Sayfa 115/137 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon
Arama sonucu : 1090 madde; 913 - 920 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by silverysign Yazıyı Oku
    Sayın Tortumlu siz sürekli sat/al yapıyorsunuz. Bu alım satımların da tamamı 22 Aralık'daki Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında vergi muafiyeti dönemi içerisinde. Yani 22.12.2020 - 31.03.2021. Sizin bu işlemleriniz için aracı kurumunuz sizden vergi kesmedi mi acaba?

Ben aracı kurumuma soruyorum. "Kesinlikle vergi kesileceğini" ifade ediyorlar. 31.3.2021'den önce alsam bile. "GMSTR bir fon değil bu anlamda" diyorlar. Sizden ya da diğer arkadaşlar acaba vergi kesiliyor mu vergi kesilmiyor mu şu anda, 22.12.2020'den sonraki dönem içinde aldıklarınızı sattığınızda...
    Resmi gazeteyi görünce bende arayıp sormuştum. Danışmanım merkeze sordu sonuç kesiliyor.

2. Vergi kesiliyor diyenler gecmise donuk yazilari okuyun bie zahmet

3. 31 Mart'ta son şimdiye kadar sadece usdtrf de kesiliyor , bundan sonra hepsinden kesilecek....

Gldtr ve gmstrfden kesilemez , şikayet et...
     Alıntı Originally Posted by silverysign Yazıyı Oku
    Sayın Tortumlu siz sürekli sat/al yapıyorsunuz. Bu alım satımların da tamamı 22 Aralık'daki Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında vergi muafiyeti dönemi içerisinde. Yani 22.12.2020 - 31.03.2021. Sizin bu işlemleriniz için aracı kurumunuz sizden vergi kesmedi mi acaba?

Ben aracı kurumuma soruyorum. "Kesinlikle vergi kesileceğini" ifade ediyorlar. 31.3.2021'den önce alsam bile. "GMSTR bir fon değil bu anlamda" diyorlar. Sizden ya da diğer arkadaşlar acaba vergi kesiliyor mu vergi kesilmiyor mu şu anda, 22.12.2020'den sonraki dönem içinde aldıklarınızı sattığınızda...
    M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben fonu aradım.Adamlar biz borsadan alıyoruz,piyasada yüksek fiyatdan satıyoruz,yoksa marj daha fazla negatif yönde açılırdı dedi.Bizim millet alem,amerikada millet 25 dolarlık gümüşe fiziki olarak 30 dolar veriyor,burada fiziki muadili fon gümüş az bişi düştü diye net aktifin altında satılıyor alan yok.Akıl var fikir var fon rafineriden alıp lot temin etmek zorunda kalsa net aktifin yüzde iki üçü kadar para vermek zorunda burdan aldığında bizim millet net aktif altınd satılıyor.Bizim millet matematik işinde çok ama çok zayıf ,varsa yoksa kumar.))))))))))))

5. Aynen öyle 102 bin olan Kote 99 bine düştü....yalnız satanlar kol kesenler....borsada tabanları görünce mal almak için margin call yaptılar....

Sadece gmstrf bir haftada 900 bin aldı, gldtrfde 1.5 milyon aldı...usdtrfde ha keza..

Millet keyfinden değil, kol kestiği den veriyor, aptal değil yoksa....
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben fonu aradım.Adamlar biz borsadan alıyoruz,piyasada yüksek fiyatdan satıyoruz,yoksa marj daha fazla negatif yönde açılırdı dedi.Bizim millet alem,amerikada millet 25 dolarlık gümüşe fiziki olarak 30 dolar veriyor,burada fiziki muadili fon gümüş az bişi düştü diye net aktifin altında satılıyor alan yok.Akıl var fikir var fon rafineriden alıp lot temin etmek zorunda kalsa net aktifin yüzde iki üçü kadar para vermek zorunda burdan aldığında bizim millet net aktif altınd satılıyor.Bizim millet matematik işinde çok ama çok zayıf ,varsa yoksa kumar.))))))))))))

6.  Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    31 Mart'ta son şimdiye kadar sadece usdtrf de kesiliyor , bundan sonra hepsinden kesilecek....

Gldtr ve gmstrfden kesilemez , şikayet et...

Sn. Koçibey, 31.3.2021'den önce alınan bir kıyme 31.3.2021'den sonra ne zaman satılırsa satılsın vergisi %0 oluyor değil mi? Mesela elimizdeki GMSTR'yi sat/al yaptık yarın ya da Salı. Bunu Haziran'da satarsak da iktisap tarihimiz 31.3.2021'den önce olduğu için vergi %0 mı olacak?
    Allah'tan kork yeter.

7. Emin değilim ama öyle olacak bir soralım brokerimiza....
     Alıntı Originally Posted by silverysign Yazıyı Oku
    Sn. Koçibey, 31.3.2021'den önce alınan bir kıyme 31.3.2021'den sonra ne zaman satılırsa satılsın vergisi %0 oluyor değil mi? Mesela elimizdeki GMSTR'yi sat/al yaptık yarın ya da Salı. Bunu Haziran'da satarsak da iktisap tarihimiz 31.3.2021'den önce olduğu için vergi %0 mı olacak?

8.  Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    Emin değilim ama öyle olacak bir soralım brokerimiza....

Çok makbule geçer, lütfen sorabilir misiniz... Çok teşekkür ederim Sn. Koçibey.
    Allah'tan kork yeter.

Sayfa 115/137 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •