Sayfa 25/137 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 193 - 200 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Gümüşün 2010 ile 2011 arasında ki hareketi. 1 yıl içinden 15 dolardan 50 dolara gidişi..

https://www.kitco.com/charts/popup/ag3650nyb.html

2. Uzaya çıkmış ABD hisse ve dünyadaki negatif getirili tahvil balonu er-geç patlayacak. Bu patlama yaşandığında trilyonlarca dolar buhar olacak.

Güvenli liman altin-gumus olacak...

Gumus, altina gore yavaş hareket etti. Aşağıdaki haber gümüşün altına göre yavaş hareketinin sebebi olabilir. Toplama bittiyse hareket vakti de yakın olabilir...

https://katilimdunyasi.com/2019/09/1...umus-hareketi/

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Son 10 yıldır borsalar ve gayrimenkul dahil bütün varlık fiyatları aşırı şişti. Şişmeyen 2 şey var bariz göze çarpan, altın ve gümüş. Diğer varlık balonlarının havası kaçarken altın ve gümüşün balon olmasını bekliyorum önümüzdeki bir kaç yıl boyunca.

Ons altında 5000 dolar gümüşte ise 100 dolar beklentim var 2 veya 3 yıl içinde.

Yukarıdaki rakamları abartılı bulanlar olabilir ama konuya şöyle bakılmalı bence.

9 yıl önce 1920 dolar olan altın 12 yıl sonra 5000 dolar olmuş olacak.
    9 yıl önce 50 dolar olan gümüş 12 yıl sonra 100 dolar olmuş olacak.
    Sayın Maharaj borsa ve bazı varlıklardaki şişmelerin olduğu bir gerçek ve belki bundan sonra da bir süre daha devem edecek. Ancak altın ve gümüşteki bu beklentiler tamamen sizin şahsi görüş ve hissiyatınıza bağlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü finansal piyasalarda hele hele bugünlerde gelecek hakkında rakamsal bir öngörüde bulunmak gerçekten falcılığa yakın olur. Bazen okyanus ötesinden birinin bir tweete bazen bir korona virüs ve tabii bazen bir aşı bulunma haberi herşeyi değiştirebilir. Teknik analiz bir çok kez yol gösterici olsa da özellikle bazı emtialarda algoritmaların bu teknik analizleri yapan ve izleyenleri tuzağa düşürmek için kurulduğunu da unutmadan hareket etmek gerekir. Para zor kazanılıyor, zaten zor kazanılan bu parayı birilerinin oyunlarına gözü kapalı kurban etmemek lazım. Teknik ve temel analiz bilmek bu nedenle önemli ama teknik analize göre hareket ederken yukarıda yazdığım gibi birilerinin bu analizlere göre pozisyon almaya çalışan sizleri bizleri tuzağa düşürmek için kullandıklarını akıldan çıkarmadan ihtiyatlı ve disiplinli hareket etmek gerekiyor. Bol kazançlar dilerim.
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

4. Sevgili matrix-11, kısa vadeli düşünenler için geçerli cümleler kurmuşsunuz lakin orta ve uzun vadede altın ve gümüşte ben risk görmüyorum. Her sene en az %30 getirisi olan bir gram altın var karşımızda. Rüştünü ispatlamış, bundan sonra bu getiri tersine döner mi, dünyanın gidişatına bakarak hayır diyorum. Siz nasıl teknik analiz yapıyorsanız bizde temel açıdan altın ve gümüşün bu saatten sonra anlamlı bir düşüş beklemenin hayalcilik olduğunu söyleyebilirim.

Kayış kopmaya (sistem çökmeye) görsün, yukarıdaki verdiğimiz rakamlara yıllar içinde değil bir kaç ayda varılır.

5. Bu fonda aldığımız gümüş fiziki olarak saklanıyor anladığım kadarıyla peki fiziki olarak almak istediğimizde fiziki ödeme yapılıyor mu?
    Fiziki gümüş almayı düşünüyorum ama altın gibi çok dolaşımda olmadığından kuyumcularda fazla yok satan yerlerde de inanılmaz fark var alım satım arasında...

Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Sayın Maharaj borsa ve bazı varlıklardaki şişmelerin olduğu bir gerçek ve belki bundan sonra da bir süre daha devem edecek. Ancak altın ve gümüşteki bu beklentiler tamamen sizin şahsi görüş ve hissiyatınıza bağlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü finansal piyasalarda hele hele bugünlerde gelecek hakkında rakamsal bir öngörüde bulunmak gerçekten falcılığa yakın olur. Bazen okyanus ötesinden birinin bir tweete bazen bir korona virüs ve tabii bazen bir aşı bulunma haberi herşeyi değiştirebilir. Teknik analiz bir çok kez yol gösterici olsa da özellikle bazı emtialarda algoritmaların bu teknik analizleri yapan ve izleyenleri tuzağa düşürmek için kurulduğunu da unutmadan hareket etmek gerekir. Para zor kazanılıyor, zaten zor kazanılan bu parayı birilerinin oyunlarına gözü kapalı kurban etmemek lazım. Teknik ve temel analiz bilmek bu nedenle önemli ama teknik analize göre hareket ederken yukarıda yazdığım gibi birilerinin bu analizlere göre pozisyon almaya çalışan sizleri bizleri tuzağa düşürmek için kullandıklarını akıldan çıkarmadan ihtiyatlı ve disiplinli hareket etmek gerekiyor. Bol kazançlar dilerim.
    Sn matrix dediğiniz şeylerin hepsi her yatırım enstrumanı için geçerlidir.Altın ve gümüş için sn maharaj ın yazdığı rakamlar bence çok makul.Ben asıl beklentilerimi daha yüksekte tutuyorum.Dünyadaki tüm borsalara bakın şirketler ne kadar kar etmiş fiyat kazanç oranları tarihte neymiş bugün ne.Maaşların tarihi alım gücüne bakın,bugünlerde artıyor mu azalıyor mu.Emlakta borsada şu anda telafuz edilen rakamlar doğru mu.Altın ve gümüş tarihi değişim araçları.Tarihin her devrinde değerli olmuşlar.Miktarları sınırlı,üstelik özellikle gümüş ve paladyum olmak üzere sanayide kullanımları da sözkonusu.Bunlar sanal olarak vadeli işlem borsalarında baskılanarak on yıl evvelki değerlerinde tutuluyor.Bu mümkün mü.2010 da gümüşün onsu 18 dolar bugün de aynı değerde.2012 de 48 doları görmüş bugün üçte biri değerinde ,bu normaL mi.Ya asıl oyun bunlara vatandaş bulaşmasın,bunlar göz önünde olmasın şeklindeyse,ve bunlar global krizde uçacaksa,bunu da bence göz önünde bulundurun.Ben ful gümüşteyim ve içim çok ama çok rahat,bir krizle gümüşün uçacağını düşünüyordum da bu krizin başlangıcının korona virüs gibi bir felaketle olması canımı sıktı.Neticede sağlık olmazsa para ne işe yarar ki.

Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Bu fonda aldığımız gümüş fiziki olarak saklanıyor anladığım kadarıyla peki fiziki olarak almak istediğimizde fiziki ödeme yapılıyor mu?
    Fiziki gümüş almayı düşünüyorum ama altın gibi çok dolaşımda olmadığından kuyumcularda fazla yok satan yerlerde de inanılmaz fark var alım satım arasında...
    Hayır siz istediğiniz anda fiziki teslimat yok.Fon tasfiye olursa takasbanktaki gümüşlerin teslimatı sözkonusu olabilir.Bence bu da mantıklı değil,fon neden kendini tasfiye etsin ki.

8. Şant Manukyan da bizim gibi gümüş ne zaman çıkacak diye beklyenlerden.
    Oda gümüşte çok sert bir hareket bekliyor uzun süredir.

https://youtu.be/GvDe9mxDh8Q

Sayfa 25/137 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •