Sayfa 45/137 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon
Arama sonucu : 1090 madde; 353 - 360 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Bu arada size Baba tavsiye...

Gmstrf ye bulaşmayın....

Fon gümüş alabiliyor artik....

Dün 300 bugün 200 bin almışlar....

Alınca robot işliyor ve basıyorlar ama millet yine alıyor...

5 günde 1 milyon finans sattı millet aldı....

Denge fiyatına kadar bekleyin....

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Bist'te bir hisse var. adı TKURU. Bu hisse 6 ay önce 7 liralarda iken şu anda 227 lira.

Ve şirket zarar ziyan içinde. Bilançosu berbat. Ama sürekli tavan gidiyor ne hikmetse

Bu Fona arada gelip birilerinin şişirilmiş demesi kadar komik bir şey olamaz.

Eeeee bu fon gümüşün gramının 6,5 ile çarpımına denk gelmesi lazım. Ama denk

gelmiyor işte fona talep fazla. Fon yönetimi yeterli gümüş yetiştiremiyor.
    Hey allahım TKURU ile GMSTR kıyası yapılır mı,mantıklı mı.Biri hisse ,beklentisi olur, satışı olur karı olur ,onlarca faktör ve beklentisi olan bir mecra.GMSTR direk gümüş fiyatına bağlı fiyatlanan bir fon.Arada fon gümüş bulamadığından millet satmıyor fiyat yukarı gidiyor.Bunları yazdık daha önce.Gümüş 18 dolardan 30 dolara çıkınca millet fona saldırdı marj açıldı.Gümüş düzeltmeye girdi fonda gümüş buldu satıyor marj kapanmaya başlandı yüzde 4 marja kadar inme ihtimali çok büyük.Net aktif değeri 41 borsada 48 den satılıyor teb in veya kuveyttürkün en kazık marj farkıyla ve yüzde 1 devlet katkısı ile alınsa bile bu yüzde 20 lik marjdan ucuza alınır.Dediğimiz bunlar bunlara ekleyecek şeyiniz varsa yazın öğrenelim.Ben 2 yıldır gün gün kağıdı takip ederim gümüş artacak diye öngören ilk forumdaşlardan biriyim.Ben ne yazıyorsunuz anlıyamadım cidden.Halen de gümüş almaya devam ediyorum,gümüş artacak ama burdan alınmaz burda şu anda pahalı satılıyor,tebden almak daha mantıklı.

3. Teb'li ve gümüşlü hayatında başarılar ve bol kazançlar hkm. Gözü olanın gözü çıksın. Valla ben fonu buralardan alıyorum ve almaya devam edeceğim. Bugün 47,500 den biraz daha ilave ettim. Daha düşerse biraz daha ilave ederim. Gram Gümüşün 9 lu 10 lu fiyatlarında tekrar diyalog kurarız. O zaman bu fon kaç olmuş değerlendiririz.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Hisseden niye örnek verdim anlayamamışsın. Hisselerinde bir piyasa defter değeri var. Hisselerinin yükselmelerini destekleyen özsermayeleri, ödenmiş sermayeleri var, kâr ve zarar bilançoları var, işlem hacimleri var, borsada oluşmuş bir arz ve talep durumları var. Bu saydığım kriterlerin dışında o kadar çok hisse var ki, kat be kat pahalanmış.

Bu fonun da şu anki gümüş sıkıntısından dolayı halihazırda tıpkı bir hisse senedi gibi arz/talep piyasasına göre hareket ettiğini bir türlü kabul etmiyorsunuz. Kabul etmeseniz de bu fon talep olduğu sürece yükselmeye devam eder. Bu fonu fiziki gümüşle bire bir desteklemeleri mümkün değil. Ayrıca denge fiyatına gelirse de maliyeti yüksek olanlar için çok iyi bir maliyet düşürme fırsatı doğar. Bundan da korkmamak lazım.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn subsystenm gümüşe yatırım yapmayı düşünürken araştırdım.Gümüş yatırımında 3 yol var ilki fiziki gümüş,malum saklama sıkıntısı güvenlik falan problemleri var,bir de fiziki gümüş almak pahalı.İkinci yol teb de gram hesabı.Bu bildiğiniz tl ile alınıp satılan bir şey,fiziki teslimat yapmıyorlar,bir gün geldiğinde 3000 gr gümüş aldım verin 3 kilo gümüşümü diyemiyorsunuz.Tl ye döndürüp paranızı alabilirsiniz.GMSTR yi seçme nedenim( fon yönetimine ve takasbanka teyit de ettiğim şekilde) istanbul altın borsasında gümüşün hazırlanıp sizin adınıza takasbankta saklanması.Yani istanbul gümüş borsasında misal 100 kilo gümüş hazırlanıyor takasbanka yollanıyor 6.55 gr gümüş 1 lota tekabül edecek şekilde borsada tanımlanıp yatırımcılara satılıyor.Burda 2 avantaj var,biri bir nevi fiziki gümüşe yatırım yapılıyor ikincisi siz banka batsada aracı kurum batsada gmstr ye yatırım yaptığınız anda takasbank güvencesindesiniz.Bir kaos durumunda paranızın aracı kurumdan ve bankadan bağımsız olarak takasbank güvencesinde olması iyi bir şey gibime geldi.
    Sn karayel 23 aralıkta 2019 da sizde GMSTR varmıydı.Bakın aralık 2019 da ne yazmışım.

Aynen öyle bu yüzden benim global krize karşı hazırlığım bu fona dadanmak şeklinde oldu.6 aydır borsadan çıkıp çıkıp fon alıyorum.Marta kadar tamamen borsadan çıkmış olacağım.Tamam TEB den almaya göre yılda yüzde 1 fon gideri vermiş oluyoruz ama neticede ortada fiziki gümüş var takasbankta ,TEB sağlam banka ama neticede ortada gümüş falan yok sadece rakamlar var.Fonun yıllık kesintisi içinse kasa kiraladım sayacağız artık.
    Teb den gümüş alınmasına marj işi olmasa fon pahalı olmasa ne gözle bakmışım onu da 27 aralık 2019 da yazmışım

TEB den kastım tebdeki gram gümüş hesabı ordan gmstr alış satışı değil.Elbette banka alım satım marjı var orda da tam bilmiyorum oranını.Bu yaptığınızı elbette yukarı trendi olan her enstrumanda yapabilirsiniz yani trend yukarı gidiyorsa sabah ne alsanız olasılık olarak akşam yukardan satarsınız.Benim aklıma takılan gmstr de dediğiniz hacimler yok ki.Siz küçük yatırımcıya karşı değil de fonun robotuna karşı oynuyorsunuz, orda da hacim sıkıntısı olur.TEB in gümüş hesabından direk gümüş al satı hacim kısıtlaması olmadan yapabilirsiniz.GMSTR de dediğinizi cidden çözemedim,ben 6 aydır habire gmstr alıyorum alım satımda çok sıkıntılı günler gördüm yani satıcı ortadan kayboluyor fon da elinde lot olmadığı zaman satmıyor marj yazın bir ara yüzde on artmıştı.Net aktif değer 23.5 iken 26 dan alış oluyordu.Hoş ben de almıştım ya neyse,ben biriktirme amacında olduğumdan fiyat önemli değil henüz tek lot satmadım.
    Bakın marj yüzde on yukardayken bile bile bunu yazmışım.Demek ki benim bile fikrimi değiştirecek kadar marj açılmış.Bilmediğim bir şeyler yazmadınız.Ben de gümüşe inanıyorum,hala da gümüşteyim bana kızmadan önce ne diyorum onu tekrar düşünün değerlendirin.

O arz talep olayı nedeniyele geçen yıl eylülde de marj buna benzer açıldı,sonra fon gümüş buldu marj kapandı bu arada ben baya zarar yazmıştım,şimdi de yazdığım şey bu olay.

Sayfa 45/137 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •