Sayfa 82/137 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 649 - 656 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Fırst majestıc ceo su keıth neumayer sizin grafikteki 12 dolara düşme olayında biz hiç bir zaman 18 dolar altı gümüş satmadık dedi.Geçen yıldan bu yana dünyanın parası basıldı,enflasyon da amerikada yok falan diyorlar ama külliyen yalan onlarda da en az yüzde 8 enflasyon var.Bunları da gözönünde bulundurun bence.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Xau/XAG 116 larda iken Kaldiracli Altin Short Gumus long yapmistim
    dedigim gibi cok farkli sekilde gumusden kazanc elde edilebilir

Xau/Xag bu haftada 70 in altinda kalirsa elinde gumus olanlar icin pozitif . yani 70 alti /ustu

gumus daha agresif hareket eder . 15 12 hareketinde pasif fonlarin minnak satislari ile %5-8 yaptigi gunleride gorduk Gumus toplayan JP neden o zaman Gumus e destek atip alim yapmadida 18 28 hareketinde o kadar gumus alimi yapti [ exel resimlerini atmistim onceki mesajlarda]
    O fiyatdan satan yok bence.12 dolara kendileri milleti korkutmak için düşürdüler asıl amaç zaten 18 28 arasında toplamakdı,milleti 18 28 arası fiyatın iyi olduğuna o 12 dolar hareketi olmasa nasıl inandıracaklardı.Bakın siz hala korkuyorsunuz.Keith neumayer bizim maliyetimiz şu anda 14 dolar dedi geçenlerde.

Şimdi bizde çakallar dolarda aynı oynu oynuyor,misal 6.5 gösterseler 7.3 7.4 satan çok olur.Halbuki amaç zaten 7.3 7.4 dan toplamak.

Elbet rakamlara takılmayın,değişik seviyeler olabilir.

5. Korku degil . sadece riski minimize etmeye calisiyoruz diyelim
    $a gelince cuma kapanisi 7.20 lerin altinda olursa o yeniden konusuruz
    Merkezin bu durumu ve teknik olarak 7.2x seviyelerinden dolar satanlari ben anlamakta zorluk cekerim
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Korku degil . sadece riski minimize etmeye calisiyoruz diyelim
    $a gelince cuma kapanisi 7.20 lerin altinda olursa o yeniden konusuruz
    Merkezin bu durumu ve teknik olarak 7.2x seviyelerinden dolar satanlari ben anlamakta zorluk cekerim
    Önemli olan para kazanmak.Bu kadar yazıyoruz da altında gümüşte son 5 aydır içerdeyiz,o da ayrı konu,neyse yapacak bir şey yok ,hayırlısı artık.

Gümüş gene daha iyi de altın canımıza okudu.

8. Viop basliginda yazmistim
    Olayin asli su : Kazanmanin amaci gecim saglamak ise
    Surekli pozisyonda olma istedigi fazlaca olur. Kazanma zorunlulugun vardir .
    Ornek gecim icin hedeflenen rakam 10 bin ise ay sonu yaklastikca kisi bu rakamdan cok uzak ise alacagi riskler buyur Normal zamanda pozisyon acmak icin 5 sart kullaniyorsa zaman daraldikca bu sart sayisida duser artik yazi tura olayina gelir. .Hal boyle olunca zararli pozisyon oranida artisa gecer
    Ama amac yatirim ise: 5 sartinda saglandigi riskin minimize edildigi senede 1 firsat bence yeterli olur

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Önemli olan para kazanmak.Bu kadar yazıyoruz da altında gümüşte son 5 aydır içerdeyiz,o da ayrı konu,neyse yapacak bir şey yok ,hayırlısı artık.
    ....

Sayfa 82/137 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •