Sayfa 127/137 İlkİlk ... 2777117125126127128129 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. arkadaşlar kardan kesilen %10 stopaj devam etmiyor değil mi

2. A1 deki arkadaş bugün boğaza kadar aldı....124 bin lot onun tavanı....ben usdtrf takıldım....bence acele etti....ben ya yarın akşam Alaçam yada fedi bekliycem...tapering kaçınılmaz....faiz artırımına erkene alınırsa gümüş bicilebilir....ons altın saglamken böyle düşen gümüş ons altın düşünce ne yapar acep

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    arkadaşlar kardan kesilen %10 stopaj devam etmiyor değil mi
    -----------------------DİKKAT %10 STOPAJ HAKKINDA---------------

GMSTRF fonunda bildiğiniz gibi normalde %10 stopaj vardı ancak Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kaldırıldı.

Fonun mail adresine yazdığımda şu cevabı aldım:

Sayın Yatırımcımız,
    QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu paylarından 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında iktisap edilen paylarında uygulanacak stopaj oranı, ne zaman elden çıkartıldığından bağımsız olarak, %0dır. Belirtilen tarih aralığından önce alınmış payların satışında uygulanacak stopaj oranı %10 dur.
    Saygılarımızla

Ancak 23 Aralık'tan sonra fonu(hisseyi) almama rağmen, aracı kurumum CEPTETEB %10 stopaj kesti, sordum ancak kendilerinin stopaj indiriminden haberi yoktu ben de fona tekrar sordum ve bu cevabı verdiler :

Sayın Yatırımcı,
    Öncelikle fonlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
    Aracı kurumunuzla bağlantı kurmamız mümkün değildir ancak sorunuzla ilgili karar ve resmi gazete ilanı için linkleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0201223-21.pdf

Daha sonra TEB'deki yetkililere bu linki paylaştığımda, stopaj iademi yaptılar.

Bilginize...

4.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    -----------------------DİKKAT %10 STOPAJ HAKKINDA---------------

GMSTRF fonunda bildiğiniz gibi normalde %10 stopaj vardı ancak Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kaldırıldı.

Fonun mail adresine yazdığımda şu cevabı aldım:

Sayın Yatırımcımız,
    QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu paylarından 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında iktisap edilen paylarında uygulanacak stopaj oranı, ne zaman elden çıkartıldığından bağımsız olarak, %0dır. Belirtilen tarih aralığından önce alınmış payların satışında uygulanacak stopaj oranı %10 dur.
    Saygılarımızla

Ancak 23 Aralık'tan sonra fonu(hisseyi) almama rağmen, aracı kurumum CEPTETEB %10 stopaj kesti, sordum ancak kendilerinin stopaj indiriminden haberi yoktu ben de fona tekrar sordum ve bu cevabı verdiler :

Sayın Yatırımcı,
    Öncelikle fonlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
    Aracı kurumunuzla bağlantı kurmamız mümkün değildir ancak sorunuzla ilgili karar ve resmi gazete ilanı için linkleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0201223-21.pdf

Daha sonra TEB'deki yetkililere bu linki paylaştığımda, stopaj iademi yaptılar.

Bilginize...
    Evet arkadaşlar ben de 2021 Mart ayında aldığım fonlarla ilgili olarak stopaj konusunda aracı kurumum ile karşı karşıya geldim ve Cumhurbaşkanlığı kararına atıfta bulunarak aksi takdirde CİMER'e şikayet edeceğimi ihtaren belirttim. Sonrasında kabul ettiler ve ne zaman satarsam satayım %10 stopaj uygulanmayacağını kabul ettiler (Satmadım henüz.).

Lakin 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2021 arasında iktisap edilen fon payları için bu böyle. Ben sonrasında hiç alım satım yapmadım ama kararnamelere göre 31 Mart 2021'den sonra alınanlarda yine %10 stopaj var. Aranızda 31 Mart sonrası alım satım yapanlar bilirler mutlaka.
    Allah'tan kork yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    A1 deki arkadaş bugün boğaza kadar aldı....124 bin lot onun tavanı....ben usdtrf takıldım....bence acele etti....ben ya yarın akşam Alaçam yada fedi bekliycem...tapering kaçınılmaz....faiz artırımına erkene alınırsa gümüş bicilebilir....ons altın saglamken böyle düşen gümüş ons altın düşünce ne yapar acep

Koçibey Üstadım lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin. Çok önemlisiniz bu forum için..
    Allah'tan kork yeter.

6. Göstergeden biraz yukarda işlem görüyor....onslar yukarı çıktıkca millet gümüşe saldıracak.....geçen hafta garanti deniz 100 bin aldı....fon da mal yok ve haftaya gümüş de ve ons altında yeni bir atak bekliyorum....http://www.gumustr.com/gumus-fonu-fon-bilgileri

fonda açık marj başlayacak gibi..geçen senelerdeki gibi. ..çünkü bir ara 99 bin olan fondaki mal şuan 83 bin....burdan ucuz alıp spotta sattılar....şimdi millet saldırınca marj açılacak ve anca %5 yukarda olursa spottan fiziki gümüş bulurlar anca kurtarır....o da eğer bulabilirseler....Sanko 20 bin aldı bir 20 bin daha alacak insl....

Ons gümüş teknik olarak döndü....6 ay önce 28 ortalama ....şimdi 25....en az %10....yüzde 10 da serbest marj olursa ekmek yedirir....

7. Bugün TEB finans başta olmak uzere 100 bin mal çekti .. fonda tahminen 20 bin kaldı yada kalmadı onlarda 24 Kr Luk marjı 60 Kr çıkardı....bugün gümüş düştüğü halde bunlar yaşandı ... gümüş kafayı kaldırdığı an fon da mal kalmayıp açık marja dönecek gibi....

Finansda 500 bin alan bir herif var...fon değil o geçen bosalttiklarini bir alsın gostergeden %10 yukarda işlem görür....
     Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    Göstergeden biraz yukarda işlem görüyor....onslar yukarı çıktıkca millet gümüşe saldıracak.....geçen hafta garanti deniz 100 bin aldı....fon da mal yok ve haftaya gümüş de ve ons altında yeni bir atak bekliyorum....http://www.gumustr.com/gumus-fonu-fon-bilgileri

fonda açık marj başlayacak gibi..geçen senelerdeki gibi. ..çünkü bir ara 99 bin olan fondaki mal şuan 83 bin....burdan ucuz alıp spotta sattılar....şimdi millet saldırınca marj açılacak ve anca %5 yukarda olursa spottan fiziki gümüş bulurlar anca kurtarır....o da eğer bulabilirseler....Sanko 20 bin aldı bir 20 bin daha alacak insl....

Ons gümüş teknik olarak döndü....6 ay önce 28 ortalama ....şimdi 25....en az %10....yüzde 10 da serbest marj olursa ekmek yedirir....

8. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...77t0llcJQ&s=19

Sayfa 127/137 İlkİlk ... 2777117125126127128129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •