Sayfa 32/136 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1087 madde; 249 - 256 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    Hmhkm 26 lira gordu diyen sendin sanirim. Ozaman net ajtif kacti. Yibe finadin elinde lit kalmamismiydi. Simdi elinde var catir catir satiyor adam. 100000 lot satacak demistin. 100000 de felecek hafta kesin bilgimi
    Bu sn trade in ocak ayında sorduğu soru

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn trade az bişi pahalı aldınız dün sanırım.Ben 23.5 iken 26.5 dan da aldım.Borsadan çıktıkça altı aydır hep aldım.Valla ben gümüşte hayati bir fırsat görüyorum üçe beşe kara zarara bu ara bakmam trade falan da yapmam.Bu gümüş patladığında ki borsalar çökünce bu yıl patlayacak ,bu rakamlar komik olacak ilerde farklı düşüneceğiz diye düşünüyorum.
    Bu da benim cevabım.Geçen yıl eylüldü sanırım gene fon uzun süre gümüş bulamamıştı.Ben baya pahalı almıştım.Şimdiki kafam olsa elbet o kadar marjla almazdım.O zaman da nerdeyse yüzde 15 pahalı satılmıştı.Şimdi dikkatimi çeken konu fonu aradığım zaman geçen hafta marjı yüzde 4 e kadar 300 bin lot satarak düşürdük dediler.Zaten bizde piyasa fiyatının yüzde 3 üstünde fiziki gümüş bulabiliyoruz dediler.Benim anladığım fonun istediği kalitede gümüşü piyasada pahalı satıyorlar.Yüksek marjla alan arkadaşlar maalesef bu olay var, geçen yıl da yaşandı.Ama gümüş böyle artmaya devam ederse zaten onların da hem zararları çıkacak hem de kara geçecekler.Bu fonun sevdiğim yönü fiziki gümüş olması,fiziki gümüşü benim hem bulmam,hem almam hem saklamam sıkıntı ,fon bunu bizim yerimize yapıyor.Ama işleyiş mekanizmasını anlamak lazım.Topik başından itibaren okunsaydı sanırım bu ayrıntı daha evvel fark edilebilirdi.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn dragon o zaman teb de kuveyttürkte gümüş yatırımı imkanı var ,neden bu fondan alıyorsunuz ki.Bakın fon fiziki fümüş teslimatını takasbanka tanımlayamayınca lot satamıyor arada marj oluşuyor.Fondan başka satıcı yok millet gümüş artar diye düşünüyor satmıyor.Siz yarın gene piyasa fiyatının yüzde 15 yukarısından yani net aktif değerinin en az yüzde 15 yukarısından yarın satma imkanınız var,birileri gelir alır.Fonun işleyişi böyle sn dragon ,ütülmemidir değilmidir bilemem ,ama geçen yazda aynı şey olmuştu.Net aktif değer 23.5 iken fon borsada 26 dan satılıyordu, o zaman da fonun elinde lot yoktu.
    Gerçi 19 nisanda aynı olaya kızan bir forumdaşa ben olayı izah etmiştim.O zaman yüksek marjla günlerce satmak imkanı vardı.Zaten şimdi fonun elinde gene lot kalmadı.Gümüş bir hafta daha böyle artsın gene aynı olay olur gene marj açılır.Bu fonun elinde geçen yıl haziranda 600 bin lot vardı şimdi son baktığımda 3 milyon lot falan vardı.300 bin lotda geçen hafta eklendi.Nerdeyse 10 ayda fonun elindeki lot sayısı 5.5 kat arttı.Gelen lotlar hemen satılıyor.Alan da marja falan bakmıyor lotlarını satmıyor.Cidden ilginç bir durum var.

4. Gümüş'ün önümüzdeki zaman içindeki hedefinin ne olduğunu anlatan videoyu aşağıdaki linkten izlemeyi ihmal etmeyin...

https://www.youtube.com/watch?v=jTGzDhDrN0o
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Fon diplerde geziyor, yükselirse çıkışı muhteşem olur
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6. GÜMÜŞ ZİNCİRLERİNİ KIRDI

[IMG][/IMG]

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=4Jq4UHMfkYw

7.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    GÜMÜŞ ZİNCİRLERİNİ KIRDI

[IMG][/IMG]

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=4Jq4UHMfkYw
    merhaba. fon lot başına 6,5 gram gümüş alınıyor yalnız gümüşün gram fiyatıyla oranladığımızda bu fon fiyatı daha yükse çıkıyor. bunun sebebi fiziki gümüş bulunmamasından mı kaynaklıyor? ne zaman başa baş gelir? gldtr de durum naıl acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by avniii Yazıyı Oku
    merhaba. fon lot başına 6,5 gram gümüş alınıyor yalnız gümüşün gram fiyatıyla oranladığımızda bu fon fiyatı daha yükse çıkıyor. bunun sebebi fiziki gümüş bulunmamasından mı kaynaklıyor? ne zaman başa baş gelir? gldtr de durum naıl acaba?
    Valla tam sebebini ben de bilmiyorum. Ancak altın fonundaki gibi istikrarlı bir fiyat hareketlemesi yok. Fon yönetimi bu fonu yönetme konusunda biraz zayıf kalmış görünüyor. Gümüşün fiyat hareketlerine ayak uydurma konusunda eksiklikler var. Bence tamamen finansbank fon yönetiminin zayıf kalmasından kaynaklanıyor.

Sayfa 32/136 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •