Sayfa 24/136 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 1088 madde; 185 - 192 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 2020 yılının flaş yatırım aracı gümüş olacak.Borsada gümüş almak mümkün dedikleri zaman bu fonu buldum.Bence 2020 de en çok artacak kağıt bu.Bu entry yi ilk yazan forumdaş olmak bakalım 2020 sonunda bana ne gibi bir duygu yaşatacak.Fon hakkında sorusu olan varsa cevaplayabilirim,baya mesai harcadım da ))))))))))))
    Bu GMSTR için yazdığım ilk entry.23 aralıkta GMSTR 21.82 den fiyatlanmış.Şimdi 23.60 dan kapatmış.2 ayda
    yüzde 7.54 kazanç hiç de fena değil di mi))))))))))))Tabi borsada normal kağıtlarda 5 dakikada o kazanç var.Ama beş dakikada bunun iki katını kaybetmek de mümkün maalesef.Herneyse GMSTR den bu yıl çok umutluyum.Hayırlısı artık.

2. Bu yıl içinde 40 olur diye düşünüyorum. Yani %80 gibi bir getiri potansiyeli barındırıyor. Ons gümüş 30 dolar gibi olursa hesap tutar. Veya ons gümüş 25 dolar gibi olacak dolar tl 7 gibi olursa yine hesap tutar.

En kötü ons gümüş 25 dolardan dolar tl 6,5 dan kapatsa yılı %40 gibi bir pirim potansiyeli var diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Beklentimiz doğrultusunda hareket devam ediyor. Tobo bu hafta içinde sonuçlanabilir bu durumda hedefler bellidir gerekirse tekrar yazarız. Ama tekniği uygun hareket devam etmektedir. İzleyen izleyebilir, trade etmek isteyen trade edebilir uzun vadeciler ilgilenmeyebilir. Yorumlar tekniktir ne olacağını söylemek müneccimliktir. Bilgimiz ve gördüğümüz ölçüsünde gördüklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.
    Daha önceki yorumlarımızda yazmıştık. TOBO tamamlanmış gözüküyor. Ancak Pazartesi Salı teyidini almak daha sağlıklı olacaktır. Herşeye rağmen tekniğe göre haftalıklarda boyun çizgimiz geçilmiş gözüküyor. Buna göre yeni hedef 20.22 olarak gözüküyor. Benim görüşüm ise 21.15 seviyelerine kadar uzanabileceğimiz yönünde. Bundan sonra dikkatle izlemeye devam ediyoruz. Bakalım neler olacak.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

4. Son 10 yıldır borsalar ve gayrimenkul dahil bütün varlık fiyatları aşırı şişti. Şişmeyen 2 şey var bariz göze çarpan, altın ve gümüş. Diğer varlık balonlarının havası kaçarken altın ve gümüşün balon olmasını bekliyorum önümüzdeki bir kaç yıl boyunca.

Ons altında 5000 dolar gümüşte ise 100 dolar beklentim var 2 veya 3 yıl içinde.

Yukarıdaki rakamları abartılı bulanlar olabilir ama konuya şöyle bakılmalı bence.

9 yıl önce 1920 dolar olan altın 12 yıl sonra 5000 dolar olmuş olacak.
    9 yıl önce 50 dolar olan gümüş 12 yıl sonra 100 dolar olmuş olacak.

Sayfa 24/136 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •