Sayfa 54/137 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 1090 madde; 425 - 432 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Fon dengelendi. Iyi mal satti. O kadar mali ky almasi zor. Alanlar fonun malinin bitmesini bekliir gibi. Net aktif degere gire 1,5 -2 lira farkla satisa geciyir fon. Mali bitince nolcak bakalim. Birde arkadaslar 60 liraya ciktiginda finans takasinda kac lot vardi bilen varmi. Belli bir miktar satmadan bekletiyor olabilir

2. Takas bank guvencesinde fizikk gumus aliyirsun ustelik saklama calinma derdi olmadan. Bu yuzden net aktif degere gore yuzde 3-4 fark normal. Zaten fonda tam degerinden degilde buraz ustunden aliirdur bence. Su ammnku fuyat gumus fiyata gore normal.

3. Cuma gunu finas 24.1 a 50000 lot alis yazdi. Fon buralardan alima gecmiste olabilir. Net aktifle aradaki fark yuzde 4 e indi. Piyasadan da alsa bu paraya anca aliyordur galiba. Iyice konsalide oldu.

4. Bir çok yatırımcının buradaki bir kaç kişinin anlattıklarını bilmesine imkan yok. Güvenli liman diye almışlardır ve büyük ihtimalle zarar içinde yüzüyorlar. Katarlıların kazıgını yemiş durumdalar. Fon yöneticileri bu işten ceza alır gibi geliyor

Alıntı Originally Posted by bulut_n Yazıyı Oku
    Bir çok yatırımcının buradaki bir kaç kişinin anlattıklarını bilmesine imkan yok. Güvenli liman diye almışlardır ve büyük ihtimalle zarar içinde yüzüyorlar. Katarlıların kazıgını yemiş durumdalar. Fon yöneticileri bu işten ceza alır gibi geliyor
    Sn bulut o zaman yazdıklarımızı anlamamışsınız demektir.Adamlar neden ceza alsın,kasıtlı hareketleri yok ki.Net aktif değeri 48 lira olan malı 60 dan alan arkadaş net aktif değeri ne demek bilmiyor demektir.Çeyrek altın misal 500 lira borsaya kote ettik diyelim çeyrek altını, burda 600 liradan satışta olsa alırmısınız.O günlerde o kadar çıkmasına neden izin verdi fon diyorsanız pandemi günleriydi adamların elinde gümüş yoktu temin edemediler bu kadar basit.Gümüşü buldukları anda daha fazla değerlenir şu bu diye düşünmeden adamlar burdan sattılar,fiyata da bakmadılar.Neden ,çünkü spek değiller,tek yaptıkları dengeyi sağlamaya çalışmak.Fon yüzde 3 kadar yukardan gümüş buluyor net aktif değerinin yüzde 3 veya yüzde 4 yukarı olması normal.Dafa fazlası veya altı mantıksız.Gene de borsadır herkes kendi aklınca davranacak elbet.Kafanızın karışmasının nedeni kuyumcularda gümüş alım satımı pek yok o yüzden gümüş fiyatı kafa karıştırıyor.

6. 500 500 finans verdi ama....fon verdi o mali....finansdan işlem yapan ky almamız mi....misal ben Sanko değil finans yatırımdan işlem yapsam....
     Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    Cuma gunu finas 24.1 a 50000 lot alis yazdi. Fon buralardan alima gecmiste olabilir. Net aktifle aradaki fark yuzde 4 e indi. Piyasadan da alsa bu paraya anca aliyordur galiba. Iyice konsalide oldu.
    M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tortumlu ikimizde bu tahtalari iyi biliyoruz. 50000 lotu yani 2 milyonluk mali kuyuk yazamaz. 500 verdi ewet ama kactan verdi bir gun once de 43980 20000 lot alis yazdi finans
    gormussundur. Sonra 500 500 satti 43980 e
    Sen yazdin piyadan fiziki gumusu 44 den aliyordur diye 43 den neden almasin. Asil onemlisi yuklu satislari da bitti. Zateb yuzde 4 uste islem gormesi normal. Birde su var bu tahtada 5 dakikada kazandigin parayisdtrf tahtasinda aksama kadar kazanamazsin. Bu tahtada isi bilene ekmek cok. Net aktif drverini 10 lira istinde islem gorurken bulasamiyordum. Ama simdi yuzde 4 islem goruyirun rahatligiyla hreket ediyorum

8. Fon ederinin 2 lira ustune cikinca takibi birakmistim sonra anlamsiz sekilde 10 lira ustune cikinca listemden bile cikardim. Izleme digimden 60 ustunden kimse almiyordur belki uc bes lot islem geciyirdur diye dusunuyordum. Cunku net aktif degeri anlik yayinlaniyordu sitede. Ama Baska yerde okudum. Bayagi zarar eden var galiba. Fon denge fiyata yaklasmista olsa ben bu fonu kimseye onermem cunku Fon 50-60 lira oldugunda fondakiler mudahale etmelydi. Erken Uyarmaliydular. Bence yanlis yaptilar. Umarim gumus artisa gecerde zaradaki arkadaslar tez zamanda kara gecer.
    Ziraatin altin fonu var baba gibi sahip cikiyor tahtaya. Ederinden islem goruyor en azindan. Bu emtia fonu, hisseler ileride buyume bekelntisiyle pddd 1 uzerinde islem gorebilir. Ama emtianin ederi bellidir. Onu ederi vergi alim satim farki nedeniyle az bir farkla islem gormeli ama 60 lira neydi. Elimdeki az biseyi makul yerden satip cikicam. Bidaha da gercek dengeye alim satim ulasana kadar bulasmam.umarim ziraat bankasi gumus eft side cikarir.

Sayfa 54/137 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •