Special Days Image
Sayfa 16/137 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 121 - 128 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Alıntı Originally Posted by avcı Yazıyı Oku
    Anlaşılmıştır.katkımız olmasa da sizleri takipteyiz.Bu arada hoş bulduk.Hepinize bol kazançlar.
    Sağolun sn avcı genelde ben kafaya taktığım yatırım aracında hep sebat etmişimdir,fiyat falan pek umursamam,geleceğine yatırım yaparım,çok şükür şimdiye kadar hiç hüsran olmadı.Az çok hep kazanç gördüm.Bu gümüş işine de baya inandım,aklım yattı,en az 2 yıl burdayım,mutlak başka ortamlarda gümüşçüler vardır ama hissenetde bu işte ilk yatırımcılar sanırım bizleriz.En azından topiğe yazan ilk yatırımcılar diyeyim tabi.Yıl sonu bakacağız artık doğru mu düşünmüşüz))))))Tüm gümüşçü arkadaşlardan ve diğerlerinden bilgilendirme fikir yergi ne olursa bekliyorum arkadaşlar.

2. Hmhkm 26 lira gordu diyen sendin sanirim. Ozaman net ajtif kacti. Yibe finadin elinde lit kalmamismiydi. Simdi elinde var catir catir satiyor adam. 100000 lot satacak demistin. 100000 de felecek hafta kesin bilgimi

Aslında insan cidden inanamıyor gümüş gibi bir değerin bu fiyatına.İzlediğim videolarda solar panellerde ,elektrikli arabalarda artan gümüş kullanımı ,çinin hep artan endüstriyel amaçlı gümüş talebi düşünülürse normalde de talebi olan bir emtia nasıl oluyor da jp morganın finansal ayakoyunları ile bu kadar baskılanabiliyor inanılmaz.Amlerikan borsalarında bir sürü çöp şirket inanılmaz fiyatlara ulaşıyor ve yüzyılların değişmez değerlerinden gümüş 10 yıl önceki değerinin hem de dolar bazında üçte biri yakın fiyatdan alınıp satılıyor.Burda tarihi bir üçkağıt var,bizler için de tarihi bir fırsat.

Evet o zaman 2 ay rafineriden gümüş temin edememişlerdi.Net aktif değeri 23.5 iken max 26 ,5 dan satıldı.Nerden mi biliyorum 26.5 dan alanlardan biri de bendim de ondan)))))))))))Evet bu haftaki 100 000 kesin de gelecek haftaki kesin değil.Bu haftakinin 20 binini ellerine geçmeden satmışlardı bile.Sanırım kalanı da cumaya kadar biter.Nasıl oluyorsa gelen lotlar hemen bitiyor,alan da satmıyor))))))))

Sn trade az bişi pahalı aldınız dün sanırım.Ben 23.5 iken 26.5 dan da aldım.Borsadan çıktıkça altı aydır hep aldım.Valla ben gümüşte hayati bir fırsat görüyorum üçe beşe kara zarara bu ara bakmam trade falan da yapmam.Bu gümüş patladığında ki borsalar çökünce bu yıl patlayacak ,bu rakamlar komik olacak ilerde farklı düşüneceğiz diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında insan cidden inanamıyor gümüş gibi bir değerin bu fiyatına.İzlediğim videolarda solar panellerde ,elektrikli arabalarda artan gümüş kullanımı ,çinin hep artan endüstriyel amaçlı gümüş talebi düşünülürse normalde de talebi olan bir emtia nasıl oluyor da jp morganın finansal ayakoyunları ile bu kadar baskılanabiliyor inanılmaz.Amlerikan borsalarında bir sürü çöp şirket inanılmaz fiyatlara ulaşıyor ve yüzyılların değişmez değerlerinden gümüş 10 yıl önceki değerinin hem de dolar bazında üçte biri yakın fiyatdan alınıp satılıyor.Burda tarihi bir üçkağıt var,bizler için de tarihi bir fırsat.

Sayın hkm. Sayenizde gümüşü bende araştırmaya başladım. Warren Buffet zamanında almış bunu, birazcık karla satmış. Gümüşün 50 doları gördü doğru, ama orda çok az durdu. Ortalama fiyatına bakmak daha doğru sonuç verir. Ama herşeye rağmen, altından daha ucuz kaldığı kesin, daha çok güvenlik marjı sunuyor.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Sayın hkm. Sayenizde gümüşü bende araştırmaya başladım. Warren Buffet zamanında almış bunu, birazcık karla satmış. Gümüşün 50 doları gördü doğru, ama orda çok az durdu. Ortalama fiyatına bakmak daha doğru sonuç verir. Ama herşeye rağmen, altından daha ucuz kaldığı kesin, daha çok güvenlik marjı sunuyor.
    Sn halukcan o 50 doları gördüğünden bu yana olan dolar enflasyonunu da koyun o 50 doların üstüne o zaman bu 17 dolarlık gümüş değerinde bir abrakadabra olduğunu anlarsınız.Gümüşü gözlerden saklıyorlar.Misal bloombergte gümüşten bahseden haber herhalde ayda bir falan ya oluyordur ya olmuyordur.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn halukcan o 50 doları gördüğünden bu yana olan dolar enflasyonunu da koyun o 50 doların üstüne o zaman bu 17 dolarlık gümüş değerinde bir abrakadabra olduğunu anlarsınız.Gümüşü gözlerden saklıyorlar.Misal bloombergte gümüşten bahseden haber herhalde ayda bir falan ya oluyordur ya olmuyordur.
    Kesinlikle haklısınız, şimdi almak lazım. Haberlerde bahsedilmeye başladığı anda satacan, olay budur.

Sayfa 16/137 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •