Sayfa 59/137 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 465 - 472 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

4. Yakında buralarda tekrar şenlik başlar gibi duruyor gmstr 40tl diyede bir not duselim tarihe

borsalarda kâr realizasyonu başladı bakalım bitcoinde de bir geri cekilme normaldir (bazi ekonomistler 10bin dolara kadar geri cekilebolecegini soyluyorlar) --->Buradan çikan para emtialara yani gercek paraya donecek mi? Dolar endeks dipte. Dolar tl yukseldigi donemde dolar endeks dusuyordu. Dolar endeks yeşil yakinca dolar tl nasil etkilenecek bakalim... ?

Gumusun 4saatlik ons grafigi incelendiginde 50birimlik hareketli ortalama ile 200lük ortalama artik birbirne cok yakin. Gumus yön ariyor. Aşagimi yukarimi... 50 200ün uzerine atarsa ons gumuş için bulaniklik kalkar...

2008 mortgage krizi yasanirken bir ciddi dusus oldu gumuste...2020 pandemi krizinde de ilketapta bunu yasadik(sonra sert yukselis yasandi tabiiki). Cunku vadelilerde zararlarini kapatmalari icin emtialara satis gelmisti... Gumusun 2008kriiznden sonra 2009-2011 arasindaki 50dolara giden seruvenini inceledigimizde 2021-2023 arasinda en az zirvenin iki katı olacagini dusunmek cokta abes olmaz herhalde. O donemde basilan para ile şu andaki basilan parayi kıyaslamak yeterli olur...

Dolar endeksi 90.. dolar endeks haftalik grafik 200birimlik hareketli ortalamanin hemen ustunde şu an 2018dede ayni sekilde 200birimlik hareketli ortalamadan geri donmustu benzeri yasaniyor... 20ocakta Biden başa geciyor. Dolar endeksteki dusus bitmek uzere... Gonul isterki tl degerlensin ancak dedgm gibi DXY uzun zamandir dususte oldgu halde dolar 8,55gormustu. Dolar endeksin 100lu degerlere gelmesi dolartl yi 9 yaparmi yapmazmi şapkayi koyup ciddi ciddi dusunmek gerekir. Ha şu olur s400ler rafa kaldirilir faizi 300baz puan daha arttirirsin falan filan... o zaman dolar ateşi soner tabiiki. Ama Uretim ekonomisi rafa kalkar. Kredi bulamaz ureticiler. Faizin yuksek oldgu ulkelerde uretim imkansizlasir dişa bagimlillik artar. İki ucu kirli değnek...

Sonuc itibariyle hem ons gumus tarafi hemde dolar endeksin yukari gittigini gorecegimiz bir donem olabilir... Emtialarin para birimlerine karşı uzun bir sure yine güc kazanacaklarini dusunuyorum. Dolarda diger para birimlerinden yedigi dayagin cevabini 2021de verecektir (dxy hesabinin yuzde58 i avrupa, yani dayaktan kastim eur/usd nin kirmiziya donmesi)

5. Gümüş onstan daha iyi gidecektir...önceki yükselişi fonda mal olmayınca kaçırdık....bu sefer sabredecegiz....kısa sürede gldtrf yi geçecektir gmstrf....

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Almanya 16 Aralık'ta 1 ay kapanıyor.

Küçük ve orta boyutlu işletmelerin sabit giderlerinin 500 bin Euro'ya kadar %90'ını devlet karşılayacak

Kapanma için ayrılan 1 aylık destek bütçesi 11 milyar Euro https://t.co/EJIP3kTIWQ

7. Cuma A1 30 bin lotu son dk lar sattı....robotun dibinden işlem görünce aldım....gümüşü bu defa tutacam....40.20 den satmıştım 41.50 den aldik geri...bitcoin haftasonu 24 bini geçmiş %7 artmış....gümüş 26.05 kirarsa dolarda toparlar sa ekmek var...

8. • Ne yazık ki, yeni tür Coranavirüs kontrolden çıktı.

• Mutasyona uğrayan virüsü kontrol etmek için eskisine göre iki kat daha fazla önlem almak gerekiyor.

• Bu yeni coronavirüs, çok ciddi bir durum.

— İngiltere Sağlık Bakanı Matt | CBC

Sayfa 59/137 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •