Sayfa 55/137 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 433 - 440 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. [IMG][/IMG]

Fondaki fiyat hareketleri daralan bolinger bant içinde. Dolar, gümüş ons ve gümüş gram'daki fiyat hareketlerine bağlı olarak, fondaki hareketlerin de ani reaksiyon göstereceği teknik olarak görünüyor.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Yazılarımı okumussun anlamışsın...

Adamlar fiziki gümüş olmadan satış yazamıyor...

Aylardır rafine fiziki gümüş vermeyince birileri manipulasyonla uçurdu fiyatı...

Suç onu ucuranda...

Fon alış koyar istediği gibi ama satış olması icin. Mal olmalı...

Şimdi tedarik ediyor...

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bak Haziran'dan bu yana rafineriler açık.Eğer sorumluluk sahibiysen ve şu,bu nedenle zamanında fonun değerini kontrol edemediysen bilmelisinki,yüksek fiyatlardan da maliyetlenen var,bir anda 300.000 lotu çakmazsın.Bu mudur başarı ?
    Piyasayı bu kadar ezmeden satabilirsin.Fonun değeri uçsun gitsin,makasa açılsın,sen bekle,bekle sonra birden elindeki malı boşalt,neymiş aktif değerden çok şaşmış,oraya getirecek,niye,malı ederinden fazlaya almasın vatandaş diye,kardeşim alan ne yapacak,onu yok ettiğini düşünmeyecek misin ?
    Bak çoğu insan farkında değil,yine aynı örneği vereceğim,fonun bir sayfası olduğunu ve orada aktif değer yazdığını herkes bilmiyor.Akbank petrol fonu almak istemiştim bir ara ,imleçin önünde net aktif değer yazıyor,seni almadan önce uyarıyor.
    Neyse,ne anlatsak boş.Bazılarınızın tuzu kuru ve anlamak istemiyor.Empati yetenekleri ölmüş.Bilgiçlik taslayarak egolarını okşuyorlar.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Evet o zaman 2 ay rafineriden gümüş temin edememişlerdi.Net aktif değeri 23.5 iken max 26 ,5 dan satıldı.Nerden mi biliyorum 26.5 dan alanlardan biri de bendim de ondan)))))))))))Evet bu haftaki 100 000 kesin de gelecek haftaki kesin değil.Bu haftakinin 20 binini ellerine geçmeden satmışlardı bile.Sanırım kalanı da cumaya kadar biter.Nasıl oluyorsa gelen lotlar hemen bitiyor,alan da satmıyor))))))))
    Geçen yıl eylülde fonun elinde mal yoktu.23.5 liralık malı 26.5 dan almıştım,sonra fon mal buldu net aktif değerine çekti ben o alımlarımdan külliyen zarar yazdım.Bu tecrübemi de millet aynı kazığı yemesin diye bu marj açılması durumunda gene bu topiğe yazdım.Fon bu şekilde davranıyor,kendileri için koydukları kural ve belirledikleri yol bu.Bunu da ben ve bazı arkadaşlar yazdık.Bunları yazmayalım mı ,net aktif değeri nedir bilmeyen arkadaşları uyarmayalım mı,bilemedim şimdi.

Fon yavaş yavaş satsa ,sen de fonla beraber pahalı malı çıkma fırsatı bulursun bu doğru,ama bu seferde fonun ve senin sattığın malı pahalı alan vatandaşa ayıp olmayacak mı.Gideceği yer net aktifin yüzde 3 yüzde 4 üstü bu kesinse bu arada bazı canlar yanacak,ya pahalı maliyetlenenlerin ya da onların malı sattıklarının,fon bu hesaplara girmiyor ,malı buldu mu net aktife kadar çakıyor, bence de doğru yapıyor.

5. Bence çok basit düşünülmeli ve fiyat hareketinin gerçek rakamalara çıkması sorgulanmalı ve fon yöneticileri bunun cevabını gerçekten vermeli.

Gümüş eder değerinin yükseleceğini görmek ayrı bunu fırsat görerek fiyatı reel ederden uzaktan hareket etmesine izin verilmesi gibi bir şey düşünülmesi bile hata iken yapılmasına göz yummak, içinde yer almak.

Yok bea böyle bir şey
    Ne yazarsam yazayım, kişisel fikirlerimdir ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

6. Son 15 günde fon 1.7 milyon mal satmış....

FED üyelerinden 1 kişi faiz artışını destekliyor
    3 kişide faiz artışını öngörüyor
    DXY mamayı aldı
    dxy 93,21
    $7,5087

Gümüş -1.5 şimdi bu 1.7 milyon ne yapacak....
    TEB dün 200 bin aldı satmaya kalksa gecenki gibi panik satisi olabilir

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Fon yönetimi tek şey yapıyor,piyasadan gümüş alıyor borsada satıyor,net aktif değeri altına düşerse veya hacim çok az olursa palavradan alımlar yapıyor.Fon spek değil ona neden olmak buna göz yummak falan böyle şeyler yok.Gümüş bir ara yoktu millet saldırdı lot yoktu pahalıdan millete satıldı asıl pahalıdan satanlar fon değil,onlar satışa başladığında zaten makas kapandı.Olay bu kadar basit.Ha bana kalırsa gümüşün yönü hep yukarı,gümüşte zarar olmaz,biraz zaman kaybı olur o kadar.

8. Nereye kadar düşecek bu

Sayfa 55/137 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •