustad guldurmeyin
    Nerde dustu performansi
    Son hafta getirisi gayet yerinde
    Diger hisse yogunlara bakarsaniz hepsinin onunde sayilir.

Bir gun eksi 0.5
    Diger gun eksi 0.7 yapti diye jale yerden yere vurulamazki.
    Bist cokmu iyiydide jale kotu yapti
    Siz endeksin 0.36 gorundugune bakmayin
    Hisseler kan agliyordu iki gundur

5. İkinci ornek MAC, portfoyu 100 milyon, 10ununu isgyo hissesine yatirmis.

Elindeki İsgyo hisseleri 18 milyon degere ulaşınca fona %7 gibi katkisi oldu.

Eger MAC 500 milyonluk bir fon olsa portfoyun %10unu isgyo ya yatirabilir miydi? İsgyo nun borsadaki paylarinin %10unu toplamasi gerekirdi,

50 milyon parayi soktu diyelim, simdi 90 milyon oldu degeri, istedigi fiyattan cikabilecek mi, isgyo 2milyonluk satisla kademe dusen bir hisse.

6.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    %5e yakin temettu veren bir suru sanayi hissesi var, bu orandan mevduat benim icin tl riski almaya degmez, anlamsiz.

Bu yuzden bu aralar SODA aliyorum, temettu verimi %5, geliri doviz, ihracat yapiyor. Dolar patlarsa o da yukselir.

Hic risk almadan da para kazanilmiyor.
    Sodayı 2014 yılında 3 tl maliyet ile aldım.2018 yılında bedelsiz ve temetülerin geliri düşüldüğünde maliyet 1 tl ye düşmüştü 6 tl den sattım.Soda amerika yatırımı bitene kadar ciddi temettü ve bedelsiz veremez.Ayrıca şişecam yönetimi 2018 krizinde yatırımcılara karşı hiç hoş olmayan uygulamalara imza attı.Şişecam grubu hisseleri ciddi anlamda değer kaybederken sadece şişecam hisselerinde geri alım uyguladı.Şisecamın elinde bulunan yüzde olarak düşük orandaki hisseleri iştiraklerine yüksek fiyattan satarak iştiraklerinin kasasındaki nakiti şişe cama aktarma yoluna gitti.Iştiraklerinden isim telif hakkı adı altında ciddi rakamları şişe cama aktarmaya başladı.Son olarak elindeki teknolojisi eskimiş elektrik santrellerini iştiraklerine devretmeye kaltığında yabancı yatırımcı tarafından ciddi hisse satışına maruz kaldığı için geri adım attı.Endeksin bugünkü seviyelerine bakın şişecam trakya cam soda nın borsada işlem gördüğü fiyatlara bir bakın.Sadece anadolu cam pozitif ayrışmış.Biraz uzun yazdım ama şişecam yönetimi verdiği kararlar ile iştiraklerinin bilançoları ile ciddi anlamda değişikliklere sebep oluyor.Bırakın yerli yatırımcıyı yabancı yatırımcıya karşı verilen taahhütleri bile yerine getirmeyen bir kurum.Avrupa yatırım bankası ebdr bile şişecama paşabahçe paylarını geri alması için anlaşma maddesini kullandı.Gerisini siz düşünün.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    İkinci ornek MAC, portfoyu 100 milyon, 10ununu isgyo hissesine yatirmis.

Elindeki İsgyo hisseleri 18 milyon degere ulaşınca fona %7 gibi katkisi oldu.

Eger MAC 500 milyonluk bir fon olsa portfoyun %10unu isgyo ya yatirabilir miydi? İsgyo nun borsadaki paylarinin %10unu toplamasi gerekirdi,

50 milyon parayi soktu diyelim, simdi 90 milyon oldu degeri, istedigi fiyattan cikabilecek mi, isgyo 2milyonluk satisla kademe dusen bir hisse.
    TCD'nin şöyle bir avantajı var üstadım yabancı hisse senetlerine de yatırım yapabiliyor ki son dağılımda bunuda görüyoruz ve portföy dağılım pastasını takip ederseniz payıda artıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad guldurmeyin
    Nerde dustu performansi
    Son hafta getirisi gayet yerinde
    Diger hisse yogunlara bakarsaniz hepsinin onunde sayilir.

Bir gun eksi 0.5
    Diger gun eksi 0.7 yapti diye jale yerden yere vurulamazki.
    Bist cokmu iyiydide jale kotu yapti
    Siz endeksin 0.36 gorundugune bakmayin
    Hisseler kan agliyordu iki gundur
    TCD değil EİB'den bahsediyor mesajım.

Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz