Sayfa 29/137 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 225 - 232 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Özellikle GMSTR'de alım yapmadan önce fonun http://www.gumustr.com/gumus-fonu-fon-bilgileri sitesinden Gösterge Net Aktif Değer bilgisi kontrol edilmeli. An itibarıyla bu değer 22,17 iken işlem sırasındaki satış değeri: 25,22.

Fon, muhtemelen salgın dolayısıyla piyasa yapıcılığı işlevini yerine getiremiyor. Bu durumu da kimileri değerlendiriyor. Normalde eğer geçerli bir nedeni varsa BIST'e başvurup mücbir sebep gösterip işlem sırasını kapattırması gerekir. Böyle bir durum yoksa da piyasa yapıcılığı sorumluluğunu yerine getirmeli.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

2. Azurit teşekkürler.Yararlı bilgi.

Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku
    Özellikle GMSTR'de alım yapmadan önce fonun http://www.gumustr.com/gumus-fonu-fon-bilgileri sitesinden Gösterge Net Aktif Değer bilgisi kontrol edilmeli. An itibarıyla bu değer 22,17 iken işlem sırasındaki satış değeri: 25,22.

Fon, muhtemelen salgın dolayısıyla piyasa yapıcılığı işlevini yerine getiremiyor. Bu durumu da kimileri değerlendiriyor. Normalde eğer geçerli bir nedeni varsa BIST'e başvurup mücbir sebep gösterip işlem sırasını kapattırması gerekir. Böyle bir durum yoksa da piyasa yapıcılığı sorumluluğunu yerine getirmeli.
    işlem sırasını kapattırmak yanlış olur, zira elinde olup satmak isteyen ne yapacak. spk dan uyarı almıştır. dövizin sıkıntılı olduğu şu dönemde, dışarıdan gümüş satın alınmasına izin verilmiyordur. neticede arz talep dengesi bozulmuş durumda. borsa da olmayan diğer fonlar gerçek değerinden işlem görürken, borsa da işler arz talebe göre yürür.

4. Ama sayfada fonun tanıtımını yaparken düşük spread diyor, bunun bir anlamı kalmıyor bu durumda.

5. Kusura bakmayın da, borsada bu kadar eski olup ve bu kadar acı tecrübeler yaşayıp da halen aynı hatalarda ısrarcı olmanızı anlamak çok güç. Tüpraş gibi bir hisseyi 125 TL den alıp 84 den satmak, bilmediğiniz bir fona hiç araştırmadan balıklama atlamak v.s. bu tecrübeye sahip birinin yapmaması gereken hatalar bence.

Alıntı Originally Posted by Allegro Yazıyı Oku
    Elbette.Borsaya ilk bulaştığımda tek seanslı günlerdi,aracı kurumlardan kağıt basılır ve sonuçlar dağıtılırdı.Sonra teleteks hayatımıza girdi.11 yıllık birikimim bir tahtanın kapanmasıyla sıfır oldu.Yani elbette...Ancak bugün bu fonu görerek atladım,eylülde 125'ten aldığım tüpraşları 84'ten satarak.Bir kısım gümüşüm de TFX'te var.Ve rakamları anlayamadığım için sormuştum.Baştan aşağı 28 sayfayı okuyunca anladım ki aktif değer ve benim aldığım rakam arasında bir 5 kg kazık yemişim.O nedenle bu fonun gediklilerine bir danışayım dedim,Finansbank tekrar gümüş talep eder ve gelirse bu rakam aşağı gelir.26'20'den aldığım anda 26'11 oldu zaten,böyle bir kademe atlamaya ilk kez şahit oluyorum.Aksaray lunaparktaki kağıt oyunu gibi.Bana yarın eğer bu fiyatlara yakın bir yer bulursam satmayı önerir misiniz,çünkü %15 yukarıdan almışım aktif değerden.Zaten borsada yaptığım hisse senedi işlemlerinden 3 yılda param1/3 'e indi,biir de buradan tokat yemeyeyim.

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın da, borsada bu kadar eski olup ve bu kadar acı tecrübeler yaşayıp da halen aynı hatalarda ısrarcı olmanızı anlamak çok güç. Tüpraş gibi bir hisseyi 125 TL den alıp 84 den satmak, bilmediğiniz bir fona hiç araştırmadan balıklama atlamak v.s. bu tecrübeye sahip birinin yapmaması gereken hatalar bence.
    Kesinlikle haklısın.Hem de çok haklısın.

7. iyi geceler tfx hesabı yerine buradan alıp satmak hem daha güvenli hem daha az riskli oluyor aslinda, birde bu jp morgan hakkında düşünceleriniz neler? bu fiyatlardan girmek mantıklımı birazdaha düşmesini bekleyelim mi

Bu fonda alınan şey fiziki gümüş.Şimdi bir kuyumcuya gidin 1 kilo gümüş almayı deneyin,size normal fiyatın ne kadar üstünde fiyat verecekler görürsünüz.Gerçi şimdi kuyumcularda rafineriler de kapalı ya neyse))))))))Tanıdığınız kuyumcu varsa açın telefon sorun.Bu fonun yatırımcısı da fiziki gümüş isteyenler,o nedenle teb de kuveyttürkte falan gümüş hesabı açıp sanal gümüş yerine bu fonun fiziki takasta olan gümüşlerini tercih ediyorlar,bu nedenle bu fark oluşuyor.Bu karamsarlığın ve belirsizliğin olduğu dünyada bu da doğal geliyor bana.Şu anda fiziki gümüşe en yakın yatırım aracı GMSTR.

Sayfa 29/137 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •