Sayfa 33/136 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 1088 madde; 257 - 264 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Valla tam sebebini ben de bilmiyorum. Ancak altın fonundaki gibi istikrarlı bir fiyat hareketlemesi yok. Fon yönetimi bu fonu yönetme konusunda biraz zayıf kalmış görünüyor. Gümüşün fiyat hareketlerine ayak uydurma konusunda eksiklikler var. Bence tamamen finansbank fon yönetiminin zayıf kalmasından kaynaklanıyor.
    yani gümüş düşerse ve fon fiziki olarak yerine koyabilecek gümüş bulursa. carat yüzde 10 15 inebilir aşağıya o zaman.

2. Ancak pek çok hisse senedinde spekülatörlerin küçük yatırımcıyı yutmak için yaptıkları oyunları görünce
    bu fondaki aksaklık ve eksiklikleri çok fazla da umursamamak lazım. Hiç olmazsa küçük yatırımcının battığı
    hisse senetlerinden çok farklı ve güvenli diye düşünüyorum.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3.  Alıntı Originally Posted by avniii Yazıyı Oku
    yani gümüş düşerse ve fon fiziki olarak yerine koyabilecek gümüş bulursa. carat yüzde 10 15 inebilir aşağıya o zaman.
    gümüşün düşme ihtimali elbette var, ancak şu anda dip fiyatlarda geziyor diyebiliriz. Bazı önemli ekonomistlerin gümüşün onsunun 40 dolarlara çıkacağı yönünde tahminleri var. Zira 1012 yılında 40 doların üstünde işlem görmüş ve o günden bugüne şu anki fiyatlara kadar düşmüş ve bir daha 40 dolar seviyelerini görmemiş.

Ben bu tahminlere dayanarak portföyümde bir miktar bulunduruyorum. Tabiki bunlar sonuçta tahmin ve beklenti. Kimse de bu tahminlerin doğru olmasını beklememeli. Herkes kendisi karar vermeli.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alıntı Originally Posted by avniii Yazıyı Oku
    merhaba. fon lot başına 6,5 gram gümüş alınıyor yalnız gümüşün gram fiyatıyla oranladığımızda bu fon fiyatı daha yükse çıkıyor. bunun sebebi fiziki gümüş bulunmamasından mı kaynaklıyor? ne zaman başa baş gelir? gldtr de durum naıl acaba?
    Nedeni fonun elinde lot kalmaması.Fon satmayınca iş bizlere kalıyor.Bizler de ucuza vermiyoruz gümüş altına benzemez piyasada gerçek gümüş bulmak çok zordur.Fonu son aradığımda eskiden 12 kuruş farkla piayasadan gümüş bulabiliyorduk şimdi fiziki gümüşü ancak yüzde 3 üstüne buluyoruz dediler.Dikkat ediyorum bir ara yüzde 15 e çıkan marj yüzde 3 yüzde 4 arasında dolanıyor.Normali de bu.Burdan aldığınız takasbankta saklanan fiziki gümüş,bankalardaki sanal gümüş hesapları gibi değil.O yüzden bu fon bankadaki gram gümüş fiyatından daha pahalı bundan sonra da hep öyle olacak.GLDTR de fonun elinde altın var,piyasadan bulduğu altını da daha ucuza satıyor,o yüzden banka fiyatına yakın satılabiliyor.

5. Gümüş fonunda net aktif değerle bist fiyatı arasında 1,5 TL fark oluştu bugün
    Bu fark ne zaman sıfıra yaklaşır

Birde limit fiyat belirleyip mesela 100 bin TL lik al denilse belirlenen fiyat gelirse o miktar tamamen o fiyattan alınabilirmi

6. Gümüş gramı 3.85 iken gmstr 26.26 dan almıştım şimdi gümüş gr 3.96 gmstr 26.06 dan işlem görüyor dolar da arttı az da olsa bu nasıl iş

7.  Alıntı Originally Posted by ykboga Yazıyı Oku
    Gümüş gramı 3.85 iken gmstr 26.26 dan almıştım şimdi gümüş gr 3.96 gmstr 26.06 dan işlem görüyor dolar da arttı az da olsa bu nasıl iş
    O fonu alırkende satarkende kırk kere düşünüp net net aktif değerle piyasa değeri arasındaki farkı dikkatlice incelemek lazım.
    Yoksa alakasız hareketleriyle sıkıntıya sokabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O fonu alırkende satarkende kırk kere düşünüp net net aktif değerle piyasa değeri arasındaki farkı dikkatlice incelemek lazım.
    Yoksa alakasız hareketleriyle sıkıntıya sokabilir.
    Bu söyleminiz Altın fonu gldtr içinde geçerli mi hocam.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 33/136 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •