Sayfa 68/137 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon
Arama sonucu : 1090 madde; 537 - 544 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Beş.yuz.yedi. böyle diyor....

Rekor soru gelen #gümüş olayı:

70'lerde Hunt bros 100 milyon ons
    90'larda Buffett 130 milyon ons
    gümüş almıştı.

Bugün JP Morgan'ın fiziki kasası: 193 milyon ons.

Bunu hem kiralayıp (lease out) hem Comex'te shortlayarak para yapıyor, hem G-SIB sermaye yeterliliğine saydırıyor.

Dışarıdan; net şort mu? beyan edilen fiziki metal var mı? bilmek mümkün değil. Lakin şu "futures hacmi fizikinin 200 katı, yakında uzaya çıkacak!" retoriği biraz desteksiz atış gibi. JPM manipülasyonun kitabını yazan kurum; Reddit'in hop diye batıracağı bir mini fon değil https://t.co/RK536NhAeh

ArGentum ~ GÜMÜŞ ~ $17,4/oz

Tarihte işlenen rezerv: $1 trilyon
    Külçe olarak bulunan: $20 milyar
    1 yıllık üretim: $14 milyar
    Comex açık poz.: $2.5 milyar

Emtia krupiyesi JPM;
    Bilanço büyüklüğü: $2,7 trilyon
    Sermayesi: $261 milyar

Nolur şu gümüşü ciddi ciddi takip etmen artık https://t.co/52BYBx1Jdm

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Alışkanlığım değil ama sırf altın/gümüş oranını bir daha duymamak ümidiyle dekoder:

Gümüşün (doğal) tekniği olmaz. Altına oranı anlamsız. Mal sahibi JPM'in tırnağı etmeyecek 2 çakalın bile vaktinde manipüle ettiği UFAK bir piyasa. Denizin derinliğini ölçmeden balina zıpkını...

3. Zekat düşme oranına göre 80,18gr Altının 561gr gümüşe denk olması lazım

yani ya altın çok yüksek ya da gümüş çok düşük kalmış görünüyor.

80,18gr Altın=30800TL

561gr TV gümüş=2120TL

her ikisine de %2,5 zekat düşüyor, böyle bir bakış açısı da var

4. 8 büyük şort şu ana kadar “şanslı” oldu ve içinde bulundukları kötü durum geniş çapta tanınmadı.*Eminim az sayıda sofistike yatırımcı, 8 büyük şortun kötü durumunun farkındadır.*Ancak basit gerçek şu ki, herhangi bir ana akım medya kaynağı tarafından COMEX altın ve gümüş vadeli işlemlerinde yoğunlaşmış kısa pozisyondan hiç bahsedilmemiştir.*İnternette bile, yoğunlaştırılmış kısa pozisyondan neredeyse hiç bahsedilmiyor.*Gümüşün etraftaki en ucuz varlık olduğuna dair artan bir fikir yükseliyor gibi görünüyor (öyle) ve hatta bazılarının gümüşün neden bu kadar ucuz olduğunu sorduğunu duymaya başlıyorum.*Sizin için kolaylaştırayım - gümüşün bu kadar ucuz olmasının tek nedeni, en son COT raporu itibariyle 312 milyon onstan fazla açığa sahip 4 büyük tüccarın yoğun kısa pozisyonudur.*Sonraki en büyük 4 tüccarla birleştirildiğinde,*konsantre kısa pozisyon yaklaşık 404 milyon onsa yükseliyor.*Bağlantı daha doğrudan olamazdı.*Gümüş en ucuzdur çünkü kısa pozisyonu en büyüğüdür.

Geçen bir buçuk yılda, 8 büyük şortun en büyük hasarı altından geldi, ancak son zamanlarda gümüş kayıp karışımına eklenmeye başladı.*Mevcut fiyatlarla gümüş, toplam zararlarının 3 milyar dolarını oluşturuyor.*Gümüşte her 8 $ 'lık artış, bu kaybın 3 milyar $ daha artmasına neden olacaktır.*Genellikle bandajlı 50 $ 'lık gümüşe geçiş, 8 büyük şorta yalnızca gümüşten 10 milyar dolarlık bir kayıp getirecektir.*8 büyük şort, yıkıcı kayıplardan kaçınmak için gümüş kısa pozisyonlarını örtmek ve geri almak için hareket ederse ne olur?*Bu tür bir kısa kaplama girişimi, tarihteki en sert fiyat hareketine neden olacaktır.*Bu, büyük şortların neden acele etmediğinin açıklaması.*Sonunda içinde bulundukları bağın boyutunu kavradıklarına inanıyorum.

Büyük gümüş şortların tek alternatifi denemek ve satın almak ve mümkün olduğunca çok sayıda kısa pozisyonu geri alma umuduyla keskin elden çıkarmalar düzenleyerek kaçınılmaz olanı ertelemektir, bu onların yapamadığı bir şeydir.*Büyük şortların içinde bulunduğu kötü durumu karmaşıklaştıran şey, satın alma rekabeti olmasıdır.*Giderek daha fazla yatırımcı ve finansal varlık gümüşe geçtikçe, zararları da artıyor.*Eğer aşılırlarsa ve şortlarını herhangi bir fiyata geri almak zorunda kalırlarsa, Tesla'nın steroidler üzerindeki hisseleri gibi olacaktır.*Bu büyük şortun son duruşu.*Bugünün büyük gümüş şortları ile geçmişin General Custer arasındaki tek fark, tarihsel kayıtların Custer'ın son ana kadar kapana kısıldığını fark etmediğini göstermesidir.*Tahminim, büyük gümüş şortların artık mahkum olduklarını biliyor ve sadece kaçınılmaz olanı geciktiriyorlar.

Yazar hakkında

[https://silverseek]

Ted Butler

Butler Araştırması

Web sitesi:*www.butlerresearch

5. Amerika fiziki teslimat 4 haftaya cıkmış gümüşde cihat e video atmiş kuşluda apmex gibi ünlü siteler pazar piyasalar acılıncaya kadar gümüş kg satmayacagız aşırı talep var yazmişlar atmişlar allahtan hayirlisi

6. Günaydınlar. Çin'in bankalararası gecelik faiz oranı Mart 2015'ten bu yana en yüksek seviye olan %3.3278'e yükselmiş Cuma günü.Resmi verilere göre,bazı gecelik fon işlemlerinin maliyeti %10.

Çin MB (PBOC) faiz koridoru için tavan %3,05.

Çin,gerçeği saklamaya devam mı ediyor?

7. Dowdaki satış ve Çin'deki faiz yükselişi shortculari sevindirir....emtiayi dizginler p.tesi kapissinlar kim galip çıkarsa oraya yatarız....27.69 üzeri gümüş gözü kapalı alınır...

buradaki ustalara sormak istiyorum.
    gümüş ve altın için ne olursa çıkar yukarı.
    ne olursa aşağı düşer.
    olumlu olması için alınması için diyelim.
    nerelerden alınırsa uygundur.
    gümüş ve altında ne olması lazım dünyadada ve bizde.
    20 bin tl lik alım yapmak istiyorum.
    bu yatırım fonu bankalardan ve piyasaya göre bu fonu almak daha düşük fiyatlarda alınabilirmi.
    buradanmı almak lazım.yatırım fonu altını gümüşü.avantajı buradan mı alınca satınca olur.
    alınca satmasıda istenildiğinde oluyormu.
    borsa hisseleri gibi talep yok taban gidermi.
    yoksa onsuna göre piyasada burada sayılırmı.
    zarar etme durumu hisselere göre dahamı azdır.yada çoktur.
    bu fonlardaki kumarbaz hisseleri gibimi döneerler.

yoksa kuveyt bankasının gümşü altın hesabındanmı hesap açıp almak daha avantajlı olur.
    bunların hangisinden alınnınca komisyon saklama vergi avantajı olur.
    birde bunu alınca borsadaki hisseler gibi aynı gün aynı zamanda istenildiğinde saatmak mümkünmü.
    avantajı dezavantajı bu fonun nedir.ne değildir.
    buradaki yazanlara göre yüzde 10 vergi ve saklama ücretinden bahsediliyor.
    birde normal ons fiyatından bu bankanın gümüş altın fonu ons fiyatından yüzde 10-15 yüksek rakamlardan alınıyor demiş arkadaşın birisi yazısında.
    bu bana bu fonun tefeci fiyatı gibi yüzde 15 yukarıdan nasıl piyasadaki ons rakamından daha pahalı sattığını kimse denetlemiyormu.
    bu alış satış arasında yüzde 15 makas olmaması lazım bence.
    bu fonlar bu şekilde buradaki vatandaşı kazıklamıyormu.bu şekilde yüzde 15 yukarıdan satarak.
    ben demiyorum.burada yazan arkadaşların yazdıklarından böyle anladım.
    yada yanlışta anlamış olabilirim.
    şayet böyle ise bu fonu elinde bulunduran bankanın ilgili mercilere şikayet edilmesi lazım.
    yoksa altın uçtu gümüş uçtu diye piyasadaki ons fiyatlarının üstünde satmaya devam edeceklermidi diyelim.
    alıcısı olmazsa ne olur.yada almıyorum derse birileri borsadaki zararın üstünde zarar edilir gibide.
    tam anlayamadım.
    çok bilgili yazılanları okudum.bir aydınlatıcı genel bir yazı yazarlarsa arkadaşlar benim gibi az kıt bilgisi olan birini aydınlatmış olacaktır....
    1 sene sonra yüzde 30 çıkarmı bu fon gümüş altın fonu.yüzde 30 bence iyidir 1 yılda.
    buna göre belki 20 bin tl lik gümüş altın fonu almak kısmet olur.....ytd

Sayfa 68/137 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •