Sayfa 90/137 İlkİlk ... 40808889909192100 ... SonSon
Arama sonucu : 1090 madde; 713 - 720 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Usd 10 yıllık rekor petrol 60 üzeri....

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Tortumlu finansın satışları fon satışları değil,onlar bireysel,fonun elinde lot falan yok,ben aradım,elde lot tutmuyoruz gümüş temininde zorluk var temin ettiğimizde de aynı gün satıyoruz
    ,uzun zamandır böyle dediler.

3. Angry

-----------------------DİKKAT %10 STOPAJ HAKKINDA---------------

Merhaba,
    GMSTRF fonunda bildiğiniz gibi normalde %10 stopaj vardı ancak Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kaldırıldı.
    Fonun mail adresine yazdığımda şu cevabı aldım:
    Sayın Yatırımcımız,
    QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu paylarından 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında iktisap edilen paylarında uygulanacak stopaj oranı, ne zaman elden çıkartıldığından bağımsız olarak, %0dır. Belirtilen tarih aralığından önce alınmış payların satışında uygulanacak stopaj oranı %10 dur.
    Saygılarımızla

Ancak 23 Aralık'tan sonra fonu(hisseyi) almama rağmen, aracı kurumum CEPTETEB %10 stopaj kesti, sordum ancak kendilerinin stopaj indiriminden haberi yoktu ben de fona tekrar sordum ve bu cevabı verdiler :

Sayın Yatırımcı,
    Öncelikle fonlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
    Aracı kurumunuzla bağlantı kurmamız mümkün değildir ancak sorunuzla ilgili karar ve resmi gazete ilanı için linkleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0201223-21.pdf

Şimdi size de soruyorum; 23 Aralık'tan sonra hisseyi alıp satmanıza rağmen kardan %10 stopaj kesildi mi kesilmedi mi? Kararnameye rağmen kesildiyse faiziyle birlikte stopajı geri alma hakkınız mevcut olmalı !!!

4. hkm elde lot tutmuyorz dediler mi gercekten. eger oyleyse piyasadan gumus bulamazsa birkac gun neler olur merak ediyorum dogrusu

5. gukus kapanistan sonrada durmuyor. su anda gunun zirvesi 6280 lerdr

Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    hkm elde lot tutmuyorz dediler mi gercekten. eger oyleyse piyasadan gumus bulamazsa birkac gun neler olur merak ediyorum dogrusu
    Dediler cidden,istersen ara,uzun süredir geleni aynı gün satıyoruz dediler,şu anda finans diye görülen lotlar fonun değil,ordan işlem yapan yatırımcıların lotları.

Bugün bir ara 97 bin lot QNB satış yaptı.(Yeni gümüş almış olmalı.)
    Yaklaşık 1 lira düştü bu satışda. Gelen yeni lotlar eşit olarak hemen alınıp dağıldı.
    QNB ,sonra bir kısmını aldı.Yaklaşık 66 bin lot satışla günü kapatmış .

Sayfa 90/137 İlkİlk ... 40808889909192100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •