Sayfa 186/1001 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Alın arkadaşı içeri bir daha öğleden sonra fon alışı vermesin
    Gerçekten dediğin kadar var ha..neyse tatili hesaba katmadık birde iş bankası hep 4 e kadar para piyasası kısa vadelu geçişler yaptığımdan ona aldandık.Ben sağlam getirsin istiyorum genelde ama bu iş fonları( borçlanma ve para piyasası )iyice suyunu çıkardı .aslında bunların üzeri sağlam getirili fonlar araştırıyırum .selamlar

2.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    arada kaynamış olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Fon almak için BİST te düzeltme beklemeli miyim? Almak istediğim fon HSA T2 ve TCD t1

Ek olarak EUROBOND fonları hakkında bilgisi olan var mı? neye göre çıkıp düşüyorlar?

AK PORTFÖY AGI DEĞİŞKEN FON - AGC ilgimi çekti
    dostum bunu kesin olarak kimse bilemez ve bu yüzden de tavsiyede bulunamaz. olası bir düzeltmede ilk etapta 112 gündeme gelebilir. ama satışları 114 üzerinde karşılarsa orta vadede 120'ler gündeme gelebilir. şimdi bazıları düzeltme olunca alacağım diyor. buraya kadar güzel. ama ya olmazsa ne yapacaksın kardeşim? burası borsa, düzeltme olabilir de, olmayabilir de. işte tam bu noktada kademeli alım ve satım denen sıtratejiler devreye girer. atıyorum hisse fonlara yüz lira mı ayırdın, üç veya 4 parça halinde girersin. beklentilerin olumlu ama düzeltme bekliyorsan dörtte birini şimdi, dörtte birini de olası düzeltmede alırsın, sonrasına da duruma göre karar verirsin. ille de düzeltme olursa alırım, başka türlü almam dersen ve düzeltme de olmazsa borsa yükseldikçe derin derin ah çekerek izleyici olursun. bu işler böyle. bu işlere ilk defa başlarken bir sıtratejin olmalı. bir sıtrateji daha sallayayım mesela ilk defa girecekler için. zaten olan olmuş. 115 ğzerine oturursa alım yapayım, ya da 113 veya 112'lere doğru alayım falan da denebilir. yazdıklarım, yatırım tavsiyesi değil, kurgulamadır. senaryo oluşturma denemeleridir. bu yüzden herkes kendi öngörüsünü kafasında oluşturduktan sonra yatırım yapsın derim acizane.

3.  Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Gerçekten dediğin kadar var ha..neyse tatili hesaba katmadık birde iş bankası hep 4 e kadar para piyasası kısa vadelu geçişler yaptığımdan ona aldandık.Ben sağlam getirsin istiyorum genelde ama bu iş fonları( borçlanma ve para piyasası )iyice suyunu çıkardı .aslında bunların üzeri sağlam getirili fonlar araştırıyırum .selamlar
    üstadım, gerçekler acıdır. ne kadar risk, o kadar getiri ya da maalesef götürü. risk almadan sağlam getiri imkânsız gibi bir şey. bu durumu hiç sevmiyorum ama yine de riske ve sitrese katlanıp paramı enflasyon denen illetten korumaya çalışıyorum. işimiz gerçekten zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun, bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    O zaman kötü...Yine de boşver zafra.
    Artık yapacak bişey yok .sağol .ben para değerlenır diye düşündüm ama o da olmıyormus .iş bankası kendı fonlarını alırsam atıyordu repoya filan Bişeyler yapıyordu.bunda mecbur kilit beklıcez.neyse hayırlısı ..

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, gerçekler acıdır. ne kadar risk, o kadar getiri ya da maalesef götürü. risk almadan sağlam getiri imkânsız gibi bir şey. bu durumu hiç sevmiyorum ama yine de riske ve sitrese katlanıp paramı enflasyon denen illetten korumaya çalışıyorum. işimiz gerçekten zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun, bol kazançlar
    Sağol dostum .ben bu kadar düşeceği aklıma bile gelmezdi bu para piyasası ve borçlanma fonlarını. Parayı bıle korıyamıyoruz .şöyle mk yüzde 25 filan bike iyi sayılır ama bı tıv yüzde 7 lere kadar düştü.iyice düşürdüler .hıc yatıröam bunlara daha iyi .birazda hısse filan varda onun için öyle yapıyodum hemen al SAT fonlar için .ama mafettıler ortalığı ..getıruler çok komik olmaya başladı ..

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Alın arkadaşı içeri bir daha öğleden sonra fon alışı vermesin
     Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Buradaki arkadaşlar daha deneyimli ancak benim yatırım fonunu hakkındaki genel görüşüme göre stratejisi uygun olanı uzun vadeli al tut. Örneğin borçlanma araçları fonlarına faizler yüksekken girdik düştü ama yine de devam ediyoruz. Sık değiştirmek yerine bu fonu yönetinin içeriği değiştirmesi gerektiği düşünüyorum. Tabi bunun için fon izahnamesinin de izin vermesi şart.

Şimdiden herkesin yeni yılı kutlu olsun.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sağlık, huzur ve bol kazanç dolu nice yıllara üstadım. özellikle ocak ve şubattan umutluyum.
    Şubat ocaktan daha iyi olacak, mart da şubattan daha iyi olacak, hatta nisan da marttan daha iyi olacak diye bi deyişi aklıma getirdiniz, hay aksi kim di o düşünür, konfüçyüs mü?😜

8. Sanırım 0 getiriye ( getirilere) rağmen okt'den çıkmayacağım, ayın 16'sindaki ppk'ya kadar. Ümidim var.

Sayfa 186/1001 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •